Минулий тиждень не приніс жодних суттєвих зрушень у напрямку виконання вимог для підписання асоціації

es ukraina

 
Моніторинг виконання пунктів Європлану (11-18 листопада 2013 року)


Минулий тиждень не приніс жодних суттєвих зрушень у напрямку виконання вимог щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Стає очевидним, що влада взяла курс на затягування вирішення ключових вимог, сподіваючись, що мотивація Європейського Союзу до укладання Угоди настільки велика, що європейські партнери крізь пальці дивитимуться на стан виконання зобов’язань Україною.

Подовження місії Кокса-Кваснєвського дозволяє передбачати, що рішення прийматиметься в останній момент, але всі заяви європейських діячів свідчать – воно не буде позитивним безпідставно. То ж в України залишилося кілька днів, а якщо точніше, то чотири парламентські дні, щоб виконати необхідну законодавчу роботу. А вона ведеться по наступних напрямках:

13 листопада 2013 року проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів» (реєстр. № 3396) було включено до порядку денного позачергового пленарного засідання Верховної Ради України, однак його розгляд не відбувся. Очікується, що дане питання буде розглянуто на цьому пленарному тижні (у попередньому плані роботи даний законопроект стоїть у порядку денному на четвер 21 листопада). Його прийняття дозволить задовольнити перший пункт вимог єврокомісара Ш. Фюле та пункт 1.1 Європлану щодо зміни виборчого законодавства.

Засідання Робочої групи з підготовки законопроекту щодо можливості лікування осіб, засуджених до позбавлення волі, заплановано на 18 листопада 2013 року (початок о 16:00). Водночас засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності заплановано на 20 листопада 2013 року (початок о 15:00), на якому має бути розглянуто для надання висновку вищезазначеній робочій групі, зокрема, в рамках підготовки до першого читання проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації принципу гуманізму при виконанні окремих видів покарань» (реєстр. № 3599-д), поданий народними депутатами України Кожем’якіним А.А., Геращенко І.В., Міщенком А.М., Луценко І.С., Москалем Г.Г. Таким чином, у четвер 21 листопада буде змога вирішити питання виконання другого пункту вимог єврокомісара Ш. Фюле та пункту 2.1 Європлану у розрізі вирішення справи щодо вироку Юлії Тимошенко.

13 листопада 2013 року проект Закону України «Про прокуратуру» (реєстр. № 3541) було включено до порядку денного позачергового пленарного засідання Верховної Ради України, однак його розгляд не відбувся. Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності (засідання заплановано 20 листопада 2013 року о 15:00), має розглянути вказаний законопроект в рамках підготовки до другого читання. Якщо законопроект буде прийнятий 21 листопада 2013 року, то це дасть змогу виконати четверту вимогу єврокомісара Ш. Фюле та пункт 4.1 Європлану у розрізі реформування прокуратури.

Якщо не буде вищеперелічених рішень впродовж наступного тижня, то це свідчитиме про одне – влада вирішила йти на зрив підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і такі дії влади вимагатимуть скоординованого протесту громадськості відразу по закінченню сесійного тижня (22-24 листопада 2013 року). За інших умов Угода не буде підписана на саміті у Вільнюсі.

Підготовлено Експертною радою Національного круглого столу «Порозуміння заради європейського майбутнього»



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.