Канадські парламентарі виступили з ініціативою надати Україні зброю майже на десять мільйонів доларів
- Подробиці
- Опубліковано 19.06.2018 12:50
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1345
Наступний хід – за урядом Джастіна Трюдо, прем'єр-міністра Канади. «Ми готуємо їх до будь-яких операцій, з якими вони можуть зіткнутися, в тому числі і на Донбасі. В першу чергу, ми вчимо їх, як підвищити рівень виживання на полі бою. Українські Збройні сили хочуть бути сумісними з арміями країн НАТО до 2020 року. Ми тут для того, щоб наблизити їх до цієї мети», – розповідає канадський військовослужбовець Джон Ворд, передає Польське радіо.
Зараз в Україні у складі місії UNIFIER одночасно працюють понад двісті канадських інструкторів. Заняття проходять у восьми містах у різних регіонах країни. Крім штурмових підрозділів, навчають також снайперів, саперів, медиків, бійців Нацгвардії і Військової служби правопорядку. Лише за три роки роботи місії канадці підготували понад сім тисяч українських військовослужбовців.
За інформацією Міноборони України, з 2014 року ЗСУ отримали від Канади технічну допомогу на 24 мільйони доларів – це і бронежилети, і каски, і прилади нічного бачення, радіостанції, обладнання для розмінування. Одних тільки комплектів зимової форми – понад 30 тисяч.
А ось доступ до канадської зброї у Києва з’явився тільки в кінці 2017 року. Тоді уряд Джастіна Трюдо включив Україну до списку країн, куди дозволений експорт автоматичної стрілецької зброї.
Водночас парламентська опозиція вимагає від уряду Канади більш активних заходів задля підтримки українських військових. Представники Консервативної партії Канади запропонували передати Києву партію летальної зброї на 9,5 мільйонів доларів. «Це – снайперські гвинтівки, приціли, кулемети «С6», які використовує канадська армія, протитанкові гранатомети «Карл Ґустав», міномети, прилади нічного бачення, деяке медичне забезпечення», – каже в ексклюзивному коментарі «Донбас.Реалії» депутат Палати громад Канади Джеймс Безан. «путіна провокує слабкість. І поки Україні буде не вистачати озброєння для захисту власних кордонів – путін буде продовжувати тиснути. Тільки якщо ми надамо необхідну летальну зброю українській армії, лише тоді ми зможемо побачити, як путін прибирає свої сили з Донбасу», – продовжує канадський парламентар.
Хоча, як вважають оглядачі, навіть якщо ця партія зброї відправиться до Києва, це навряд чи вплине на ситуацію на фронті. «Ми бачимо, що уся ця зброя була прийнята на озброєння і розроблена у другій половині ХХ століття, тобто, навіть якщо ми її отримаємо, то особливої переваги над бойовиками, над російською армією ми не отримаємо. Технологічний ривок ми не отримаємо після цього», – запевняє військовий журналіст Денис Попович.
Тим часом, тренувальна місія Канади тільки посилюється. На початку 2018 року в Україну прибули ще 50 інструкторів. Зокрема, підполковник Фрейзер Олд. За його словами, зброя – не першочергова; зосередитися українським Збройним силам варто на звичайних солдатах. «Фундаментом будь-якої армії є люди. Військово-промисловий комплекс – це усього лише інструменти, якими вони користуються. Перша річ, яку необхідно зробити правильно – бійці мають бути добре натреновані, командири повинні бути добре підготовлені. Тільки тоді вони зможуть по-максимуму використовувати зброю», – переконує командир операції UNIFIER Фрейзер Олд.
Фото pixabay.com
Також з цієї категорії...
Оцінка впливу на довкілля: європейці...
3 февр. 2016 г.
Міністри закордонних справ країн ЄС...
17 июн. 2019 г.
Україна приєднається до європейських санкцій...
4 окт. 2020 г.
Набираючі популярність...
Ідіотизм для нашої економіки
22 нояб. 2024 г.
О культе личности Трампа и...
22 нояб. 2024 г.
Міжнародний кримінальний суд видав ордери...
22 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі