mogno vse

Минулий тиждень не приніс жодних суттєвих зрушень у напрямку виконання вимог для підписання асоціації

es ukraina

 
Моніторинг виконання пунктів Європлану (11-18 листопада 2013 року)


Минулий тиждень не приніс жодних суттєвих зрушень у напрямку виконання вимог щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Стає очевидним, що влада взяла курс на затягування вирішення ключових вимог, сподіваючись, що мотивація Європейського Союзу до укладання Угоди настільки велика, що європейські партнери крізь пальці дивитимуться на стан виконання зобов’язань Україною.

Подовження місії Кокса-Кваснєвського дозволяє передбачати, що рішення прийматиметься в останній момент, але всі заяви європейських діячів свідчать – воно не буде позитивним безпідставно. То ж в України залишилося кілька днів, а якщо точніше, то чотири парламентські дні, щоб виконати необхідну законодавчу роботу. А вона ведеться по наступних напрямках:

13 листопада 2013 року проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів» (реєстр. № 3396) було включено до порядку денного позачергового пленарного засідання Верховної Ради України, однак його розгляд не відбувся. Очікується, що дане питання буде розглянуто на цьому пленарному тижні (у попередньому плані роботи даний законопроект стоїть у порядку денному на четвер 21 листопада). Його прийняття дозволить задовольнити перший пункт вимог єврокомісара Ш. Фюле та пункт 1.1 Європлану щодо зміни виборчого законодавства.

Засідання Робочої групи з підготовки законопроекту щодо можливості лікування осіб, засуджених до позбавлення волі, заплановано на 18 листопада 2013 року (початок о 16:00). Водночас засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності заплановано на 20 листопада 2013 року (початок о 15:00), на якому має бути розглянуто для надання висновку вищезазначеній робочій групі, зокрема, в рамках підготовки до першого читання проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації принципу гуманізму при виконанні окремих видів покарань» (реєстр. № 3599-д), поданий народними депутатами України Кожем’якіним А.А., Геращенко І.В., Міщенком А.М., Луценко І.С., Москалем Г.Г. Таким чином, у четвер 21 листопада буде змога вирішити питання виконання другого пункту вимог єврокомісара Ш. Фюле та пункту 2.1 Європлану у розрізі вирішення справи щодо вироку Юлії Тимошенко.

13 листопада 2013 року проект Закону України «Про прокуратуру» (реєстр. № 3541) було включено до порядку денного позачергового пленарного засідання Верховної Ради України, однак його розгляд не відбувся. Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності (засідання заплановано 20 листопада 2013 року о 15:00), має розглянути вказаний законопроект в рамках підготовки до другого читання. Якщо законопроект буде прийнятий 21 листопада 2013 року, то це дасть змогу виконати четверту вимогу єврокомісара Ш. Фюле та пункт 4.1 Європлану у розрізі реформування прокуратури.

Якщо не буде вищеперелічених рішень впродовж наступного тижня, то це свідчитиме про одне – влада вирішила йти на зрив підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і такі дії влади вимагатимуть скоординованого протесту громадськості відразу по закінченню сесійного тижня (22-24 листопада 2013 року). За інших умов Угода не буде підписана на саміті у Вільнюсі.

Підготовлено Експертною радою Національного круглого столу «Порозуміння заради європейського майбутнього»Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

За наявною інформацією, 4 квітня, у результаті рішучих дій наших підрозділів, двох російських найманців було знищено, ще одного поранено

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.