​Україна втратила майже 30 мільйонів євро з ЄС - через затримку реалізації європейських проектів

Приводом припинення фінансування є затримка в реалізації проектів. Цю інформацію підтвердила речниця Європейської комісії з питань зовнішньої політики Майя Косьянчич. За її словами, припиняється здійснення проектів, на виконання яких ЄС мав перерахувати 29,2 мільйона євро. Частину коштів Україна буде вимушена повернути. Цю інформацію підтвердили кілька представників євросоюзних структур, повідомляє Польське радіо.


«Йдеться про шість проектів із європейським фінансуванням на загальну суму 29,2 мільйона євро, основним бенефіціаром яких була Державна фіскальна служби України. З огляду на затримки з їх реалізацією, враховуючи наші оцінки та повідомлення держав-членів ЄС, ми прийшли до висновку, що проекти не могли бути завершені в строк. Ці шість проектів зараз перебувають в процесі закриття, виділені на них та не витрачені гроші мають бути відшкодовані (на рахунки Єврокомісії)», – пояснила речниця, зауваживши водночас, що ЄС і надалі готовий підтримувати реформування України.

За попередніми даними, Київ витратив близько 2 мільйонів євро. Відповідно, Україна має відшкодувати ЄС близько 8 млн євро. Сумарна вартість фондів, запропонованих Україні, яких вона не використала, становить близько 27 мільйонів євро.

Проекти, фінансування яких припиняється, були призначені не лише на розбудову прикордонних пунктів. Один з них був спрямований на переоснащення IT-інфраструктури прикордонників на українсько-польському кордоні. Також кошти ЄС мали піти на переобладнання КПП Рава-Руська, Краківець, Шегині та Ягодин, глибоку реконструкцію КПП в Устилузі (всі перераховані – на кордоні з Польщею). Мали бути реконструйовані чотири КПП на українсько-словацькому кордоні, два КПП на кордоні з Румунією та проведена реконструкція на кордоні з Угорщиною задля інтеграції України в міжнародну транспортну систему, в тому числі на КПП в Лужанці.

Варто зауважити, що зупинка проектів Євросоюзу через неповне використання коштів не є виключним випадком: це відбувається у співпраці з різними державами, в тому числі із членами ЄС. Водночас майже повне невикористання коштів ЄС, а також одночасне припинення цілої низки проектів в одному секторі є справді загрозливим сигналом щодо рівня готовності України ефективно використовувати європейські фонди.

Фото pixabay.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Враг продолжает атаковать нашу страну с воздуха: двумя баллистическими ракетами Искандер М 16 ударными беспилотниками типа «шахед»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.