Український парламент відмовився розглядати скандальний законопроект про протести
- Подробиці
- Опубліковано 02.04.2013 14:27
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1728
Український парламент не включив до порядку денного сесії скандальний законопроект No.0918 ("Про порядок організації і проведення мирних заходів"), який раніше мав реєстраційний номер 2450. Про це повідомив Андрій Шевченко, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Раніше, 20 березня, Комітет своїм рішенням рекомендував парламенту не включати законопроект до порядку денного сесії. Ще раніше, 28 лютого, протестні молодіжні організації-учасниці Всеукраїнської ініціативи "За мирний протест!" - Громадянський рух "Відсіч", Незалежна студентська профспілка "Пряма Дія", Всеукраїнська молодіжна організація "Фундація Регіональних Ініціатив" (ФРІ) та Всеукраїнська ініціатива "Рух Державотворців" - звернулися до членів Комітету з вимогою прибрати скандальний законопроект No.0918 (2450) з проекту Постанови про порядок денний другої сесії Верховної Ради сьомого скликання і порадою "забути про нього, як про страшний сон".
"Нам вдалося провести через Комітет рішення рекомендувати парламенту зняти з розгляду законопроект No.0918. Це рішення було проголосоване одноголосно. Нас підтримали навіть представники Партії регіонів та комуністи, які також є серед членів Комітету. Це результат нашої роз'яснювальної роботи," - вважає народний депутат Андрій Шевченко. - "Нам або потрібен закон, який реально гарантуватиме свободу мирних зібрань, або нам не потрібен жоден закон - є конституційна норма. Той текст не піддається корекції. Є регламентні обмеження, які не дають його "вилікувати".
Нагадуємо, що законопроект No.0918 (2450) раніше був прийнятий парламентом в першому читанні та неодноразово доопрацьовувався в профільному Комітеті Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Спроби ухвалення різних редакцій законопроекту також неодноразово викликали масові протести громадських організацій та профспілок по всій Україні. На думку правозахисників, норма останньої редакції законодавчої ініціативи про обов'язок повідомляти за два дні у комплексі з іншими нормами законопроекту (як то фактична заборона спонтанних протестів, які зараз дозволені ст.22 Конституції) можуть значно погіршити ситуацію зі свободою протестів в усій Україні. Як показує українська судова практика, навіть двох днів достатньо, щоб суд під будь-яким приводом заборонив проводити мирні зібрання.
Також нагадуємо, що наприкінці минулого року Секретаріат Комітету повідомляв, що Комітет обіцяє "вдумливо попрацювати над законом про мирні збори". Як зазначалося в повідомленні, "на думку членів комітету, остаточна версія закону має максимально враховувати європейську практику і позиції громадянського суспільства". Голова Комітету Валерій Пацкан сказав, що "у нас є всі можливості зробити Комітет реальним форпостом у захисті прав і свобод українських громадян... Вірю, що це буде нашим спільним - надпартійним - інтересом".
А Андрій Шевченко зазначив, що "метою для нашого комітету має стати розширення простору свободи в Україні... Це робота на те, щоб громадянин почував себе вільно і справжнім господарем". А вже 24 січня 2013 року Валерій Пацкан ініціював створення робочої групи для роботи над законопроектом "Про мирні зібрання". Голова Комітету стверджував, що до роботи над законопроектом будуть долучені представники громадських організацій, фахівці Міністерства юстиції, Міністерства внутрішніх справ та Адміністрації Президента. Після цього Андрій Шевченко запросив в робочу групу для роботи над законопроектом експертів з Всеукраїнської ініціативи "За мирний протест!" В тексті запрошення було сказано, що "в Комітеті прийнято рішення створити робочу групу для доопрацювання зазначеного законопроекту." Також в запрошенні стверджувалось, що профільний Комітет мав доручення доопрацювати законодавчу ініціативу та внести її на розгляд Верховної Ради.
У Комітеті Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин - 9 народних депутатів (3 депутати фракції Партії регіонів, 1 депутат фракції Комуністичної партії України, 1 - фракції Політичної партії "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка", 3 - фракції Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", 1 - депутатської фракції Всеукраїнське об'єднання "Свобода"), повідомляє прес-служба Всеукраїнської ініціативи "За мирний протест!", Центру
Громадянських Свобод.
Також з цієї категорії...
Регіонали знову подали на розгляд...
2 сент. 2013 г.
Пленарне засідання Верховної Ради України...
14 мая 2014 г.
Пленарне засідання Верховної Ради України...
23 июл. 2014 г.
Набираючі популярність...
Поліція Києва спільно з СБУ...
20 янв. 2025 г.
Збито 72 ворожих БпЛА, 59...
21 янв. 2025 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
22 янв. 2025 г.
Останні новини
22.01.2025 09:41
1950 москалів подохло минулої доби на українській землі21.01.2025 12:16
1600 кацапів подохло мигулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі