​Латвійський експерт попередив про можливі «інциденти» з боку росії на польсько-українському кордоні

Професор вважає, що найближчим часом росія не атакуватиме жодну країну НАТО, але не виключає можливих «інцидентів» на кордонах, у тому числі, наприклад, на польсько-українському кордоні, через який Україні надходить військова та гуманітарна підтримка Заходу, повідомляє Польське радіо.


Повномасштабне вторгнення росії в Україну розбудило примари минулого в країнах Балтії, вважає латвійський експерт, професор Андріс Спрудс. За його оцінками, росія найближчим часом не атакуватиме жодну країну НАТО, але не виключає можливих «інцидентів» на кордонах, зокрема, на польсько-українському кордоні.

Широкомасштабна агресія росії проти України сильно вплинула на країни Балтії, зокрема, коли йдеться про сприйняття та відчуття безпеки, наголошує Спрудс, директор Латвійського інституту міжнародних відносин.

Ми відчуваємо співчуття в емоційному сенсі, ми рішуче підтримуємо українську боротьбу і відчуваємо, що це боротьба нас усіх, усіх сусідніх з росією країн, зазначає професор.

«Малі країни, як ми, усвідомлюють, що перебувають у складній ситуації, тому важливо робити все можливе в країні, але також важливо зміцнювати відносини з нашими союзниками, зокрема НАТО та США, але не тільки – також з Польщею та іншими країнами, які готові підтримати Україну та країни Балтії у зміцненні їхньої безпеки», – сказав Спрудс. За його словами, Польща є «незамінним партнером у регіоні».

На думку латвійського експерта, вступ Швеції та Фінляндії до НАТО сприятиме зміцненню безпеки в регіоні. Він висловив сподівання, що найближчим часом Альянс буде розширений завдяки приєднанню цих країн. Експерт зазначає, що Фінляндія буде країною з найдовшим кордоном між Європейським Союзом і НАТО з росією.

Професор наголошує, що сусідні з росією країни повинні — і це вже частково сталося — звикнути до того, що вони мають справу з «важким сусідом». Одночасно він вважає, що наразі сценарій нападу росії на країни Балтії виглядає нереальним. Професор вважає, що найближчим часом росія не атакуватиме жодну країну НАТО, але не виключає можливих «інцидентів» на кордонах, у тому числі, наприклад, на польсько-українському кордоні, через який Україні надходить військова та гуманітарна підтримка Заходу. Андріс Спрудс прогнозує, що можливе збільшення кібератак з боку росії.

Фото wikipedia.org



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.