85 відсотків українських працівників вирішили перечекати пандемію у Польщі, пояснюючи своє рішення можливістю працювати далі
- Подробиці
- Опубліковано 16.05.2020 15:49
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1409
Переважна більшість іноземців, передусім українців, які працюють у Польщі (85%), воліє під час пандемії коронавірусу залишатися у цій країні, пояснюючи своє рішення можливістю продовжувати працювати і заробляти (55%). Про це свідчать результати соціологічного дослідження «Іноземний працівник у Польщі в період пандемії», проведеного компанією EWL S.A. та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету, повідомляє Польське радіо.
Дослідження показало, що іноземні працівники у Польщі відчули негативний вплив пандемії коронавірусу. Понад половина трудових мігрантів зіткнулася зі зменшенням кількості годин праці (61%), а понад чверть була змушена змінити галузь працевлаштування (27%). Проте загалом більшість іноземців (72%) під час епідемії почуваються у Польщі в безпеці. Лише 13% закордонних працівників вважає, що безпечніше в період пандемії – в їхніх рідних країнах.
Серед аргументів, які схиляють заробітчан до повернення на батьківщину під час епідемії коронавірусу, переважає бажання бути якнайближче до своєї родини (33%). Варто зазначити, що майже 2/3 респондентів ніщо не переконує до повернення до рідної країни під час пандемії.
Якщо говорити про підтримку з боку власної держави, то першочергові очікування трудових мігрантів стосуються полегшення перетину кордону під час в’їзду до своєї країни (54%) та допомоги в поверненні додому (46%).
Варто підкреслити, що майже 2/3 працевлаштованих у Польщі іноземців (63%) планують під час пандемії скористатися автоматичним продовженням терміну дії дозволів на перебування і працю в Польщі, яке запропонував польський уряд.
«Сьогодні, у зв’язку з поступовим відновленням виробництва та відкриттям сільськогосподарського сезону, в Польщі все більше відчувається нестача робочих рук, - коментує дослідження президент EWL S.A. Анджей Коркус. - Іноземці підтримують польський ринок праці та систему соціального забезпечення, а їхній внесок у розвиток польського ВВП у 2014—18 роках оцінюється у приблизно 11%. Тому важливо, щоб нинішня ситуація не спричиняла кризу, викликану відсутністю тих, хто виїхав з Польщі і не зможе чи не захоче повернутися».
Нагадаємо, польське видання «Dziennik Gazeta Prawna» вивчило, скільки громадян України виїхало з Польщі від початку пандемії.
Фото pixabay.com
Також з цієї категорії...

ЄП 18 квітня заслухає доповідь...
29 мар. 2013 г.

Евросоюз призывает Россию вывести «гуманитарный...
22 авг. 2014 г.

Представники НАБУ переймають досвід роботи...
9 авг. 2016 г.
Набираючі популярність...

Знахабнілі представники слуг народу: урвати...
30 мар. 2025 г.

Маніпуляція соціологією, як підготовка до...
4 апр. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08.00...
8 апр. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 7 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі