​Мова підсвідомо дає відчуття безпеки

Я, зазвичай, не реагую на публічні загострення любителів ідеї «второго государственного», бо вважаю, що ці хвилі не варто збивати, вони лише на користь. Під час них як раз і збільшується вжиток української. Але є одна річ, яку хочу вам розказати, бо вона допомагає розуміти природу процесу.


Свого часу я мала прекрасну нагоду пройти курс «мовні конфлікти» в нідерландському інституті Clingendael.

Люди, які все життя займаються вирішенням цих конфліктів, провели для нас глибоке занурення у проблему. Робили ми це у групі українців, які мають полярні точки зору з питання державної мови.

Круту методику пошуку страхів описувати не буду. Це окрема історія. Одразу напишу, до якого висновку прийшли в результаті.

Для тих, хто вважає рідною мовою українську, виявилось, що мова підсвідомо дає відчуття безпеки - і саме страх втратити безпеку мотивує зараз на збереження мови.

А в тих, хто живе в Україні, але рідною мовою вважає російську, виявили страх втратити домінування. Бо мова їм підсвідомо дає відчуття домінування.

Ну от тепер ви все розумієте.

Anna Maliar, facebook.com

Фото novynarnia.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.