​Минулого року польські фірми відрядили за кордон приблизно 23 тисячі українців

У 2018 році Заклад соціального страхування (ZUS) у Польщі видав понад 600 тис. свідоцтв A1 працівникам, котрі були відряджені на роботу за кордон. До цієї групи також входить все більше іноземців, котрі працюють у польських фірмах, передусім українців, повідомляє Польське радіо.


За словами речниці ZUS у Нижньосілезькому воєводстві Івони Ковальської-Матіс, найбільше довідок A1 було видано у Кракові – 44 тис., у Варшаві – 40 тис. і Ґданську – 28 тис.

«Довідки, що ми видаємо, - це документ, необхідний для осіб, котрі працюють у країнах Європейського Союзу, Європейського економічного простору або у Швейцарії. A1 підтверджує, що щодо вказаної у ній особи під час праці або діяльності за кордоном застосовуються тільки польські положення соціального страхування. Завдяки цьому він не повинен сплачувати подвійних внесків», - сказала Івона Ковальська-Матіс.

«За відряджених працівників, попри те, що вони працюють за кордоном, можна сплачувати польські, іноді значно менші внески. Це свідоцтво видається також для іноземців, яких польські фірми відправлять на роботу за кордон, - сказала Ковальська-Матіс.

Вона наголосила, що майже всі довідки A1 для іноземців видають громадянам України та Білорусі – 97 відсотків.

За даними ZUS, на польські підприємства торік за кордоном працювало приблизно 23 тисячі українців та приблизно 3 тисячі білорусів. Серед держав, які найчастіше були місцем відрядження для іноземців, є: Німеччина (51%), Франція (11,5%), Бельгія (7,5%), Нідерланди (6,3%) та Швеція (5,5%).

Фото pixabay.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Ведуча Ірина Узлова та військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан обговорили найактуальніші новини навколо російсько-української війни

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.