​Минулого року польські фірми відрядили за кордон приблизно 23 тисячі українців

У 2018 році Заклад соціального страхування (ZUS) у Польщі видав понад 600 тис. свідоцтв A1 працівникам, котрі були відряджені на роботу за кордон. До цієї групи також входить все більше іноземців, котрі працюють у польських фірмах, передусім українців, повідомляє Польське радіо.


За словами речниці ZUS у Нижньосілезькому воєводстві Івони Ковальської-Матіс, найбільше довідок A1 було видано у Кракові – 44 тис., у Варшаві – 40 тис. і Ґданську – 28 тис.

«Довідки, що ми видаємо, - це документ, необхідний для осіб, котрі працюють у країнах Європейського Союзу, Європейського економічного простору або у Швейцарії. A1 підтверджує, що щодо вказаної у ній особи під час праці або діяльності за кордоном застосовуються тільки польські положення соціального страхування. Завдяки цьому він не повинен сплачувати подвійних внесків», - сказала Івона Ковальська-Матіс.

«За відряджених працівників, попри те, що вони працюють за кордоном, можна сплачувати польські, іноді значно менші внески. Це свідоцтво видається також для іноземців, яких польські фірми відправлять на роботу за кордон, - сказала Ковальська-Матіс.

Вона наголосила, що майже всі довідки A1 для іноземців видають громадянам України та Білорусі – 97 відсотків.

За даними ZUS, на польські підприємства торік за кордоном працювало приблизно 23 тисячі українців та приблизно 3 тисячі білорусів. Серед держав, які найчастіше були місцем відрядження для іноземців, є: Німеччина (51%), Франція (11,5%), Бельгія (7,5%), Нідерланди (6,3%) та Швеція (5,5%).

Фото pixabay.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.