​Заповнюючи прогалину від США, Європа збільшує військову допомогу Україні, але дуже нерівномірно

Європа збільшує військову допомогу Україні, її загальна військова підтримка Києва вже більша, ніж підтримка Сполучених Штатів. Про це, згідно зі звітом, опублікованим у понеділок, 16 червня, Кільським інститутом світової економіки (IfW).

Як зазначає інститут, влада США не оголошувала жодних нових пакетів допомоги Україні з моменту повторної інавгурації Дональда Трампа на посаді президента. Тим часом європейські країни «збільшили свою підтримку» в останні місяці, повідомляє Польське радіо.


Тільки у березні та квітні європейські країни виділили Україні 10,4 мільярда євро військової допомоги та 9,8 мільярда євро гуманітарної та фінансової допомоги. Враховуючи ці дві суми разом, це найвищий результат за двомісячні інтервали з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Кільський центр пише про загальну військову допомогу Україні на суму 72 мільярди доларів від європейських країн та 65 мільярдів доларів від США, рахуючи з лютого 2022 року до кінця квітня цього року. Востаннє європейська підтримка була більшою за американську у червні 2022 року.

Водночас, зазначає IfW, «збільшення допомоги розподіляється в Європі нерівномірно». Країни Північної Європи та Велика Британія значно збільшили свої транші. Тільки у березні Швеція виділила 1,6 мільйона доларів, а Норвегія — 670 мільйонів доларів у квітні. Це рекордні місяці для обох цих країн.

Тим часом, наприклад, у випадку Німеччини, Італії та Іспанії спостерігаємо спад. За даними IfW, Іспанія у 2025 році надала Україні військову підтримку на суму лише 10 мільйонів євро, а Італія — 20 мільйонів. У випадку Німеччини Інститут пише про 650 мільйонів євро у 2025 році, що означає зменшення приблизно на 70 відсотків для Німеччини порівняно з аналогічним періодом 2024 року.

«Вражає, наскільки мало підтримки Німеччина виділила Україні в останні місяці. Замість збільшення підтримки з моменту вступу Трампа на посаду, ми спостерігаємо різке скорочення німецької допомоги порівняно з попередніми роками. Така ж тенденція стосується Італії та Іспанії», — коментує Крістоф Требеш, один зі співавторів звіту IfW. Водночас, за його оцінкою, «надзвичайно, що Європа заповнила прогалину, залишену США». «Залишається відкритим питання, чи це тимчасове збільшення, чи початок тривалих змін, коли Європа є головною підтримкою України», — додає він.

Фото pxhere.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Ведучий Ігор Гаврищак та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні за 11 липня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.