​Британські експерти обговорюють закон про деолігархізацію і вказують на ризики, які містяться в ньому

Впровадження закону щодо деолігархізації, ухваленого Верховною Радою у другому читанні, може викликати запитання. Про це у коментарі «Голосу Америки» заявив британський економіст Тімоті Еш. «Очевидно, постане запитання щодо того, чи йдеться про політичну помсту окремим олігархам. Люди, очевидно, казатимуть, що це політична боротьба Зеленського проти Порошенка», - відзначив Еш, повідомляє «Голос Америки».


На думку Еша, кращою альтернативою є «ідея реальної декларації власності, одноразового податку на багатство», після здійснення якої суспільство могло би рушити далі.

Експертка аналітичного центру Chatham House Орися Луцевич у коментарі «Голосу Америки» вказала, що закон несе у собі ризики.

«Той факт, що закон передбачає створення списку, який буде укладати Рада національної безпеки, несе в собі ризики. Безумовно, що це також може бути привід для, скажімо, тіньових переговорів між олігархами і Офісом президента щодо або внесення або невнесення в цей список», - заявила Луцевич.

Спілкуючись з «Голосом Америки», Тімоті Еш також висловив побоювання, що олігархи «будуть чіплятися зубами до останнього», щоб протидіяти процесу деолігархізації, що може вилитись у «ще 5 чи 10 змарнованих років».

«Я пропоную звернути увагу на досвід примирення і правди в Південній Африці після апартеїду. Там це спрацювало і хоча вони мають проблеми, але одну велику це вирішило. Я вважаю, що поєднання різних способів було б кращим, ніж деолігархізація. Тобто, декларування активів, податки, а також боротьба з монополіями, регуляції, умови конкуренції - усе це потрібно, але забере час і, напевне, олігархи будуть дуже агресивно цьому протистояти», - сказав експерт.

Орися Луцевич вказала, що ухвалений законопроект викликав активну дискусію у суспільстві, що є позитивом.

На думку експертки, чимало українців до кінця не розуміють токсичний вплив олігархічної системи, а мільйони українців також заробляють у цій системі.

«Але, як я вже сказала раніше, щодо ефективності цього закону у мене теж є сумніви, тому що українську економіку спершу треба демонополізовувати, а по-друге ті медіаресурси, які контролюють олігархи - насправді питання в тому, хто їх купить, якщо їх розпродати? Які інвестори зараз можуть зайти в Україну для того, щоб вирівняти і покращити медіаполе в Україні? Таких бажаючих в Україну черга не стоїть», - сказала експертка.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.