Пленарне засідання Верховної Ради України 6 листопада 2013 року

plenar zasidan

 
В залі зареєструвалося 375 народних депутатів. Голова Верховної Ради України Володимир Рибак оголосив ранкове пленарне засідання відкритим. В.Рибак привітав співвітчизників з нагоди 70-річчя визволення Києва від фашистських загарбників.


"Окремо звертаємося до наших дорогих ветеранів Великої Вітчизняної війни, героїв фронту і тилу. Доземний уклін і велика вдячність вам за Перемогу! За вашу незламну силу духу, за вашу непохитну мужність, самовідданість і високий героїзм! Бажаємо кожному з вас доброго здоров'я, миру, добра і щастя! Честь вам і слава!"- сказав головуючий.

В.Рибак запросив народних депутатів до виступів з внесенням пропозицій, оголошень, заяв і повідомлень.

Народний депутат Олександр Кузьмук звернув увагу присутніх на участь генерала Ватутіна у військовій операції з визволення Києва.

Народний депутат Григорій Заболотний наголосив на тому, що численні соціальні проблеми в регіонах, які не вирішуються навіть за умов втручання парламентаріїв, негативно впливають на рейтинги довіри до Верховної Ради, і закликав народних депутатів до наступного: "Я проти того, щоб огульно критикувати владу будь-якої гілки, бо огульна критика в собі нічого хорошого не несе. Я за те, щоб не замовчувати правду, бо то великий гріх перед людьми і перед нами всіма теж".

Народний депутат Юрій Михальчишин зазначив, зокрема, що "вшановуючи світлу пам'ять сотень тисяч піхотинців, танкістів, артилеристів та розвідників, які штурмували Дніпро, треба пам'ятати, що історична правда і справедливість вимагає давати цим подіям оцінку, яка відповідала б дійсності".

Народний депутат Анатолій Гончаров наголосив, що українською владою, парламентом, народом обрано шлях євроінтеграції, шлях не тільки торговельного співробітництва, а й досягнення європейського рівня життя, європейських заробітків, пенсій, стипендій. "Але задля цього в Україні повинно забезпечуватися зростання вітчизняної економіки шляхом європейської продуктивності праці",- сказав він. За словами виступаючого, прийняті Верховною Радою проекти законів не забезпечили позитивного впливу на економіку.

Під час виступів народні депутати звернули також увагу на проблеми соціальної сфери, пенсійної реформи, медичної допомоги інвалідам, енергетичної незалежності держави тощо.

Головуючий на засіданні перший заступник Голови Верховної Ради України Ігор Калєтник оголосив до розгляду законопроект про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо страхового стажу для призначення мінімальної пенсії). Доповідаючи з приводу цього документа народний депутат Володимир Литвин зазначив, що його метою є, зокрема, запровадження поступового збільшення страхового стажу чоловіків і жінок, передбаченого чинним законодавством. Голова Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Валерій Сушкевич повідомив, що законопроектом пропонується встановити мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 30 років, у жінок - 25 років страхового стажу, а також передбачити поетапне підвищення розміру страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, у мінімальному розмірі, починаючи з 25 років до 30 років страхового стажу для чоловіків і починаючи з 20 років до 25 років страхового стажу для жінок, в залежності від дати народження.

За підсумками голосування законопроект не набрав голосів. Було прийнято рішення направити документ до профільного Комітету для підготовки до повторного першого читання.

Після цього було розглянуто законопроект про внесення змін до деяких законів України (щодо гарантування прав на справедливе пенсійне забезпечення та скасування деяких  норм пенсійної реформи). Народний депутат Павло Розенко, доповідаючи законопроект, зазначив, що він містить системний підхід до вирішення питань пенсійного забезпечення і передбачає внесення змін до 14 чинних законів. Під час голосування документ не знайшов підтримки народних депутатів.

У сесійній залі було також розглянуто проект закону про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо страхового стажу та умов виходу на пенсію, призначення та її виплати за минулий час). Під час вступу народний депутат Петро Симоненко, автор законопроекту, закликав присутніх, прийнявши документ, "скасувати пенсійну реформу". Як зазначив голова профільного парламентського Комітету Валерій Сушкевич, законопроектом пропонується внести зміни, які "ліквідували б ті негативні дискримінаційні норми пенсійної реформи, які були прийняті в 2011 році і які погіршують рівень пенсійного забезпечення громадян". За підсумками голосування не були підтримані пропозиції як щодо прийняття законопроекту за основу, так і щодо направлення його на повторне перше читання.

Після цього головуючий вніс на розгляд законопроект про внесення зміни до статті 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (щодо соціального захисту членів сімей загиблих військовослужбовців). Документом пропонувалося встановити з 1 січня 2014 року батькам, одному з подружжя, який не одружився вдруге, дітям, які стали інвалідами до досягнення повноліття, військовослужбовців, партизанів, підпільників, які загинули (пропали безвісти) під час участі у бойових діях в період Великої Вітчизняної війни та воєнних дій і конфліктів на території інших держав, виплату щомісячної грошової допомоги з таким розрахунком, щоб розмір їх пенсійної виплати (державної соціальної допомоги або щомісячного довічного грошового утримання, що виплачуються замість пенсії) з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, пенсій за особливі заслуги перед Україною, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій (державної соціальної допомоги або щомісячного довічного грошового утримання, що виплачуються замість пенсії), встановлених законодавством, становив не менше 5000 гривень, а у разі загибелі (пропажі безвісти) зазначених осіб із числа Героїв України, Героїв Радянського Союзу, повних кавалерів ордена Слави, нагороджених чотирма і більше медалями "За відвагу" – не менше 10000 гривень. Під час голосування документ не набрав голосів.

І.Калєтнік оголосив ранкове засідання закритим. Наступне пленарне засідання Верховної Ради відбудеться 7 листопада о 10 годині ранку, повідомляє Інформаційне управління ВР України.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Идет восьмидесятый день войны, а в рашистском запоребрике уже начали говорить о капитуляции и истерят по поводу бегства российских оккупантов

подробнее

Опрос

На вашу думку, як має бути страчений путін?

Конфликты и законы © 2008-2022.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.