​Тема України на саміті НАТО - на задньому тлі, експерти вважають, що дипломатичний ранг української делегації було знижено

Присутність президента Зеленського на саміті НАТО, як заявив журналістам міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп, є чітким сигналом того, що українські виклики важливі для Європи.


Експерти вважають, що дипломатичний ранг української делегації на саміті НАТО було знижено. Вперше з часу російського вторгнення Зеленський не візьме участі у пленарному засіданні Альянсу. Натомість він виступить з промовою в парламенті Нідерландів, повечеряє з королівською парою та лідерами 32 країн НАТО. Він також зустрінеться з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, повідомляє Польське радіо.

Каспар Вельдкамп вважає, що ЄС має підтримати Україну.

«Сьогодні міністри закордонних справ офіційно зустрінуться з українською делегацією. Ми повинні продовжувати підтримувати Україну у військовому плані, а також в інших аспектах. Тим часом ми працюємо над посиленням тиску на росію. Я сподіваюся, що 18-й пакет санкцій проти росії буде схвалено ЄС цього тижня», — каже міністр закордонних справ Нідерландів.

Безпосередньо перед самітом НАТО Нідерланди вирішили виділити додаткові 175 мільйонів євро на підтримку України. Відомо, що у висновках саміту не згадуватиметься про членство України в НАТО. Генсек Альянсу зазначив, що ключове питання збільшення витрат на оборону.

«Німеччина хоче досягти порогу в 3,5% базових витрат на оборону, а потім 5% не у 2035 році, а у 2029 році. Такі країни, як Польща, Естонія, Латвія, Литва та Фінляндія, близькі до перевищення порогу або вже перевищили його, і багато інших наслідуватимуть цей приклад. Ми знаємо, що росія збільшує свої витрати на оборону тривожними темпами, і ми повинні бути до цього готові», — сказав Генсек НАТО.

Під час дводенного саміту НАТО лідери 32 країн мають нарешті схвалити збільшення витрат на оборону до 5% ВВП. Якщо це станеться, як оголосив учора Генеральний секретар НАТО Марк Рютте, можна буде говорити про «історичний саміт».

Прем'єр-міністр Нідерландів Дік Схоф та президент України Володимир Зеленський. Фото РАР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 21 липня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.