​Взаємини Польщі з Україною - на найвищому рівні

Новоприйнята Стратегія національної безпеки чітко і точно визначає та називає загрози безпеці Польщі. У багатьох вимірах цією загрозою є російська федерація. Польща, однак, має на цю загрозу інструмент у вигляді Ініціативи Тримор’я та стратегічного партнерства зі США, - заявляє професор Пшемислав Журавський вель Ґраєвський у розмові з порталом BiznesAlert.pl, повідомляє Польське радіо.


На думку експерта з питань безпеки, нова Стратегія національної безпеки Польщі є точнішою щодо оцінки загроз, ніж її попередниця з 2014 року. Основною загрозою є росія та її неоімперська політика. У попередній стратегії цього ствердження забракло, хоч автори документа були свідками подій у Грузії з 2008 року та анексії Криму і початку окупації Донбасу 2014 року. Нинішня Стратегія робить висновки з постійного експорту дестабілізації російською федерацією, - наголошує професор Журавський вель Ґраєвський.

На погляд професора, документ не матиме вагомого впливу на закордонну політику країни. Але, як вказує експерт, деякі формулювання у стратегії створюватимуть атмосферу, що повинна бути заповнена змістом. І таким змістом, як вказує професор, є взаємини з Україною, які з 2015 року, всупереч поширеній думці, є на найвищому рівні з моменту встановлення відносин Польщі з Україною.

У нас є військова співпраця, польська оборонна промисловість продає свою продукцію українським збройним силам, ми співпрацюємо в галузі енергетики, найкращим прикладом цього є спільна декларація президентів України, Польщі та віце-президента США під час вересневих заходів до початку Другої світової війни, продаж американського зрідженого газу через газовий термінал у Свиноусті, - сказав експерт.

Ми також співпрацюємо в культурній та академічній галузі. У нас є важливий елемент, тобто дорожня інфраструктура Via Carpathia, яка також позитивно вплине на економічне становище України. Це специфічний вимір зовнішньої політики, якого раніше бракувало, - наголошує Пшемислав Журавський вель Ґраєвський.

Експерт наголошує, що важливим елементом, який дуже сильно підкреслюється на багатьох рівнях у новій Стратегії національної безпеки, є співпраця зі США. Це співробітництво полягає на прямих військових, енергетичних та економічних відносинах і на Ініціативі Тримор’я.

Стратегічні відносини є ключовими, і, серед іншого, купівля зброї в американських виробників закріплюють цей альянс і дають реальні гарантії. Американці у Вашингтоні бачать, що польські побоювання агресивних дій росії базуються не на політичних деклараціях польських політиків, а на грошах польських платників податків. Це допомагає нашій дипломатії переконати американців у тому, що регіон Центрально-Східної Європи є під реальною загрозою, і що американська присутність важлива та бажана.

Крім того, Польща є ланкою, яка представлятиме інтерес США в регіоні. Німеччина відмовилася від цієї ролі, вирішивши мати справу з росією, тому ми, природно, перейняли ці ролі. Це також дозволяє нам проводити політику щодо наших східних сусідів з політичною парасолькою Вашингтона, якої нам в історії часто бракувало.

У наших інтересах є те, щоб США були стабільною та передбачуваною країною, адже від цього залежить наше майбутнє, яке досі було позитивним, - переконує професор Журавський вель Ґраєвський у розмові з BiznesAlert.pl.

Фото polskieradio.plКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Метинвест решил строить свой профильный вуз на территории городского сада. Жители Мариуполя стали протестовать против этого

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.