​Екс-президенти закликали до польсько-українського примирення

Захистити процес польсько-українського примирення закликали колишні президенти Польщі – Броніслав Коморовський та Алєксандер Кваснєвський. Відкритий лист у цій справі підписали також колишні президенти України – Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко. Президентський лист представлено ЗМІ при нагоді понеділкової конференції Фонду Алєксандера Кваснєвського «Amicus Europae» та Інституту Броніслава Коморовського у Варшаві, повідомляє Польське радіо.


Автори листа наголошують, що доробок польсько-українського примирення є «великим досягненням вільної Польщі та вільної Україна», до якого спричинилися всі президенти та владні команди у Варшаві і Києві, а також суспільства обох країн.

У документі мовиться, що польсько-українське примирення та співпраця «належить до життєво важливого інтересу обох народів, має вагоме значення для майбутнього всього регіону Центрально-Східної Європи», а також є «стратегічно важливим для безпеки східного флангу НАТО і ЄС, що стикаються з викликом російської агресії проти України».

«Тому ми з великим занепокоєнням стежимо за явищами, що трапилися останнім часом, які загрожують примиренню та співпраці», – зазначено в листі. Як уточнено, колишніх президентів турбує передусім «зростання суперечок та негативних емоцій навколо болючого досвіду в історії взаємних відносин».

Як переконують автори документа, важке минуле «повинно заохочувати сучасних поляків та українців продовжувати зусилля задля примирення і співпраці з думкою про краще майбутнє наших народів і держав». «Ми не можемо бути заручниками історії. Ми мусимо вчитися поважати іншу історичну вразливість і шукати в минулому передусім те, що нас об’єднує», – написали колишні президенти, і також закликали проявляти повагу могилам жертв давніх польсько-українських конфліктів та «терпляче вести діалог і спротивлятися націоналістичним позиціям та екстремістській поведінці».

Свій заклик екс-президенти Польщі та України адресують «державній владі та суспільствам, особливо активним у процесі примирення Церквам, самоврядуванням, неурядовим організаціям, ЗМІ, середовищам вишів – всім прихильникам примирення, зближення та дружби» між поляками та українцями.

Екс-президенти Польщі – Алєксандер Кваснєвський (ліворуч), Броніслав Коморовський (посередині) та посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця (праворуч). Фото PAP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 8 січня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.