​Голландські ЗМІ: Київ переслідує лише неугодних

В Україні нині доволі модно звинувачувати країни ЄС в тому, що вони не дуже бажають ратифікувати угоду з Україною щодо безвізового режиму. ЗМІ, що поділяють погляд влади (а таких - більшість), часто маніпулюють фактами та дають двояке тлумачення такої поведінки. Так, наприклад, часто наголошують на тому, що в деяких країнах ЄС не дуже обізнані з ситуацією в Україні і дуже були незадоволені тим, що відбулося в Нідерландах. Проте, буквально сьогодні в одному з найпопулярніших видань Голландії blendle було опубліковано матеріал, в якому чітко вказано, що в Україні корупційні схеми – це той пласт, за який трималась і тримається ця влада. Ба більше: журналіст Міхіль Дріберген констатує, що в Україні продовжують використовувати кримінальний кодекс задля знищення опонентів, які мають нахабність десь ці схеми озвучувати, або пропонувати з ними боротись.


Чи є такій підхід для українців дивним? Всі ми споглядали свого часу за судом над Тимошенко та тим самим Луценком, чудово розуміючи, що статтю з кримінального кодексу їм інкримінують зовсім не тому, що вони той кодекс за цією статтею порушили. Але і сьогодні нічого не змінилось. Прокуратура вже під керівництвом Луценка продовжує таку саму тактику. І про це і говорить Міхіль Дріберген у своєму матеріалі. Звісно, в Україні давно вже живуть за правилом анекдоту про дочку равіна, яка є непорядною, хоча сам равін має лише синів. Проте норму: хай тепер равін доводить, що це не так – використовують у повній мірі.

Що ж, саме тому і цікаво з’ясувати: а що ж насправді відбулось у Львові? Проте наразі пропонуємо ознайомитись з матеріалом Міхіль Дрібергена під назвою: Київ здебільшого займається невинними, опублікованою за посиланням: https://blendle.com/i/trouw/kiev-pakt-vooral-de-onschuldigen-aan/bnl-trn-20170102-7564478.

Ми ж даємо переклад цієї статті:

В Україні розпочата боротьба з «корупцією та відкатами» часто використовується для знищення опонентів. Заарештовано директора з медичних питань Наталію Ван Доверен, яка раніше в інтерв’ю «Trouw» відверто розповідала про «систему».

ЛЬВІВ – Міхіль Дріберген

У понеділок, перед самим обідом, раптово пролунав гучний стукіт у двері її кабінету. З криками «Поліція!» до кабінету увірвалася група людей. Один з них тримав у руках відеокамеру, направлену на Наталію.

Наталія Ван Доверен, гінеколог, заступник головного лікаря з медичних питань Львівської Обласної лікарні півтора роки тому в газеті «Trouw»

(http://www.trouw.nl/tr/nl/5009/Archief/article/detail/4040810/2015/05/27/the-care system-here-in-Ukraine-is-about-to-be-walgen.dhtml)

розповіла про корупцію в системі охорони здоров'я. Незважаючи на зміну уряду після Революції Гідності (2014 року), вона застерігала про складну та ганебну ситуацію в охороні здоровя «Якщо ви не можете заплатити за свої ліки, ви маєте усі шанси померти», - сказала Ван Доверен у своєму інтерв’ю. «Це відбувається щодня в моїй лікарні».

Основна увага пані Ван Доверен (у неї голландське прізвище по чоловікові) була зосереджена на головному лікареві, який зацікавлений у збереженні цієї системи. Він і деякі головні лікарі заробляють з державного бюджету на угодах з виробниками ліків.

У минулому вона ділилася в українських ЗМІ власною історією. «Так, коли я була лікарем, я брала гроші, - сказала вона у прямому ефірі на телебаченні. Ван Доверен усвідомлювала, що ризикує, розкриваючи цю інформацію. - Система подібна на ланцюг. Якщо ви спробуєте його розірвати- вас буде покарано…»

Цей страх справдився у реаліях. За п'ятнадцять хвилин до рейду невідома жінка прийшла до офісу Ван Доверен. Вона просила, щоб її троюрідного брата госпіталізували на лікування нирок у відділення гемодіалізу. У кінці розмови запропонувала гроші: шість тисяч гривень, дещо більше двохсот Євро. «Я не торкалася грошей»,- стверджувала пані Наталя.

Проте, співробітники одразу перейшли до пошуку грошей. Вони перевернули офіс Ван Доверен з ніг на голову. Пані Наталія заявила, що вона мала при собі чотири тисячі гривень (менше 150 Євро), бо планувала подорожувати. Співробітники в різний спосіб намагалися отримати від Наталії інформацію. Вони хотіли перевірити її руки за допомогою спеціальної лампи. «Якщо вони хочуть зловити когось за хабарі, то розпорошують невидиме чорнило на банкнотах», – пояснила пані Ван Доверен. На їх подив, жодних слідів фарби знайдено не було. «Співробітники з жінкою погано спілкувались», - зауважила вона.

Незважаючи на це, її було заарештовано після п’ятигодинного розслідування за підозрою у хабарництві. «Директора з медичних питань затримано у власному кабінеті з хабарем у розмірі шість тисяч гривень» - повідомили заголовки кількох ЗМІ ще за дві години до того, як Ван Доверен посадили до арештантської машини. Під час допиту хтось сфотографував пані Наталю з купюрами з її гаманця.

Перші дві ночі вона провела у холодній камері. «Вікно було розбите, отже, я насправді спала на вулиці». На третю ніч її помістили до чотириметрової камери разом із особами, яких було підозрювано у незаконному зберіганні й торгівлі наркотиками та вбивстві. «Якщо ви мудрі, можете йти додому сьогодні ввечері», – пропонували їй «правоохоронці». Вони натякали їй на гроші. Через три дні її було тимчасово законно звільнено під заставу.

Пані Ван Доверен достатньо забезпечена аби дозволити собі не брати хабарі, позаяк її чоловік голландець має достатній заробіток.

Наталія Ван Доверен підозрює свого боса, директора лікарні, у ситуації, що сталася з нею. Вона конфліктувала з ним з приводу питання скритої приватизації кардіологічного відділення лікарні з ініціативи директора. Ван Доверен чинила цьому опір. «Тоді люди не можуть собі дозволити запис за державний кошт. Основне лікування повинна забезпечувати держава, - говорить вона. За її словами, бос добивається приватизації і у нього є друзі у парламенті. - Він почуває себе досить сильним, щоб мене усунути».

У день її арешту директор лікарні був несподівано відсутній на роботі. Після свого повернення він з нею не контактував. Тим не менш, її усунено з посади, і він вже призначив заміну.

Trouw-Директор мовчить і прокурори також відмовились будь-що коментувати. «Ми не можемо нічого прокоментувати по даній справі», - говорить прес-секретар Михайло Тесля. До початку розгляду справи у суді не можна робити висновків.

Ван Доверен загрожує від п'яти до десяти років позбавлення волі. «Мене зруйновано, - говорить Наталія. - Знищено мою роботу й мою репутацію».

На початку минулого року, незадовго до референдуму щодо Договору про Асоціацію, Ван Доверен їздила до Нідерландів, де активно виступила на підтримку України.

Після Майдану новим урядом було прийнято перспективні заходи. Було створене Агентство по боротьбі з корупцією, яке може здійснювати судове переслідування високопоставлених політиків і посадових осіб. «Закони по боротьбі з корупцією є прогресивними, але їх виконання часто є штучним», - говорить Наталія.

«Для боротьби з корупцією необхідна ще й іншого роду підтримка з Європи»,- стверджує Ван Доверен. «Якщо ми зможемо це довести на моєму випадку, я в безпеці. Вони будуть фальсифікувати свідчення, погрожуватимуть чи робитимуть спроби тиснути на мене, щоб «дотиснути» справу», - говорить вона.

Вона закликає правозахисні організації уважно стежити за випадками корупції, в тому числі і в правоохоронних органах, а також звертається до політиків. «Борцям з корупцією повинно бути надано політичний захист як у Нідерландах, так і в Європі. Захистіть українців доброї волі!!»

Добрі наміри, небажані наслідки (екс-прокурор Львова О. Леонтьєв)

Після Революції Гідності у 2014 році в Україні було прийнято багато нових законів по боротьбі з корупцією. Про це йдеться у доповіді Європейської комісії щодо «безпрецедентних реформ». «Чи це дійсно можна вважати покращенням, найбільше залежить від реалізації,» - говориться в ній. Однак заходи можуть мати зворотній ефект, попереджає Олег Миколайович Леонтьєв, колишній прокурор м. Львова.

У 2015 році почалася велика чистка у судовій системі. Судді і прокурори повинні знову пройти атестацію. «Заходи не дали бажаного результату», - каже Олег Миколайович Леонтьєв. «Хороші юристи іноді не склали іспиту, натомість корумповані часто залишилися. Вони купили свої дипломи». «Було багато поліцейських рейдів з метою тиску після розгортання люстрації», - каже Олег Миколайович Леонтьєв. Отже, практика не змінилася, каже пан Леонтьєв. Єдина надія на об’єктивність та справедливість суду сьогодні». Досвідчені судді, які в даний час мають вищу кваліфікацію, повинні більш уважно вивчати, як були отримані докази у цій справі», - говорить він. Тоді справа, як із Ван Доверен, розсиплеться як «будинок з піску».

Сьогодні ж в Україні ситуація для корупціонерів така, що чим сильніший рівень захисту від генеральних прокурорів і суддів ви маєте, тим більше грошей ви можете отримати з державного бюджету. Хіба з президентом Порошенко щось змінилося? «Ситуація стабільно негативна»,- наголосив Олег Миколайович Леонтьєв.

Слайд з референдуму в Нідерландах



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.