​Польський уряд розширив програму підтримки для спеціалістів ІТ-галузі зі східних країн - України, Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану

Польський уряд розширив програму Poland Business Harbour, що полегшуватиме працевлаштування або ж власну діяльність у Польщі для іноземних спеціалістів з галузі IT та технологічних товариств. Окрім білорусів, з 13 липня програмою зможуть скористатися також громадяни інших країн Східного партнерства (Україна, Молдова, Грузія, Вірменія, Азербайджан) та росія, повідомляє Польське радіо.


Віце-міністр закордонних справ Марцін Пшидач сказав, що головними цілями розширення програми є підтримка польської економіки та більша інтеграція зі східними країнами. Він також додав, що спеціалістів з IT-галузі характеризує велика мобільність. «Ми вважаємо, що такі люди сьогодні можуть працювати в Польщі, а за певний час можуть повернутися у свої країни з певним багажем, досвідом та контактами. Ми віримо, що цей багаж хорошого досвіду, винесений з Польщі, і ці контакти, будуть плюсом як для економік тих країн, так і для нашої економіки», – сказав Марцін Пшидач.

Уповноважена прем’єра з питань GovTech Юстина Орловська пояснила, що іноземці зможуть користуватися ідентичними механізмами, які до цього часу в рамках програми уряд пропонував громадянам Білорусі. Це, серед іншого, спрощення в отриманні візи для працівника і його родини. «Якщо спеціаліст ІТ знайде фірму, що розмістила оголошення на нашій інтернет-сторінці і сконтактується з нею, фірма буде зацікавлена у його працевлаштуванні, то тоді може бути видана віза Poland Business Harbour». Черговий момент – це зголошення до програми Poland Prize, що нею займається Польське агентство розвитку підприємництва, яка може допомогти іноземцям заснувати стартап у Польщі. А третя можливість – це зв’язок з Польським агентством інвестицій та торгівлі з метою плану перенесення іноземної фірми до Польщі. Окрім цього, програма передбачає також вивчення польської мови.

Спочатку Poland Business Harbour було створено у вересні 2020 року у відповідь на дії білоруського режиму щодо своїх громадян. Вартість цілого проекту на сьогодні – це понад 123 мільйони євро, а кількість виданих віз на цей час – понад 13 тисяч. За допомогою програми створено 20 стартапів, що раніше було відібрано з-поміж 150 поданих проектів. У програмі бере участь 200 партнерських фірм. Уряд не виключає подальшого розширення цієї програми.

Фото pxhere.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.