​У Павлокомі українська та польська громади вшанували пам’ять трагічно загиблих українців

Минулими вихідними у селі Павлокома Ряшівського повіту на Підкарпатті відбулися пам’ятні заходи із вшанування 366 цивільних українців, убитих 74 роки тому - 2-3 березня 1945 року - відділом польської Армії Крайової під керівництвом поручника Юзефа Бісса та польською самообороною.


Вшанувало пам’ять українських жертв села Павлокома кількасот людей з Підкарпаття та з України. До меморіалу жертвам покладено вінки та квіти, а також запалено свічки, повідомляє Польське радіо.

Панахиду за загиблими очолив архієпископ Євген (Попович) митрополит Перемисько-Варшавський.

Як повідомив портал cerkiew.org, у своєму слові на закінчення молитви владика згадав про трагічно загиблих жителів села, жертва яких має бути пересторогою того, щоб це ніколи не повторилося в історії польського та українського народів. «Різні постави проявляються у людині під впливом війни, але для нас, християн, єдиною поставою має бути взаємна любов, прикладом якої є постава блаженного священномученика Омеляна Ковча, який молився за тих, які створили концентраційні табори, в яких гинули мільйони людей. Не знаємо, але, напевно, серед жертв Павлокоми були люди, які, вмираючи зі своїм парохом о. Володимиром Лемцьо, молилися за тих, хто їх вбивав. Приклади такої постави мають стати фундаментом українсько-польського примирення», - наголосив митрополит Перемисько-Варшавський.

Голова Перемиського відділу Об’єднання українців у Польщі Марія Туцька-Колосівська наголосила, що це місце є особливим як для українців, так і для поляків. Це місце польсько-українського поєднання, де усі моляться за жертвами вбивств у Павлокомі та Гуті Пеняцькій (де було вбито кількасот поляків).

Заступниця підкарпатського воєводи Люцина Подгаліч сказала, що повна правда про історію є найліпшим шляхом до того, аби з обох боків кордону запанував мир.

Після поминальних заходів у Павлокомі численні учасники переїхали до Явірника Руського - місця народження автора музики українського гімну «Ще не вмерла Україна» отця Михайла Вербицького, щоб там спільною молитвою-молебнем до всіх святих українського народу вшанувати день його народження, який припадає на 4 березня.

Після молитви присутні вирушили до села Млини - місця поховання о. Михайла Вербицького.

Фото polradio.pl



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.