​Зростає число іноземців, які легально працюють у Польщі, більшість з них є громадянами України

На польському ринку дедалі більше іноземців, що знаходять тут легальне працевлаштування, - повідомляє Заклад соціального страхування (пол. Zakład Ubezpieczeń Społecznych). За словами речника цієї установи Войцєха Андрусєвича, від початку року число зареєстрованих у ZUS іноземців зросло на 75 тисяч і наприкінці червня досягло 644 тисяч, повідомляє Польське радіо.


«Звісно, більшість з них, 483 тисячі, є громадянами України. Наступна національна група вже у понад десятеро менша. Ми говоримо про громадян Білорусі, яких є у межах 38 тисяч. Далі маємо грузинів – приблизно 9,5 тисяч, а потім молдаван і громадян росії – понад 8 тисяч», - повідомив Войцєх Андрусєвич.

За його словами, всі зареєстровані у ZUS іноземці працевлаштовані у Польщі легально:

«Насправді у межах 70% тих, хто розпочинає у Польщі працю (ми тут говоримо про іноземців), розпочинають її, маючи ставку. Лише у межах 3-4% - це ті, хто відкриває власну підприємницьку діяльність. А решта – це ті, хто працює на основі договору доручення».

Експерт з ринку праці Анджей Кубісяк з Польського економічного інституту наголошує, що ці дані його не здивували:

«Ми бачимо, що іноземці постійно напливають на польський ринок праці. Це доказ того, що ми весь час є досить містким ринком, з’являються нові робочі місця і той обсяг вакансій, що є у Польщі, залишається на досить незмінному рівні – понад 140 тисяч незаповнених робочих місць – призводить до того, що фірми й надалі хочуть працевлаштовувати іноземців, передусім працівників з України».

Галузями, що найчастіше потребують українських працівників, є промислова, будівельна та транспортно-логістична, - додає Анджей Кубісяк.

Фото polskieradio.pl



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.