​Огляд роботи делегації України в Раді Безпеки ООН 3-9 жовтня 2016 року

1. 3 жовтня Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко надіслав листа на адресу Генерального секретаря ООН, в якому привернув увагу очільника ООН до незаконного затримання російською владою в Москві українського журналіста Романа Сущенка. Лист В. Єльченка був розповсюджений серед членів Ради Безпеки як офіційний документ РБ ООН.


2. 3 жовтня відбулось схвалення Радою Безпеки ООН тимчасової програми роботи на жовтень. Окрім традиційних планових питань у жовтні, Рада проведе двоє відкритих дебатів — щодо ситуації на Близькому Сході, включно з палестинським питанням (19 жовтня), та на тему «Жінки, мир і безпека» (25 жовтня). Крім того, російське головування РБ запланувало проведення 28 жовтня дебатів щодо співробітництва ООН з такими організаціями, як ОДКБ, ШОС та СНД.

4 жовтня відбулись брифінг заступника Генерального секретаря ООН з ОПМ Ерве Ладсуса та закриті консультації РБ ООН щодо ситуації в Судані та діяльності Змішаної операції Африканського Союзу — ООН в Дарфурі (UNAMID).

Того ж дня РБ ООН ухвалила заяву для преси, в якій засудила терористичні напади на Багатофункціональну інтегровану стабілізаційну місію ООН у Малі (MINUSMA) 3 жовтня, в результаті яких загинули двоє миротворців з Чаду.

Того ж дня РБ ООН ухвалила заяву для преси, в якій засудила ураження 1 жовтня у водах поблизу протоки Баб Аль-Мандеб судна ОАЕ, яке здійснювало доставку гуманітарної допомоги в Ємен.

6 жовтня РБ ООН заслухала брифінги заступників Генерального секретаря ООН з ОПМ Ерве Ладсуса та з польової підтримки Атула Кхаре, а також провела закриті консультації щодо ситуації в Малі та діяльності Місії ООН в цій країні (MINUSMA).

Того ж дня РБ ООН ухвалила резолюцію 2312 (2016) щодо продовження на один рік операції Європейського Союзу «Софія» з протидії нелегальній міграції в Середземному морі.

7 жовтня РБ ООН заслухала брифінг Спеціального представника Генерального секретаря ООН Стаффана де Містури та провела закриті консультації щодо ситуації в Сирії.

8 жовтня Рада Безпеки ООН провела термінове засідання щодо ситуації в Сирії. Під час засідання відбулось голосування щодо двох проектів резолюцій, представлених делегаціями Франції та Іспанії, а також делегацією Росії. Французько-іспанський проект резолюції був заветований Росією (за документ проголосували 11 держав-членів РБ, в т. ч. Україна, яка також долучилась до кола співавторів). Російський проект резолюції не набрав необхідної кількості голосів (проект отримав лише 4 голоси в РБ ООН, проти документа виступили 9 держав, в т. ч. Україна). Проект резолюції, авторами якого були Франція та Іспанія, був покликаний припинити бомбардування цивільних осіб у сирійському місті Алеппо.

3. 5 жовтня Рада Безпеки ООН провела шостий тур рейтингового голосування щодо кандидатур на посаду наступного Генерального секретаря, який має заступити на цю посаду замість Бан Кі-муна з 1 січня 2017 року. За результатами голосування найбільшу кількість підтримок — тринадцять — і жодного голосу «проти» отримав кандидат від Португалії А. Гутерріш. Жоден з інших кандидатів не набрав 9 заохочувальних голосів, необхідних для затвердження кандидатури Радбезом.

Наступного дня РБ ООН шляхом акламації ухвалила резолюцію 2311 (2016), якою рекомендувала Генеральній Асамблеї ООН призначити Антоніо Гутерріша Генеральним секретарем ООН. Остаточне призначення очільника ООН має відбутися в Генасамблеї 13 жовтня.

4. На тижні 10–16 жовтня РБ ООН планує розглянути такі питання:

— діяльність Місії ООН в Центральноафриканській Республіці (10 жовтня);

— діяльність Місії ООН в ДРК (11 жовтня);

— діяльність Місії ООН в Гаїті (11 жовтня);

— ухвалення резолюції щодо продовження мандату Місії ООН в Гаїті (13 жовтня).

Прес-служба МЗС України

Фото groundreport.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.