Пленарне засідання Верховної Ради України 17 липня 2015 року

vr17 07

 
У п'ятницю, 17 липня 2015 року, завершився черговий пленарний тиждень другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання. Голова Верховної Ради Володимир Гройсман, відкриваючи ранкове засідання, зазначив, що за період з початку своєї роботи Верховна Рада України нинішнього скликання ухвалила втричі більше законодавчих актів, ніж Верховна Рада сьомого скликання за аналогічний період. Народні депутати прийняли близько 250 законодавчих актів.


В.Гройсман нагадав, що сьогодні рівно рік тому в небі над Україною був збитий російськими терористами літак «Боїнг» Малайзійських авіаліній. Загинуло 298 ні в чому невинних людей. «Це була жахлива трагедія, жахливий теракт, військовий злочин, злочин проти людства», - наголосив він.

Народні депутати хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх загиблих у тій катастрофі.

В.Гройсман також від імені Верховної Ради особисто привітав усіх громадян України, які сповідують іслам, зі святом Ураза-Байрам.

«У цей складний для України час мусульманська спільнота України, як і весь український народ, демонструє гідність і прагне миру, робить усе можливе для збереження суверенітету і територіальної цілісності держави», - наголосив він.

Голова Верховної Ради на знак особливої пошани до мешканців тимчасово окупованих територій Криму, які сповідують іслам, проголосив вітання кримськотатарською мовою.

Головуючий повідомив, що у пленарному засіданні беруть участь Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк та члени Кабінету Міністрів.

Головуючий надав слово Прем'єр-міністру А.Яценюку, який відзвітував перед Верховною Радою про урядову поїздку до Сполучених Штатів Америки, Канади та Великобританії.

Народним депутатам було продемонстровано відео, в якому показана Україна сьогодні та її потенціал.

А.Яценюк коротко доповів про участь урядової делегації в США у першому інвестиційному форумі.

Він також повідомив про зустріч з Президентом Сполучених Штатів Америки Бараком Обамою, який висловив всебічну підтримку українському народу в боротьбі проти російської агресії і в боротьбі за українське європейське майбутнє.

Глава уряду також поінформував про перші досягнення в рамках інвестиційної конференції.

А.Яценюк попросив парламентаріїв поаплодувати членам уряду, які відпрацювали «на 10 з 10».

«Американці взагалі були здивовані. Тому що у них є попередній рекорд спілкування з попередніми українськими урядами. Здивовані не тільки тому, що у нас уряд розмовляє англійською мовою. Здивовані не тільки тому, що були конкретні результати по проведенню реформ в країні. Здивовані не тільки тому, що у нас є хороша співпраця між урядом і парламентом. А ще й здивовані тому, що всі прийшли вчасно, що на кожне питання в української делегації була відповідь, і що після кожної зустрічі з українськими членами уряд є результат, і за цей результат можна спитати і отримати чітку інформацію, що робиться урядом», - повідомив він.

А.Яценюк зазначив, що в рамках інвестиційної конференції були досягнуті такі домовленості у енергетичній сфері, аграрному секторі, розвитку інфраструктури і проведенні приватизації.

Прем'єр-міністр також поінформував про обговорення під час візитів питань військово-технічного співробітництва та про підписання другої після ЄС угоди з Канадою про зону вільної торгівлі.

За його словами, ця угода дає Україні те, що Канада прийняла рішення про відкриття, фактично, повну лібералізацію свого ринку для українських індустріальних і промислових товарів. «Ми отримали новий ринок, ми отримали канадський ринок. Треба багато зробити для того, щоб модернізувати українську економіку, тому що відверто так само треба зазначити, завтра ми не можемо захопити цей ринок, тому що ми відстали в наших технологіях, відстали надовго. Саме для цього в частині угоди передбачена безпосередня технічна допомога для модернізації української промисловості. Чим швидше ми модернізуємо українську промисловість, тим швидше ми зайдемо як на канадський, так і на європейський ринок», - наголосив А.Яценюк.

Канада також прийняла рішення про відправку своїх військовослужбовців для допомоги в тренуваннях військовослужбовців Збройних Сил України.

А.Яценюк повідомив, що в ході візиту до Великобританії крім виконання Мінських домовленостей та допомоги в реформуванні української економіки обговорювалося три основних питання: про початок разом з британськими партнерами стратегічних комунікацій і фактично зміни системи комунікацій, як в Україні, так і за кордоном; реформування української економіки, і в тому числі реформування Державної податкової адміністрації і митниці і питання реформування в цілому державної служби.

Прем'єр-міністр, підсумовуючи, повідомив, що за останній тиждень уряд відвідав три з семи країн «Великої сімки». «Буду з вами відвертий: нас будуть приймати і допомагати до того часу, доки ми кожен день будемо демонструвати результати. І від нас залежить як рівень підтримки всередині країни, так і рівень підтримки за її межами. Нам дали кредит довіри. Кредит довіри нам дав український народ. І нас приймають не тому, що ми англомовні, не тому, що ми там щось розумне розказуємо. А тому, що Україна і українці під час революції довели, що це європейська гідна і сильна нація. Тому що Україна і українці довели, що ніхто не сподівався, що ми стримаємо російську армію, але ми це стримали, тому що у нас сильний народ. Давайте продемонструємо, що у нас сильні політичні відповідальні люди, яких призначив народ України як в парламенті, як в Кабінеті Міністрів, так і в офісі Президента України. Ми повинні показати, що ми все, що обіцяємо, все виконуємо. Ми повинні довести, що той план реформ, складний,  я усвідомлюю, навіть під час вчорашнього голосування кожен має якісь свої політичні цілі і пріоритети, перед виборам це буває. Але, коли ми тут після виборів об'єднувались в європейську коаліцію, у нас була тільки одна ціль і один пріоритет - це наша країна. І вона повинна залишатися цією єдиною ціллю, яка об'єднує парламент, Президента і уряд», - завершив виступ А.Яценюк.

Головуючий після завершення виступу Прем'єр-міністра запропонував змінити порядок денний засідання: замість оголошення депутатських запитів перейти до розгляду законопроектів, а запити оголосити після завершення розгляду питань порядку денного.

Парламентарії не підтримали пропозицію.

Головуючий звернувся до керівників фракцій з проханням забезпечити участь народних депутатів пленарному засіданні для результативного розгляду важливих законопроектів.

Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд оголосила депутатські запити.

Народні депутати включили до порядку денного сесії декілька законопроектів.

Парламентарії розглянули у першому читанні проект Постанови «Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році» за №2148а. Проектом передбачено провести вибори 25 жовтня цього року.

Голова Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко зачитав проект постанови, який пропонує прийняти в цілому Комітет.

Народний депутат Юрій Луценко зачитав узгоджений фракціями текст проекту постанови, який відрізнявся від запропонованого профільним комітетом.

Ще дві поправки до проекту постанови вніс народний депутат Руслан Князевич.

Ю.Луценко назвав їх слушними і запропонував включити їх до проекту.

237 голосами проект постанови було прийнято за основу та в цілому з урахуванням внесених пропозицій.

Парламентарії розглянули і за результатами голосування відхилили законопроект про старательську діяльність №2013 Д.

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції №2109а доповів Представник Президента України у Верховній Раді України Степан Кубів. Він обумовив необхідність прийняття законопроекту поширенням в районі проведення антитерористичної операції випадків несанкціонованого переміщення поза визначеними пунктами пропуску матеріальних цінностей та відсутністю законодавчо визначеного порядку притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненні таких порушень. За його словами, законопроект спрямований на: запровадження механізму контролю за переміщенням товарів у районі проведення антитерористичної операції, виявлення порушень порядку їх переміщення, притягнення до відповідальності винних у таких порушеннях осіб.

Проектом пропонується встановити, що переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції має здійснюватися в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням Служби безпеки України. Для осіб, які переміщують товари з порушенням такого порядку, запроваджується адміністративна відповідальність у вигляді штрафу з наступною конфіскацією відповідних товарів. Згідно законопроекту протоколи про вказані адміністративні правопорушення уповноважуються складати посадові особи органів Державної податкової служби, а розгляд справ пропонується покласти на суддів районних, районних у місті, міських чи міжрайонних судів.

С.Кубів наголосив, що прийняття закону сприятиме здійсненню органами доходів і зборів контрольних функцій за переміщенням товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.

Народний депутат Наталія Веселова доповіла альтернативний законопроект №2109а-1. Вона звернула увагу на відмінність проектів. За її словами, президентським законопроектом пропонується правила затверджувати Кабінетом Міністрів за поданням СБУ. Н.Веселова запропонувала, щоб Верховна Рада затверджувала правила перетину через лінію зіткнення, як це передбачено Конституцією України.

Голова Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін доповів рішення Комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект №2109а, а законопроект №2109а-1 - відхилити.

250 голосами законопроект було прийнято за основу та в цілому.

За основу прийнято законопроект «Про внесення зміни до Бюджетного кодексу України щодо експерименту в Одеській, Волинській та Львівській областях з фінансування реконструкції, поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення» №2315а.

Народні депутати розглянули і прийняли в цілому закони «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (щодо збільшення видатків на забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх шкіл за рахунок економії грошових коштів на оплату праці та соціальне забезпечення народних депутатів України) №2335а, «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» щодо збільшення видатків для потреб оборони і безпеки» №2381а; «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо упорядкування діяльності військово-цивільних адміністрацій» №2662-1; «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» №2049;

«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності» №2276; «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» №2004; «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей» №2406; «Про внесення змін до статті 164 Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб» №2781.

Народні депутати обговорили проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правил паркування, зупинки, стоянки транспортних засобів» №2228.

Народні депутати розглянули законопроект про внесення змін до додатків № 3, № 7 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» щодо перерозподілу бюджетних призначень для Одеської області №2229а.

За результатами сигнального голосування по цьому проекту у сесійній залі не було достатньої кількості голосів для позитивного голосування.

Головуючий поставив на сигнальне голосування законопроект про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів з подолання корупції №2087а.

Результати голосування показали, що в сесійній залі недостатньо парламентаріїв для позитивного голосування.

Головуючий поставив на сигнальне голосування проект постанови про віднесення міста Біляївка Біляївського району Одеської області до категорії міст обласного значення №2228. Його результати показали недостатню кількість голосів для результативного голосування.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Андрій пару бій зробив кілька оголошень.

Він повідомив про вихід народного депутата Дмитра Добродомова зі складу депутатської фракції «Блок Петра Порошенка».

А.Парубій також повідомив про створення у Верховній Раді двох міжфракційних депутатських об'єднань «Контрабанда - стоп!», головою якого обрано народного депутата Ігоря Гузя, і об'єднання «Південь України», співголовами якого обрано народних депутатів Павла Унгуряна, Андрія Гордєєва і Тараса Кременя.

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман закрив пленарне засідання, повідомляє Інформаційне управління ВР України.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Минулої доби на ворожі провокації українські підрозділи вогонь у відповідь не відкривали. Бойових втрат серед наших підрозділів немає

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.