85 відсотків українських працівників вирішили перечекати пандемію у Польщі, пояснюючи своє рішення можливістю працювати далі
- Подробиці
- Опубліковано 16.05.2020 15:49
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1346
Переважна більшість іноземців, передусім українців, які працюють у Польщі (85%), воліє під час пандемії коронавірусу залишатися у цій країні, пояснюючи своє рішення можливістю продовжувати працювати і заробляти (55%). Про це свідчать результати соціологічного дослідження «Іноземний працівник у Польщі в період пандемії», проведеного компанією EWL S.A. та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету, повідомляє Польське радіо.
Дослідження показало, що іноземні працівники у Польщі відчули негативний вплив пандемії коронавірусу. Понад половина трудових мігрантів зіткнулася зі зменшенням кількості годин праці (61%), а понад чверть була змушена змінити галузь працевлаштування (27%). Проте загалом більшість іноземців (72%) під час епідемії почуваються у Польщі в безпеці. Лише 13% закордонних працівників вважає, що безпечніше в період пандемії – в їхніх рідних країнах.
Серед аргументів, які схиляють заробітчан до повернення на батьківщину під час епідемії коронавірусу, переважає бажання бути якнайближче до своєї родини (33%). Варто зазначити, що майже 2/3 респондентів ніщо не переконує до повернення до рідної країни під час пандемії.
Якщо говорити про підтримку з боку власної держави, то першочергові очікування трудових мігрантів стосуються полегшення перетину кордону під час в’їзду до своєї країни (54%) та допомоги в поверненні додому (46%).
Варто підкреслити, що майже 2/3 працевлаштованих у Польщі іноземців (63%) планують під час пандемії скористатися автоматичним продовженням терміну дії дозволів на перебування і працю в Польщі, яке запропонував польський уряд.
«Сьогодні, у зв’язку з поступовим відновленням виробництва та відкриттям сільськогосподарського сезону, в Польщі все більше відчувається нестача робочих рук, - коментує дослідження президент EWL S.A. Анджей Коркус. - Іноземці підтримують польський ринок праці та систему соціального забезпечення, а їхній внесок у розвиток польського ВВП у 2014—18 роках оцінюється у приблизно 11%. Тому важливо, щоб нинішня ситуація не спричиняла кризу, викликану відсутністю тих, хто виїхав з Польщі і не зможе чи не захоче повернутися».
Нагадаємо, польське видання «Dziennik Gazeta Prawna» вивчило, скільки громадян України виїхало з Польщі від початку пандемії.
Фото pixabay.com
Також з цієї категорії...
Влада Януковича продовжує імітацію європейських...
7 окт. 2013 г.
Італія підтримала створення Антикорупційного суду...
26 февр. 2017 г.
У Польщі українцям унеможливили поїздки...
11 авг. 2017 г.
Набираючі популярність...
Західні медіа пишуть, як Україна...
21 нояб. 2024 г.
Білий дім планує скасувати майже...
21 нояб. 2024 г.
На тлі застосування британських крилатих...
21 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі