​Головна некомпетентність тижня

Головною подією тижня, на мою думку, було голосування за законопроект №5599 у Верховній Раді. Так званий закон про деолігархізацію прийняли 279 голосами 23 вересня. Прийняття цього закону продемонструвало ряд моментів, на які варто звернути увагу.


По-перше, голосування ще раз показало некомпетентність більшості депутатів як у владі, так і в інших фракціях і групах.

У той же день, коли був проголосований законопроект, почалися розмови про необхідність переголосування, так як у законі є юридична колізія. Депутати на чолі із знаним юристом Русланом Стефанчуком, який головував на засіданні, проголосувавши за закон, врахували три поправки (396, 398, 405), які суперечать одна одній. Так, згідно 398 поправки, яку вніс голова ВР Дмитро Разумков, рішення про визнання особи олігархом приймає Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), а згідно поправки 405 рішення приймає Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України.

По-друге, голосування продемонструвало серйозні розбіжності між головою ВР Дмитром Разумковим і його першим заступником Русланом Стефанчуком, які вже перейшли у стадію перманентного конфлікту. Більш того, судячи з поведінки і дій Стефанчука, він вже приміряє на себе посаду голови Верховної Ради. То ж, цей закон ще може мати наслідки не тільки для так званих олігархів, але й для партії Слуга народу.

І по-третє, прийняття цього закону без врахування висновку Венеційської комісії виглядає як неповага і нехтування правилами, які існують в Європі. Навіщо було так поспішати, тим більше, що закон має вступити у силу через півроку після його прийняття. Крім того, цей закон точно не буде ефективним інструментом у боротьбі з олігархами в Україні, бо виглядає так, що хочуть «розкулачити» деяких олігархів, допомагати «своїм» і створити нових. Недарма голосували депутати і депутатські групи, які пов'язані з певними олігархами.

І дуже правильно зазначила посол Канади в Україні Лариса Галадза, що закон повинен мати спрямування на конкретні дії, а не на людей, бо зараз цей закон може бути використаний, як інструмент для узурпації влади чинним президентом Володимиром Зеленським.

Віталій Бала, facebook.com

Фото racurs.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.