​За кордоном може працювати вже понад 6 мільйонів українців - дані Світового банку

Згідно з даними Світового банку, грошові перекази від українських емігрантів на батьківщину торік становили 13,8 відсотка ВВП України. Можливо, це найвлучніше мірило еміграції, – читаємо на порталі forsal.pl. Однією з проблем, яка ускладнює президентські вибори в Україні наприкінці березня, є те, що ніхто не знає, скільки осіб залишилося над Дніпром. Уже кілька років з України відпливають чергові хвилі заробітчан, а підрахувати емігрантів нелегко, повідомляє Польське радіо.


Офіційна статистика є на диво детальною. За останніми оцінками з грудня 2018 року, жителів України було 42 177 579. Різке скорочення населення спостерігалося в 2014–2015 роках, після російської анексії Криму та через дії проросійських сепаратистів на сході. Як читаємо, цілком імовірно, що ці числа є неточними. Урядові дані вказують на невелике зростання числа жителів торік, хоч внутрішня еміграція зі Східної України не зросла. А дані сусідніх країн свідчать, що велике число українців перемістилося особливо до Східної Європи, зокрема завдяки скасуванню віз до Європейського Союзу від липня 2017 року. Останні доступні дані Євростату (за 2017 рік) свідчать, що з офіційною статистикою в Україні негаразд – 2017 року дозвіл на перебування в ЄС отримали аж 662 тисячі українців. Проте, українське статистичне управління твердить, що в цей період з України виїхало 430 290 осіб.

На основі зростання фінансових переказів 2018 року на 35 відсотків можна ствердити, що за кордоном працює дедалі більше громадян України, а їх число, ймовірно, перевищує 5,9 мільйона осіб – таке число наводили в ООН 2017 року. Це важливо з політичної точки зору. Втрата відносно проросійської частини населення з Криму та Східної України збільшила виборчі шанси проєвропейських угруповань і тих, що підтримують вступ у НАТО. З іншого боку, найчастіше емігрують найактивніші та підприємливі громадяни. У результаті еміграції зростає ймовірність перемоги непередбачуваних популістів.

Фото 20 хвилин



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.