​ЄС заморозив частину виплат Україні через побоювання корупції, яку нарешті побачили наші західні партнери

П'ятничне рішення, схоже, сигналізувало про нову готовність ЄС застерегти владу Володимира Зеленського щодо внутрішньої політики під час війни. Це також викликало питання про те, чи не починає згасати «сяйво» навколо Зеленського серед західних союзників України, пише «The New York Times».


Антикорупційна політика президента Володимира Зеленського вже спровокувала перші антиурядові протести в Україні з часів російського вторгнення у 2022 році. Тепер, видається, вона може коштувати країні частини її іноземної допомоги від Європейського Союзу, що є явним докором з боку ЄС, колись вірного союзника. Про це пише The New York Times, повідомляє Польське радіо.

Європейський Союз заявив у п'ятницю, що заморозить 1,5 або 1,7 мільярда доларів із загального фонду в 4,5 мільярда євро, розподіл якого залежить від досягнення стандартів належного управління та який не може бути використаний для військових закупівель. Однак рішення не є остаточним, і фінансування може бути відновлено, якщо Україна відповідатиме певним критеріям.

Зеленський публічно не коментував скорочення допомоги, що, проте, стало невдачею для лідера України, який залежить від європейської фінансової підтримки, щоб заповнити прогалини, що залишилися після відмови адміністрації Трампа фінансувати воєнні зусилля України.

«Хоча стримування західної допомоги для стимулювання реформ було поширеною практикою до вторгнення росії, п'ятничне рішення, видається, сигналізувало про нову готовність блоку застерегти уряд пана Зеленського щодо внутрішньої політики під час війни. Це також викликало питання про те, чи не починає згасати сяйво навколо пана Зеленського серед західних союзників України», — пише «The New York Times».

Джеймс Вассерстром, американський експерт з боротьби з корупцією, сказав в інтерв'ю, що «блиск зникає» з лідерства Зеленського під час війни серед урядів, які надають фінансову допомогу. Він додав: «У спільноті донорів є роздратування Зеленським».

Іноземні союзники розділилися в думках щодо цих кроків: одні кажуть, що вони необхідні для того, щоб міцно контролювати країну у воєнний час, інші ж відкидають їх як грубе захоплення влади.

Фото pxhere.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан прокоментував, як воїни 225 окремого штурмового полку ЗСУ звільнили Кіндратівку на Сумщині

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.