​Екс-президенти Польщі закликали спростити адміністративні процедури для українських працівників та їхніх польських працедавців

Екс-президенти Польщі Броніслав Коморовський та Алєксандр Кваснєвський у спільній відозві щодо польської імміграційної політики закликали ввести прозорі адміністративні процедури, що забезпечать особисту та підприємницьку стабілізацію українцям, котрі працюють у Польщі, та їхнім працедавцям, повідомляє Польське радіо.


Броніслав Коморовський наголосив у вівторок на конференції у Варшаві, що цей заклик має привернути увагу до важливої і такої, що виходить за межі звичайного політичного календаря, проблеми польсько-українських взаємин. Він нагадав, що від січня цього року в Європейському Союзі відбулися зміни щодо працевлаштування українських громадян та їх виїзду на терен Євроспільноти.

«Ми, як Польща, мусимо відповісти собі на ряд важливих запитань щодо того, чи ми готові зіткнутися з проблемою конкуренції та відтоку важливих для польської економіки українських працівників», - сказав екс-президент.

На його думку, молоде покоління поляків та українців може збудувати «тканину прихильності між нашими народами» та дозволити «відірватися від різних болючих переживань історичного характеру та поганої спокуси дивитися на польсько-українські взаємини лише крізь призму історичних відносин». Він додав, що хоче, аби українці почували себе добре у Польщі, а також якомога ліпше працювали з вигодою для себе, України та Польщі.

Коморовський сповістив, що буде закликати до розв’язання «цілого ряду нерозв’язаних проблем», з якими стикаються українців. Він додав, що вони пов’язані, у першу чергу, із введенням простіших процедур під час одержання дозволів на працю.

На переконання Алєксандра Кваснєвського, «потрібно рахуватися з тим, що 21 століття буде часом великої, глобально міграції». Він вважає, що всі, хто вважає міграцію короткостроковою проблемою нинішньої політики, «глибоко помиляються». «Це довгострокове питання, що змінює соціальні структури та економічні питання», - ствердив екс-президент.

Він також оцінив, що Польща переходить у «новий етап» і має розуміти феномен мультикультуралізму. У той же час він заявив, що ані державні структури, ані поляки у своєму менталітеті не готові до цього мультикультуралізму та багатоетнічності.

У підписаному Коморовським та Кваснєвським заклику наголошується, що пріоритетом влади має бути «збереження динамічного економічного зростання, що був мірою успіху польської трансформації».

«Збереження високого темпу економічного зростання можливе, зокрема, завдяки мігрантам з України, котрі вибрали Польщу місцем праці, і нині все частіше також життя», - наголосили екс-президенти Польщі.

У заклику екс-президенти наголошують на відсутності стратегічних рішень польського уряду - у сфері відтоку з Польщі до Німеччини найбільш кваліфікованих працівників.

«Ми закликаємо негайно вжити заходів для розробки довготривалої імміграційної політики Польщі у співпраці з експертними центрами, а також колами економічного самоврядування та профспілками. Ми закликаємо якнайшвидше запровадити прозорі адміністративні процедури для громадян України, зацікавлених у влаштуванні на роботу в Польщі, та їхнім роботодавцям, що запевнять особисту та підприємницьку стабілізацію», - написали екс-президенти Польщі.

Екс-президенти Коморовський та Кваснєвський. Фото РАРКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Виктор Медведчук, еще с 2015 года, стучал россиянам на беглых регионалов – экс-премьера Азарова и экс-президента януковича

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.