​Огляд роботи делегації України в Раді Безпеки ООН 3-9 жовтня 2016 року

1. 3 жовтня Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко надіслав листа на адресу Генерального секретаря ООН, в якому привернув увагу очільника ООН до незаконного затримання російською владою в Москві українського журналіста Романа Сущенка. Лист В. Єльченка був розповсюджений серед членів Ради Безпеки як офіційний документ РБ ООН.


2. 3 жовтня відбулось схвалення Радою Безпеки ООН тимчасової програми роботи на жовтень. Окрім традиційних планових питань у жовтні, Рада проведе двоє відкритих дебатів — щодо ситуації на Близькому Сході, включно з палестинським питанням (19 жовтня), та на тему «Жінки, мир і безпека» (25 жовтня). Крім того, російське головування РБ запланувало проведення 28 жовтня дебатів щодо співробітництва ООН з такими організаціями, як ОДКБ, ШОС та СНД.

4 жовтня відбулись брифінг заступника Генерального секретаря ООН з ОПМ Ерве Ладсуса та закриті консультації РБ ООН щодо ситуації в Судані та діяльності Змішаної операції Африканського Союзу — ООН в Дарфурі (UNAMID).

Того ж дня РБ ООН ухвалила заяву для преси, в якій засудила терористичні напади на Багатофункціональну інтегровану стабілізаційну місію ООН у Малі (MINUSMA) 3 жовтня, в результаті яких загинули двоє миротворців з Чаду.

Того ж дня РБ ООН ухвалила заяву для преси, в якій засудила ураження 1 жовтня у водах поблизу протоки Баб Аль-Мандеб судна ОАЕ, яке здійснювало доставку гуманітарної допомоги в Ємен.

6 жовтня РБ ООН заслухала брифінги заступників Генерального секретаря ООН з ОПМ Ерве Ладсуса та з польової підтримки Атула Кхаре, а також провела закриті консультації щодо ситуації в Малі та діяльності Місії ООН в цій країні (MINUSMA).

Того ж дня РБ ООН ухвалила резолюцію 2312 (2016) щодо продовження на один рік операції Європейського Союзу «Софія» з протидії нелегальній міграції в Середземному морі.

7 жовтня РБ ООН заслухала брифінг Спеціального представника Генерального секретаря ООН Стаффана де Містури та провела закриті консультації щодо ситуації в Сирії.

8 жовтня Рада Безпеки ООН провела термінове засідання щодо ситуації в Сирії. Під час засідання відбулось голосування щодо двох проектів резолюцій, представлених делегаціями Франції та Іспанії, а також делегацією Росії. Французько-іспанський проект резолюції був заветований Росією (за документ проголосували 11 держав-членів РБ, в т. ч. Україна, яка також долучилась до кола співавторів). Російський проект резолюції не набрав необхідної кількості голосів (проект отримав лише 4 голоси в РБ ООН, проти документа виступили 9 держав, в т. ч. Україна). Проект резолюції, авторами якого були Франція та Іспанія, був покликаний припинити бомбардування цивільних осіб у сирійському місті Алеппо.

3. 5 жовтня Рада Безпеки ООН провела шостий тур рейтингового голосування щодо кандидатур на посаду наступного Генерального секретаря, який має заступити на цю посаду замість Бан Кі-муна з 1 січня 2017 року. За результатами голосування найбільшу кількість підтримок — тринадцять — і жодного голосу «проти» отримав кандидат від Португалії А. Гутерріш. Жоден з інших кандидатів не набрав 9 заохочувальних голосів, необхідних для затвердження кандидатури Радбезом.

Наступного дня РБ ООН шляхом акламації ухвалила резолюцію 2311 (2016), якою рекомендувала Генеральній Асамблеї ООН призначити Антоніо Гутерріша Генеральним секретарем ООН. Остаточне призначення очільника ООН має відбутися в Генасамблеї 13 жовтня.

4. На тижні 10–16 жовтня РБ ООН планує розглянути такі питання:

— діяльність Місії ООН в Центральноафриканській Республіці (10 жовтня);

— діяльність Місії ООН в ДРК (11 жовтня);

— діяльність Місії ООН в Гаїті (11 жовтня);

— ухвалення резолюції щодо продовження мандату Місії ООН в Гаїті (13 жовтня).

Прес-служба МЗС України

Фото groundreport.comКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Так, в российскую делегацию вошли начальник генштаба вс рф Валерий Герасимов и зам главы администрации президента Дмитрий Козак

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.