​У Великій Британії звернули увагу на позов «Приватбанку» проти аудитора PwC

«Приватбанк», найбільший український банк, заявив, що подав позов на 3 мільярди доларів проти українського та кіпрського підрозділів аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers (PwC), звинувачуючи їх у порушеннях під час аудиту банку в 2013- 2015 роках, пише «Голос Америки».


Цей позов привернув увагу професора британського Шеффілдського університету Према Сікки. «Український «Приватбанк» подає позов на 3 млрд доларів проти підрозділів PwC. А що британські регулятори роблять проти аудиторів «Великої четвірки» після банківської кризи? Нічого», - написав Сікка у Twitter.

Коментуючи позов, Пітер Ваґнер, з Групи підтримки України в ЄС (SGUA) наголосив, що «згідно з центральним банком, 95% корпоративних кредитів, виданих кредитором, пішли до компаній колишніх власників та пов’язаних осіб».

«Приватбанк» було націоналізовано в 2016 році через ризиковане кредитування, яке проводив банк, і яке, за заявами Національного банку, призвело до появи дефіциту у 5,5 мільярда доларів, повідомляє Reuters.

Влада вже позбавила PwC права проводити аудит українських банків як покарання за те, що установа не змогла виявити свідчення порушення в «Приватбанку».

«Подання позову проти PwC є логічним та необхідним кроком, враховуючи велику відповідальність PwC при перевірці фінансової звітності банку. Абсолютна неспроможність PwC виявити в банку операції шахрайства протягом багатьох років призвела до того, що практично весь корпоративний портфель банку не обслуговується і не має відповідного забезпечення заставами», - заявив голова правління «Приватбанку» Петр Крумханзл.

PwC стверджує, що заборона не є виправданою.

Колишні акціонери банку Ігро Коломойський та Геннадій Боголюбов оскаржують націоналізацію і заявляють, що центральний банк не вірно оцінює фінансовий стан «Приватбанку».

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.