​85 відсотків українських працівників вирішили перечекати пандемію у Польщі, пояснюючи своє рішення можливістю працювати далі

Переважна більшість іноземців, передусім українців, які працюють у Польщі (85%), воліє під час пандемії коронавірусу залишатися у цій країні, пояснюючи своє рішення можливістю продовжувати працювати і заробляти (55%). Про це свідчать результати соціологічного дослідження «Іноземний працівник у Польщі в період пандемії», проведеного компанією EWL S.A. та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету, повідомляє Польське радіо.


Дослідження показало, що іноземні працівники у Польщі відчули негативний вплив пандемії коронавірусу. Понад половина трудових мігрантів зіткнулася зі зменшенням кількості годин праці (61%), а понад чверть була змушена змінити галузь працевлаштування (27%). Проте загалом більшість іноземців (72%) під час епідемії почуваються у Польщі в безпеці. Лише 13% закордонних працівників вважає, що безпечніше в період пандемії – в їхніх рідних країнах.

Серед аргументів, які схиляють заробітчан до повернення на батьківщину під час епідемії коронавірусу, переважає бажання бути якнайближче до своєї родини (33%). Варто зазначити, що майже 2/3 респондентів ніщо не переконує до повернення до рідної країни під час пандемії.

Якщо говорити про підтримку з боку власної держави, то першочергові очікування трудових мігрантів стосуються полегшення перетину кордону під час в’їзду до своєї країни (54%) та допомоги в поверненні додому (46%).

Варто підкреслити, що майже 2/3 працевлаштованих у Польщі іноземців (63%) планують під час пандемії скористатися автоматичним продовженням терміну дії дозволів на перебування і працю в Польщі, яке запропонував польський уряд.

«Сьогодні, у зв’язку з поступовим відновленням виробництва та відкриттям сільськогосподарського сезону, в Польщі все більше відчувається нестача робочих рук, - коментує дослідження президент EWL S.A. Анджей Коркус. - Іноземці підтримують польський ринок праці та систему соціального забезпечення, а їхній внесок у розвиток польського ВВП у 2014—18 роках оцінюється у приблизно 11%. Тому важливо, щоб нинішня ситуація не спричиняла кризу, викликану відсутністю тих, хто виїхав з Польщі і не зможе чи не захоче повернутися».

Нагадаємо, польське видання «Dziennik Gazeta Prawna» вивчило, скільки громадян України виїхало з Польщі від початку пандемії.

Фото pixabay.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.