Польща вшанувала 73 роковини розстрілу українців у Павлокомі
- Подробиці
- Опубліковано 04.03.2018 10:45
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1474
У суботу, 3 березня, в селі Павлокома в регіоні Підкарпаття на південному сході Польщі відбулися поминальні заходи, присвячені роковинам розстрілу українців підрозділами польського підпілля в березні 1945 року. За різними даними, тоді загинуло від 150 до 366 осіб, повідомляє Польське радіо.
До Павлокоми прибув міністр закордонних справ України Павло Клімкін, посол України в Польщі Андрій Дещиця, численні делегації з України, представники української меншини з Підкарпаття і греко-католицькі священики. Присутня на поминальних заходах підкарпатська воєвода Ева Лєнярт закликала до діалогу; як вона оцінила, діалог дає надію на досягнення спільної версії історії.
Очільник МЗС України Павло Клімкін нагадав слова президента Польщі Лєха Качинського, що прозвучали в Павлокомі 2006 року: «І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим», та слова папи Івана Павла ІІ: «Прощайте, то простять і вам».
Павло Клімкін навів також свою розмову, що відбулася напередодні на Личаківському цвинтарі з матір’ю солдата – поляка, громадянина України, який загинув у боротьбі із сепаратистами в Луганську. «Його мама сказала мені: «Будьте разом, тримайтеся разом». Це символ польсько-української дружби», – підкреслив міністр.
Як додав Павло Клімкін: «Останніми днями росія знову вирішила нас пересварити», «вона свідомо здійснює маніпуляції». «Ми поважаємо нашу історію. Пам’ятаємо історію. Поважаємо кожного українця, який загинув (...). Якщо ми їх не пам’ятатимемо – зрадимо їх усіх, зрадимо себе», – сказав глава дипломатичної служби України.
«Ми завжди були сильні, але зараз як ніколи. Ми цінуємо нашу історію. Нашу спільну історію з Польщею», – написано в Твіттері міністра закордонних справ України.
Очільниця Підкарпатського воєводства Ева Лєнярт звернула увагу: «Пролита у братовбивчій боротьбі кров є зобов’язанням для обох народів, щоб говорити правду про складну історію. Є зобов’язанням будувати сучасні відносини між громадянами наших країн, поважаючи право на пам’ять і молитву за жертви з обох сторін».
Підкарпатська воєвода зазначила, що необхідно знайти відвагу, і про болюче та складне минуле говорити відкрито й досягти єдиної спільної оцінки минулого. «Це можливо лише на основі діалогу. До такого діалогу закликаю. Він дає надію довести до того, що спільна версія історії буде створена», – зазначила воєвода. Ева Лєнярт також нагадала, що між обома народами є негативний і добрий досвід, але доброго – набагато більше. За її словами, це доказ, що порозуміння між поляками та українцями є потрібним і можливим. Складні теми з минулого слід порушувати, взаємно поважаючи вразливість другої сторони, в ім’я пам’яті про польські та українські жертви – «В ім’я пам’яті про майбутнє польського та українського народів, до такого діалогу у правді я закликаю», – закінчила свій виступ Ева Лєнярт.
До діалогу закликав також греко-католицький митрополит Перемишля і Варшави, архієпископ Євген Попович. «Ми повинні розмовляти один з одним, бо найгірше, коли мовчать», – сказав владика.
Павлокома, 3 березня 2018 року. Фото РАР
Також з цієї категорії...
Украина утратила на Генассамблее ООН...
28 сент. 2015 г.
Україна продовжує у лондонському суді...
22 янв. 2018 г.
Уряд готує законопроектом, який стосується...
6 мая 2019 г.
Набираючі популярність...
Західні медіа пишуть, як Україна...
21 нояб. 2024 г.
Білий дім планує скасувати майже...
21 нояб. 2024 г.
1050 москалів подохло минулої доби...
22 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі