Кабмін проситиме Раду дозволити блокування сайтів без суду і слідства
- Подробиці
- Опубліковано 16.05.2016 14:41
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1412
Уряд вніс до Верховної Ради законопроект, який дозволяє досудове блокування сайтів за піратський контент за зверненням правовласника. У ВР законопроект був одержаний 10 травня, того ж числа він був поданий на розгляд керівництва, а 16 травня його вже було направлено на розгляд Комітету. Ініціатором законопроекту є прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
Як пише ain.ua, в проекті закону №4629 встановлюються межі відповідальності власників сайтів і хостерів, прописуються правила досудового блокування піратського контенту. Чи не вперше зафіксовано право правовласника вимагати від власника сайту особисті дані користувача, який розміщував піратський контент. Окрема стаття присвячена тому, як нотаріуси повинні забезпечувати докази в інтернеті.
Основною причиною появи законопроекту став «список 301» - щорічний документ, який складає влада США, зі списком країн, що порушують права на інтелектуальну власність. Україна з 2013 року фігурує в ньому серед особливо злісних порушників - серед «пріоритетних країн», - пише в пояснювальній записці до проекту перший віце-прем'єр-міністр економіки Степан Кубів.
У законопроекті прописано механізм, за яким правовласники зможуть блокувати доступ до піратського контенту без суду за добу. Подібний механізм раніше неодноразово пропонувала Держслужба із захисту інтелектуальної власності.
«Власник прав на контент пише власнику сайту скаргу, власник сайту протягом 24 годин повинен заблокувати доступ до такого контенту або видалити його (додаток до ст. 52 закону про авторські права). Власники сайтів при цьому повинні вказувати в онлайні своє повне ім'я або найменування, а також назву хостера, повну адресу місця проживання або місцезнаходження, email та телефони», - перераховує ain.ua нововведення документа.
Від власника сайту також вимагається запобігти повторному розміщенню такого контенту на сайті. Не пізніше доби після блокування власник сайту повинен повідомити про це власнику прав на контент по email. Якщо власник сайту не дослухався до вимог, правовласник звертається до хостера і той зобов'язаний «видалити або зробити неможливим доступ до інформації, за якою подано скаргу», протягом доби після отримання цієї скарги.
Правовласник також наділяється правом отримувати від власника сайту особисті дані користувача, який порушив авторські права, в обсязі, достатньому для звернення до суду.
Також проект закону вносить зміни в «Закон про нотаріат». Нотаріусам надається право забезпечувати докази в інтернеті, іншими словами, складати протокол, який містить опис інформації, розміщеної в інтернеті, до якої додаються документи із зафіксованою інформацією, розміщеною в інтернеті.
Нагадаємо, в кінці квітня офіс Торгового представництва США видав щорічну редакцію звіту Special 301, присвяченого захисту прав інтелектуальної власності в світі. Як і в минулому році, Україна залишається в контрольному списку (Priority Watch List) разом з ще 11-а країнами.
Також з цієї категорії...
ВР ухвалила кримінальну відповідальність за...
18 сент. 2012 г.
Опозиція не має обмежуватися лише...
20 февр. 2013 г.
Позачергове пленарне засідання Верховної Ради...
2 мар. 2015 г.
Набираючі популярність...
Оперативна інформація станом на 08.00...
1 июл. 2024 г.
Корупція, кремль, безкарність або Чому...
18 дек. 2024 г.
Байден врятував життя тридцяти сімох...
24 дек. 2024 г.
Останні новини
24.12.2024 08:36
1630 москалів подохло минулої доби в українській землі23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 24 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі