Посол США в Україні: ГПУ підриває реформи і заважає боротьбі з корупцією

payett odessa

 
Генеральна прокуратура України відмовляється боротися з внутрішньої корупцією, що підриває реформи, які проводяться українською владою. Про це заявив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, виступаючи в Одесі на фінансовому форумі, повідомили в прес-службі американського диппредставництва.


«Є одна кричуща проблема, яка загрожує всій гарній роботі, що проводиться регіональними лідерами в Одесі, Харкові, Львові та в інших місцях для поліпшення бізнес-клімату. Ця проблема загрожує всьому, що Верховна Рада, Кабінет міністрів, Національна рада реформ і інші роблять, щоб підштовхнути політичні та економічні реформи. Це перешкода - відмова Генпрокуратури успішно боротися з внутрішньої корупцією. Замість того щоб підтримувати реформи в Україні і працювати на викорінення корупції, корумповані чиновники в ГПУ роблять гірше, відкрито і агресивно підриваючи реформи», - зазначив Пайетт.

За словами дипломата, корупціонери-прокурори регулярно перешкоджають зусиллям щодо розслідування і кримінального переслідування корумпованих чиновників в Генпрокуратурі. «Вони залякують і перешкоджають зусиллям тих, хто працює чесно в рамках ініціатив з реформування ГПУ», - додав Пайетт.

При цьому американський посол високо оцінив роботу новоствореного управління в ГПУ, очолюваного Давидом Сакварелідзе і Віталієм Касько. «Їх розслідування корупції у ГПУ направили чіткий сигнал про те, що ті, хто зловживає своїми службовими повноваженнями як обвинувачі, будуть переслідуватися в судовому порядку», - додав Пайетт.

За його словами, нещодавні розслідування показали, що Генпрокуратура не тільки не підтримує розслідування корупції, а скоріше підриває діяльність прокурорів, які працюють у корупційних справах.

«Наприклад, у справі екс-міністра екології Миколи Злочевського влада Великобританії вилучили 23 млн дол. незаконних активів, що належать українському народові, і попросила чиновників ГПУ надіслати документи для підтримки вилучень. Замість цього вони направили лист адвокатів Злочевського, в якому говорилося, що ніякої справи проти нього немає. У результаті британський суд зняв арешт з активів, і незабаром гроші перевели на Кіпр», - зазначив Пайетт.

На думку посла, неправомірні дії посадових осіб Генпрокуратури, які писали ці листи, мають бути розслідувані, а винних, щонайменше, потрібно негайно звільнити. Ми підтримуємо роботу нової комісії по боротьбі з корупцією і набір нових прокурорів... Ми готові стати партнером реформаторів у ГПУ у боротьбі з корупцією», - підкреслив Пайетт.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.