Британські експерти обговорюють закон про деолігархізацію і вказують на ризики, які містяться в ньому
- Подробиці
- Опубліковано 24.09.2021 13:34
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1757
Впровадження закону щодо деолігархізації, ухваленого Верховною Радою у другому читанні, може викликати запитання. Про це у коментарі «Голосу Америки» заявив британський економіст Тімоті Еш. «Очевидно, постане запитання щодо того, чи йдеться про політичну помсту окремим олігархам. Люди, очевидно, казатимуть, що це політична боротьба Зеленського проти Порошенка», - відзначив Еш, повідомляє «Голос Америки».
На думку Еша, кращою альтернативою є «ідея реальної декларації власності, одноразового податку на багатство», після здійснення якої суспільство могло би рушити далі.
Експертка аналітичного центру Chatham House Орися Луцевич у коментарі «Голосу Америки» вказала, що закон несе у собі ризики.
«Той факт, що закон передбачає створення списку, який буде укладати Рада національної безпеки, несе в собі ризики. Безумовно, що це також може бути привід для, скажімо, тіньових переговорів між олігархами і Офісом президента щодо або внесення або невнесення в цей список», - заявила Луцевич.
Спілкуючись з «Голосом Америки», Тімоті Еш також висловив побоювання, що олігархи «будуть чіплятися зубами до останнього», щоб протидіяти процесу деолігархізації, що може вилитись у «ще 5 чи 10 змарнованих років».
«Я пропоную звернути увагу на досвід примирення і правди в Південній Африці після апартеїду. Там це спрацювало і хоча вони мають проблеми, але одну велику це вирішило. Я вважаю, що поєднання різних способів було б кращим, ніж деолігархізація. Тобто, декларування активів, податки, а також боротьба з монополіями, регуляції, умови конкуренції - усе це потрібно, але забере час і, напевне, олігархи будуть дуже агресивно цьому протистояти», - сказав експерт.
Орися Луцевич вказала, що ухвалений законопроект викликав активну дискусію у суспільстві, що є позитивом.
На думку експертки, чимало українців до кінця не розуміють токсичний вплив олігархічної системи, а мільйони українців також заробляють у цій системі.
«Але, як я вже сказала раніше, щодо ефективності цього закону у мене теж є сумніви, тому що українську економіку спершу треба демонополізовувати, а по-друге ті медіаресурси, які контролюють олігархи - насправді питання в тому, хто їх купить, якщо їх розпродати? Які інвестори зараз можуть зайти в Україну для того, щоб вирівняти і покращити медіаполе в Україні? Таких бажаючих в Україну черга не стоїть», - сказала експертка.
Фото Reuters
Також з цієї категорії...

Лидеры ЕНП обеспокоены развитием политических...
13 июл. 2013 г.

Молодежь ЕНП призывает немедленно освободить...
7 окт. 2013 г.

Кличко розповів, які торги Україною...
28 нояб. 2013 г.
Набираючі популярність...

Дело Тимошенко – дело политической...
29 нояб. 2011 г.

Партия регионов: Страна, хочешь, расскажу...
25 апр. 2012 г.

Who is Viktor Yanukovych и...
30 апр. 2012 г.
Останні новини
05.07.2025 12:56
МЗС Польщі протестує проти російських нападів на українців05.07.2025 10:49
Знешкоджено 292 ворожих БпЛА05.07.2025 10:44
1050 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 5 липня обговорили наступні теми:
Коментарі