НМПУ продовжує відстоювати позицію українських журналістів у міжнародних діалогах

media dialog

 
У понеділок, 20 липня, представники Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ), Національної спілки журналістів України (НСЖУ) та Союзу журналістів Росії у Відні обговорили та схвалили основні рекомендації ОБСЄ з питань свободи преси, розроблені після червневої конференції. Це відбулось в рамках сьомого круглого столу під егідою Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович, повідомили «Конфліктам і законам» у прес-службі НМПУ.


Учасники погодилися, що одними з найскладніших питань залишаються протидія російській пропаганді та мові ненависті. Для його вирішення домовилися сприяти встановленню діалогу між молодими журналістами з Росії та України, інформувати їх про етичні стандарти і базові цінності журналістики.

За словами голови Незалежної медіа-профспілки України Юрія Луканова, у сьогоднішніх реаліях вибудовувати взаємодію між українськими та російськими журналістами доволі складно. «Тому дуже важливо, що такий діалог відбувається між медійними організаціями країн на міжнародному рівні. Для переборювання труднощів і попередження «скочування» молодих журналістів у пропаганду та мову ворожнечі, НМПУ зі свого боку активно працює над втіленням у життя ідеї повноцінного міжнародного тренінгового центру на базі нашої організації. У партнерстві з НСЖУ ми вже напрацювати для цього певний досвід в рамках роботи Об’єднаного центру допомоги журналістам і вже другий рік поспіль проводимо тренінги з безпеки для журналістів, психологічні семінари, надаємо захисне спорядження для поїздок в зону АТО тощо. Це вже перші суттєві кроки на шляху до великої справи», - наголосив він.

Також українські та російські журналістські організації підкреслили важливість зміцнення механізмів саморегулювання ЗМІ на національному та міжнародному рівнях.

Участь у сьомому круглому столі українських та російських журналістських організацій від України взяли голова незалежної меді-профспілки України Юрій Луканов, член комітету НМПУ Анна Андрієвська, перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, секретар НСЖУ та медіа-юрист Тетяна Котюжинська, видавець з Луганської області Дмитро Кліманов. А також - представники Міжнародної федерації журналістів, Міжнародний інститут преси та «Репортери без кордонів».



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.