​Президенти Польщі та Словаччини переконанні у необхідності підтримки України

Співпраця в регіоні і в Європейському Союзі, безпекова політика, захист довкілля та клімату, а також зміни у польській системі правосуддя були головними темами перемовин із президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою. Про це у понеділок поінформував президент Польщі Анджей Дуда, який зустрівся із новою словацькою лідеркою у Варшаві, повідомляє Польське радіо.


Під час спільної прес-конференції Анджей Дуда висловив подяку, що президентка Словаччини у першу чергу здійснює візити до «країн вишеградської спільноти». На думку польського президента, це показує, наскільки велике значення Зузана Чапутова «від самого початку свого президентства присвячує тому, що важливо також для нас, а саме до співпраці в ЄС та в регіоні».

Він наголосив, що серед тем розмов було співробітництво у Вишеградській групі, а також в ініціативі Трьох морів, зокрема у справі розвитку дорожньої та залізничної інфраструктури. «Я не приховую, що закликав пані президентку до участі у співпраці в Тримор’ї, бо вважаю, що це добрий проект для нашої частини Європи, для Центральної Європи, що наближає наші країни у цьому значенні – Чорне, Адріатичне та Балтійське море», - сказав Дуда.

Президент Польщі теж поінформував, що під час зустрічі він обговорив з Чапутовою тему безпеки, зокрема ситуацію в Україні. Він висловив задоволення, що спільно зі словацькою президенткою він має спільний погляд на це питання. «Ми обоє переконанні, що потрібно підтримувати Україну, як в її зусиллях для стабільності, аби зберегти повний суверенітет, повну незалежність, а отже для закінчення також окупації Донбасу, Луганська і Криму, але, передусім, також аби були реалізовані реформи та проєвропейські заходи України. Дуже важливо, аби Україна в усіх значеннях наближалася до держав ЄС та євроатлантичної спільноти», - сказав президент.

Президентка Словаччини Зузана Чапутова підтвердила, що із Анджеєм Дудо вона говорила, серед іншого, про польсько-словацьке безпекове співробітництво. «Ми погоджуємося, що НАТО є основою оборони; ми союзники, добре функціонуємо спільно. Єдність у НАТО нам потрібна також у відносинах з росією. Я особисто дуже шкодую, оскільки переконана, що наша співпраця з росією є дуже важливою, але для цього потрібна повага до міжнародного права», - зазначила словацька президентка. «Я подякувала пану президенту за його ставлення до питань, пов’язаних з Україною. Це найбільший сусід Словаччини. Це наш спільний пріоритет. Моя ціль – привести до більшого порозуміння з Україною та між нашими країнами», - заявила вона.

Чапутова також нагадала про співпрацю польських та словацьких дисидентів у комуністичний період. Вона зазначила, що Польща була першою країною у регіоні, де пройшли перші частково вільні вибори та почалася свобода слова. «Для усіх нас з цього регіону Польща була великим натхненням», - сказала Чапутова. Вона нагадала про Лєха Валенсу, Тадеуша Мазовєцького та Лєха Качинського. Президентка відзначила, що завдяки ним та іншим особам відбулося об’єднання Європи та співпраця у Вишеградській четвірці.

«Ми хочемо співпрацювати з Польщею, продовжувати традицію розвитку добрих, дружніх відносин», - сказала Зузана Чапутова.

Зузана Чапутова і Анджей Дуда. Фото РАР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.