Напад росії на українські кораблі буде однією з тем саміту ЄС
- Подробиці
- Опубліковано 11.12.2018 13:06
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1202
Питання нападу росії на українські кораблі у районі Керченської протоки порушать, серед іншого, на дводенному саміті Європейського Союзу, що пройде у Брюсселі 13-14 грудня. Приблизно 10 держав підтримує введення нових санкцій проти росії, але проти посилення обмежувальних заходів виступають, зокрема, Німеччина та Франція, повідомляє Польське радіо.
На зустрічі послів держав Європейського Союзу, що відбулася минулого тижня, декілька країн наполягло, аби питання атаки на українські кораблі з’явилося у висновках очільників європейських держав та урядів.
У понеділок джерела у ЄС повідомили, що насправді так і буде. Те, чи це питання обговорюватимуть, вирішать самі лідери, котрі виступатимуть під час саміту. Згідно з деякими джерелами, жодних клопотів з тим, аби європейські лідери погодилися продовжити на чергові 6 місяців економічні санкції проти росії за її агресію в Україні, не буде.
Про напад на українські кораблі та захоплення російськими спецслужбами українських моряків говорили у понеділок євросоюзні міністри закордонних справ. Про ситуацію в Україні повідомив голова МЗС України Павло Клімкін.
Серед іншого, він запропонував ЄС обмежити роботу російських портів в Азовському морі. За інформацією агентства PAP, приблизно 10-11 держав ЄС підтримує введення нових обмежень проти росії. Крім країн Балтії та Польщі, санкції підтримують також деякі країни Скандинавії.
З іншого боку, проти санкцій, крім традиційних адвокатів росії в Брюсселі, тобто Італії, Греції, Кіпру, Болгарії та Угорщини, виступають також Франція та Німеччина, котрі беруть участь у перемовинах з Україною та росією в рамках так званого нормандського формату. Вони наполягають на деескалації конфлікту між росією та Україною і необхідності звільнення затриманих українських моряків.
Однак можливість введення нових санкцій не виключена у майбутньому. «Польща підтримує позицію, що потрібно почати рішучі заходи, що не обмежуються заявами. Додаткові санкції будуть доречними. Частина держав ЄС вважає, що москві треба дати шанс, аби вона звільнила в’язнів та повернула кораблі», - зазначив очільник польської дипломатії Яцек Чапутович.
Він додав, що міжнародне співтовариство, не тільки ЄС, але також НАТО, обмірковує відповідь на цей інцидент. «Є певний момент роздумів. Є все більше розуміння, що росія представляє серйозну загрозу безпеці в Європі та в світі», - вважає Чапутович.
Хоча міністри не мають єдиної думки щодо санкцій, однак вони погоджуються, що саме росія відповідає за агресію проти України в Азовському морі. «ЄС вимагає повернення кораблів та звільнення 24 ув’язнених моряків і повернення можливості судноплавства у цій акваторії», - зазначив міністр закордонних справ Польщі.
Фото pixnio.com
Також з цієї категорії...
ОБСЄ зафіксувала мародерство путінських наймитів
14 окт. 2014 г.
ГПУ опублікувала перші результати розслідування...
28 сент. 2016 г.
Українці заробляють у Польщі так...
5 сент. 2018 г.
Набираючі популярність...
Понад 41 мільярд доларів США...
20 нояб. 2024 г.
Збито шість крилатих ракет ворога
21 нояб. 2024 г.
Західні медіа пишуть, як Україна...
21 нояб. 2024 г.
Останні новини
21.11.2024 14:06
Збито шість крилатих ракет ворога21.11.2024 13:55
1510 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі