​Обговорення щомісячного фінансового пакету для України стало однією з головних тем на зустрічі міністрів фінансів ЄС

Фінансовий пакет у 18 млрд євро на наступний рік для України є однією з головних тем зустрічі міністрів фінансів ЄС у Брюсселі. Чехія, яка нині відповідає за роботу Європейського Союзу, наполягає на швидкому узгодженні плану та очікує попереднього схвалення у день зустрічі, повідомляє Польське радіо.


На передачі фінансової підтримки Україні в наступному році у вигляді майже автоматичних щомісячних виплат наполягають США, які вже пропонували аналогічну допомогу Євросоюзу. Наразі Єврокомісія визнає – «важливо забезпечити передбачуване і регулярне фінансування для забезпечення основних функцій держави».

Речниця Єврокомісії Вірлі Найтс підтвердила, що ідея полягає у виплаті 1,5 млрд євро щомісяця з січня на найбільш нагальні потреби. Це має бути у формі дуже пільгових довгострокових кредитів з покриттям витрат на сплату відсотків.

Проте країни ЄС не домовилися про фінансову допомогу на цей рік. З обіцяного в травні 9-мільярдного пакета ЄС виплатив Україні 6 млрд євро. Є багато ознак того, що згоди на виплату решти 3 мільярдів євро цього року не буде. Причина – незгода з гарантіями по кредиту. Цей процес наразі гальмує Німеччина, яка хоче виключення з усієї системи, наполягаючи на тому, щоб це були гранти, а не кредити, і щоб була врахована фінансова допомога, надана Україні в минулому.

Більшість країн виступають проти цього і стверджують, що не тільки Німеччина фінансово підтримує Київ. За неофіційною інформацією, однією з пропозицій є включення ще не виплачених 3 млрд євро до пакета наступного року у розмірі 18 млрд євро. Гроші або надійдуть з бюджету ЄС на наступний рік, але для цього потрібно буде внести зміни, або ЄС позичить їх на фінансових ринках.

Фото pxhere.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 5 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.