Британські експерти обговорюють закон про деолігархізацію і вказують на ризики, які містяться в ньому
- Подробиці
- Опубліковано 24.09.2021 13:34
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1720
Впровадження закону щодо деолігархізації, ухваленого Верховною Радою у другому читанні, може викликати запитання. Про це у коментарі «Голосу Америки» заявив британський економіст Тімоті Еш. «Очевидно, постане запитання щодо того, чи йдеться про політичну помсту окремим олігархам. Люди, очевидно, казатимуть, що це політична боротьба Зеленського проти Порошенка», - відзначив Еш, повідомляє «Голос Америки».
На думку Еша, кращою альтернативою є «ідея реальної декларації власності, одноразового податку на багатство», після здійснення якої суспільство могло би рушити далі.
Експертка аналітичного центру Chatham House Орися Луцевич у коментарі «Голосу Америки» вказала, що закон несе у собі ризики.
«Той факт, що закон передбачає створення списку, який буде укладати Рада національної безпеки, несе в собі ризики. Безумовно, що це також може бути привід для, скажімо, тіньових переговорів між олігархами і Офісом президента щодо або внесення або невнесення в цей список», - заявила Луцевич.
Спілкуючись з «Голосом Америки», Тімоті Еш також висловив побоювання, що олігархи «будуть чіплятися зубами до останнього», щоб протидіяти процесу деолігархізації, що може вилитись у «ще 5 чи 10 змарнованих років».
«Я пропоную звернути увагу на досвід примирення і правди в Південній Африці після апартеїду. Там це спрацювало і хоча вони мають проблеми, але одну велику це вирішило. Я вважаю, що поєднання різних способів було б кращим, ніж деолігархізація. Тобто, декларування активів, податки, а також боротьба з монополіями, регуляції, умови конкуренції - усе це потрібно, але забере час і, напевне, олігархи будуть дуже агресивно цьому протистояти», - сказав експерт.
Орися Луцевич вказала, що ухвалений законопроект викликав активну дискусію у суспільстві, що є позитивом.
На думку експертки, чимало українців до кінця не розуміють токсичний вплив олігархічної системи, а мільйони українців також заробляють у цій системі.
«Але, як я вже сказала раніше, щодо ефективності цього закону у мене теж є сумніви, тому що українську економіку спершу треба демонополізовувати, а по-друге ті медіаресурси, які контролюють олігархи - насправді питання в тому, хто їх купить, якщо їх розпродати? Які інвестори зараз можуть зайти в Україну для того, щоб вирівняти і покращити медіаполе в Україні? Таких бажаючих в Україну черга не стоїть», - сказала експертка.
Фото Reuters
Також з цієї категорії...

Европарламент продлил миссию Кокса-Квасьневского до...
13 нояб. 2013 г.

ЄС надав безвізовий режим семи...
29 мая 2015 г.

МЗС України зробило заяву в...
23 мар. 2017 г.
Набираючі популярність...

1060 москалів подохло минулої доби...
24 апр. 2025 г.

На Заході говорять про ще...
24 апр. 2025 г.

Збито 48 ракет та 64...
24 апр. 2025 г.
Останні новини
24.04.2025 10:29
Збито 48 ракет та 64 ворожі БпЛА24.04.2025 09:41
1060 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 24 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі