Парламенти Польщі, Литви та України закликали посилити санкції проти росії
- Подробиці
- Опубліковано 07.12.2021 16:26
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1746
Засудження росії за її агресію проти України та Білорусі за спричинення міграційної кризи на кордоні з Литвою та Польщею. Це найважливіші висновки документу, підписаного наприкінці 11-ї сесії Парламентської асамблеї Польщі, Литви та України, що завершилася у понеділок, повідомляє Польське радіо.
Підписанти документу засудили використання нелегальної міграції як інструменту спричинення штучної міграційної кризи на польсько-білоруському та литовсько-білоруському кордоні. У підсумковому документі зазначено, що тиск на кордони Польщі, Литви та Латвії був навмисною, гібридною атакою підтримуваного росією режиму Лукашенки. Висловлено жаль, що режим Лукашенки за участю органів державної влади та прикордонних служб організовує незаконне перекидання іноземців та громадян третіх країн на територію Литви, Польщі та Латвії, а також на територію Європейського Союзу, використовуючи міграцію в гібридній атаці для досягнення власних цілей.
У той же час Парламентська асамблея Польщі, Литви та України засудила Білорусь за постійні порушення прав людини та закликала мінський режим негайно звільнити та реабілітувати всіх політичних в’язнів, які були незаконно заарештовані чи засуджені.
У підсумковому документі підкреслено тривалість і послідовність позицій Польщі, Литви та України в умовах протиправного характеру російської агресії та окупації українських територій: Криму та частини Донецької та Луганської областей. У ньому наголошено, що Асамблея не визнала результати незаконних виборів до Державноїдуми в Криму та засудила незаконне проведення росією всеросійського перепису населення в Криму. Міжнародну спільноту закликали посилити обмеження та санкції проти російської федерації до повного відновлення територіальної цілісності України в її кордонах.
Документ за підсумками дводенного засідання Парламентської асамблеї Польщі, Литви та України у Сенаті, крім голови верхньої палати польського парламенту Томаша Ґродзького, підписали теж присутні голова литовського сейму Вікторія Чміліте-Нільсен та спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук.
«Я хотів би наголосити ще на одному – великій згоді, що наші народи та країни, об’єднані великою кількістю історичних зв’язків, як славних, так і важких, глибоко переконані, що майбутнє цього регіону Європи – у союзі з ЄС, в євроатлантичному альянсі», - наголосив голова Сенату Польщі Томаш Ґродзький на завершення зустрічі у понеділок.
Він додав, що європейські прагнення України також до НАТО однозначно підтримуються усіма сторонами зустрічі.
При цьому Ґродзький зазначив, що ми маємо справу з незрозумілою позицією «крайньоправих» європейських кіл, які стверджують, що Україна перебуває під російським впливом і що ніхто не повинен у це втручатися».
«Ми жодним чином не підтримуємо цю позицію, ми рішуче проти неї», – сказав спікер Сенату.
Так він прокоментував слова очільниці французького Національного об’єднання Марін Ле Пен в інтерв’ю «Rzeczpospolita». «Ви можете говорити, що хочете, але Україна належить до сфери впливу росії. Спроба порушити цю сферу впливу створює напругу, страх і ситуацію, свідками якої ми сьогодні є», - сказала Ле Пен.
Голова литовського Сейму Вікторія Чміліте-Нільсен заявила, що учасники асамблеї «єдині у підтримці України на шляху до ЄС та НАТО».
«Сьогодні ми підготували документ, в якому говоримо про проблеми, з якими стикається наш регіон, і це не перший випадок, коли згадуються гібридні атаки росії та Білорусі», – сказала Чміліте-Нільсен.
Вона додала, що також піднімалося питання газопроводу «Північний потік-2», міграції, а також була приділена увага політичним в'язням, яких утримує білоруський режим.
Подякувавши учасникам зустрічі, голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук наголосив, що «ми сильні тільки разом». «Якщо ми разом, ми зможемо протистояти найбільшим загрозам у світі сьогодні», - підкреслив він.
«Ми чудово розуміємо, що всі 38 пунктів, які ми передбачили в підсумковому документі, зводяться до однієї людини в цьому світі, яка різними способами маніпулює безпекою європейського регіону та безпекою всього світу. І ми повинні бути чесними та щирими щодо цього», - підкреслив Стефанчук.
Сесія Парламентської асамблеї Польщі, Литви та України розпочалася у неділю, а у понеділок відбулися тривалі пленарні засідання та робота в комітетах з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України; з питань розвитку торговельно-економічного співробітництва, регіонального, місцевого та транскордонного; з питань співробітництва у сфері безпеки; з питань соціально-культурного співробітництва.
Нагадаємо, президенти Литви, Польщі та України Ґітанас Науседа, Анджей Дуда та Володимир Зеленський 2 грудня у спільній заяві до міжнародної спільноти закликали ввести санкції проти росії у зв’язку з агресією проти України. Вони підтвердили свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.
Фото РАР
Також з цієї категорії...
Фірташу світить новий судовий процес
28 окт. 2015 г.
Коментар Речниці МЗС України Мар'яни...
24 нояб. 2016 г.
«Якнайдальше від москви. Пам’ятники не...
2 янв. 2019 г.
Набираючі популярність...
Чонгар пройти було неможливо? -...
22 дек. 2024 г.
СБУ заочно повідомила про підозру...
22 дек. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
23 дек. 2024 г.
Останні новини
23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі