​Взаємини Польщі з Україною - на найвищому рівні

Новоприйнята Стратегія національної безпеки чітко і точно визначає та називає загрози безпеці Польщі. У багатьох вимірах цією загрозою є російська федерація. Польща, однак, має на цю загрозу інструмент у вигляді Ініціативи Тримор’я та стратегічного партнерства зі США, - заявляє професор Пшемислав Журавський вель Ґраєвський у розмові з порталом BiznesAlert.pl, повідомляє Польське радіо.


На думку експерта з питань безпеки, нова Стратегія національної безпеки Польщі є точнішою щодо оцінки загроз, ніж її попередниця з 2014 року. Основною загрозою є росія та її неоімперська політика. У попередній стратегії цього ствердження забракло, хоч автори документа були свідками подій у Грузії з 2008 року та анексії Криму і початку окупації Донбасу 2014 року. Нинішня Стратегія робить висновки з постійного експорту дестабілізації російською федерацією, - наголошує професор Журавський вель Ґраєвський.

На погляд професора, документ не матиме вагомого впливу на закордонну політику країни. Але, як вказує експерт, деякі формулювання у стратегії створюватимуть атмосферу, що повинна бути заповнена змістом. І таким змістом, як вказує професор, є взаємини з Україною, які з 2015 року, всупереч поширеній думці, є на найвищому рівні з моменту встановлення відносин Польщі з Україною.

У нас є військова співпраця, польська оборонна промисловість продає свою продукцію українським збройним силам, ми співпрацюємо в галузі енергетики, найкращим прикладом цього є спільна декларація президентів України, Польщі та віце-президента США під час вересневих заходів до початку Другої світової війни, продаж американського зрідженого газу через газовий термінал у Свиноусті, - сказав експерт.

Ми також співпрацюємо в культурній та академічній галузі. У нас є важливий елемент, тобто дорожня інфраструктура Via Carpathia, яка також позитивно вплине на економічне становище України. Це специфічний вимір зовнішньої політики, якого раніше бракувало, - наголошує Пшемислав Журавський вель Ґраєвський.

Експерт наголошує, що важливим елементом, який дуже сильно підкреслюється на багатьох рівнях у новій Стратегії національної безпеки, є співпраця зі США. Це співробітництво полягає на прямих військових, енергетичних та економічних відносинах і на Ініціативі Тримор’я.

Стратегічні відносини є ключовими, і, серед іншого, купівля зброї в американських виробників закріплюють цей альянс і дають реальні гарантії. Американці у Вашингтоні бачать, що польські побоювання агресивних дій росії базуються не на політичних деклараціях польських політиків, а на грошах польських платників податків. Це допомагає нашій дипломатії переконати американців у тому, що регіон Центрально-Східної Європи є під реальною загрозою, і що американська присутність важлива та бажана.

Крім того, Польща є ланкою, яка представлятиме інтерес США в регіоні. Німеччина відмовилася від цієї ролі, вирішивши мати справу з росією, тому ми, природно, перейняли ці ролі. Це також дозволяє нам проводити політику щодо наших східних сусідів з політичною парасолькою Вашингтона, якої нам в історії часто бракувало.

У наших інтересах є те, щоб США були стабільною та передбачуваною країною, адже від цього залежить наше майбутнє, яке досі було позитивним, - переконує професор Журавський вель Ґраєвський у розмові з BiznesAlert.pl.

Фото polskieradio.pl



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 9 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.