Завершилася четверта сесія Верховної Ради України восьмого скликання

vr ostannya sesia

 
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій після реєстрації народних депутатів відкрив ранкове засідання. А.Парубій повідомив про нічний теракт у м. Ніцці (Франція), який призвів до численних жертв.


Народні депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у цій трагедії.

Головуючий повідомив, що у роботі Верховної Ради беруть участь члени Кабінету Міністрів на чолі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом та Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

А.Парубій також повідомив, що Генеральний прокурор має право виступити перед Верховною Радою і надав слово Юрію Луценку.

Розпочалася «година запитань до Уряду».

Головуючий надав слово членам Уряду.

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів у виступі поінформувала про те, що сьогодні 231-й день, коли Україна зовсім не купує російського газу.

Ю.Ковалів зазначила, що «ми відмовилися від російського газу тому, що стали його купувати не за політичними угодами, а ми стали його купувати за ринковою ціною, платити за нього реальну ціну. І на сьогодні від нас, як від держави, вже ніхто не може вимагати політичної лояльності, політичних уступок. Інших речей, які підривали наш суверенітет».

«Насправді Уряд своїм рішенням у квітні цього року фактично встановив ту ціну, яка відповідає європейському ринку. Вперше в історії України Уряд встановив цю ціну прозоро. У формулі ціни, яка передбачена у рішенні Уряду, повністю виключається вплив держави та чиновників на формування цієї ціни і прив’язано до реальної ціни на хабі, за якою газ продається і купується», – додала Перший заступник Міністра.

Міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив про те, що в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги українським Урядом запроваджено режим постійного підвищення державних соціальних стандартів.

А.Рева, зокрема, повідомив, що перший етап підвищення вже відбувся у травні цього року на 5,2%. Другий етап передбачається здійснити у грудні на 10,3% відсотка.

За словами Міністра, загальне підвищення основного соціального стандарту прожиткового мінімуму до кінця року складе 16 відсотків, що перевищує прогнозований рівень інфляції і забезпечує поступове відновлення купівельної спроможності громадян. При підвищенні прожиткового мінімуму збільшуються розміри мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії, державних соціальних виплат.

А.Рева також зазначив, що за ініціативою Уряду для 276 тисяч пенсіонерів скасовано оподаткування пенсій, розмір яких не перевищує десять прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

Міністр повідомив, що зараз Уряд опрацьовує питання додаткового підвищення мінімальних гарантій у сфері оплати праці з початком опалювального сезону восени цього року для посилення соціального захисту населення.

У той же час основним гарантованим механізмом захисту вразливих верств населення в умовах переходу на ринкові ціни на енергоносії залишається програма надання житлових субсидій. Урядом забезпечується постійна актуалізація та вдосконалення програми житлових субсидій для підготовки і реалізації в умовах опалювального сезону 2016-2017 років, коли очікується найбільша чисельність отримувачів субсидій. Насамперед, запроваджено механізм економного споживання населенням енергоресурсів.

А.Рева у виступі спростував деякі міфи стосовно призначення субсидій.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман і члени Кабінету Міністрів відповіли на усні запитання народних депутатів.

Зокрема, В.Гройсман прокоментував виконання меморандуму з МВФ від 31 жовтня 2008 року, заявивши з ложі Уряду наступне:

«Що стосується тарифів. Дякую народним депутатам за те, що оприлюднили дуже важливий документ. Один лідер однієї політичної сили говорить про український газ за 20 доларів, що є повною нісенітницею. Але говорити - це оголтєлий популізм. У 2008 році 31 жовтня був підписаний Меморандум з МВФ. Я не підписав жодного меморандуму, а от є підписи, зокрема прем'єра Тимошенко. І от в пункті 17: «До кінця 2011 ми (уряд) зрівняємо ціни на газ внутрішнього видобутку та ціни на імпортований газ».

«Це те, що було зроблено нинішнім урядом, але якби це було зроблено в 2011, Україна вже була би енергоефективною, і не було б схем Онищенка, і в багатьох у цьому залі не було б наддорогих літаків і яхт», - зазначив Гройсман.

На цьому «година запитань до Уряду» завершилася.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко оголосила депутатські запити.

Народні депутати виступили із заявами, повідомленнями, пропозиціями.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій виступив перед народними депутатами. Він зазначив, що сьогодні завершується останній пленарний день четвертої сесії.

А.Парубій наголосив, що український парламент продемонстрував, що він може протистояти глобальним викликам під час війни. «Бо головне і найбільше завдання Кремля у гібридній війні - це кинути Україну в хаос безвладдя, створити умови для перевиборів Верховної Ради України.

Я хочу наголосити, що за період цієї сесії було прийнято 450 актів. Я нагадаю: тільки в цей липневий тиждень, коли всі говорили, що депутатів не буде в залі і не буде кому голосувати, тільки у вівторок було прийнято дванадцять рішень.

Вчора, в четвер, ми прийняли 16 рішень. І це є ілюстрацією дієздатності парламенту. Це - наша відповідь агресору, у томі числі. Адже путін, отримавши поразку в своїй концепції «русская весна», коли він хотів захопити Україну, вони ввели план номер два, розроблений в Кремлі, і завдання цього плану - це загальнополітична дестабілізація і зупинка функціонування органів державної влади», - зазначив А.Парубій.

Голова Верховної Ради наголосив: «ми маємо пам’ятати і зрозуміти: хто є ворог. І завдання цього ворога - посварити нас тут в залі, людей, які були разом на Майдані, які разом в АТО, які пліч-опліч стояли в окопах. Ми сьогодні всі гуртом, друзі, усі фракції, які є в парламенті, продемонстрували: цей план не має жодних шансів. Цей план не має перспектив. Український парламент у найважчі часи Української держави був тим майданчиком, який дозволяв Україні виходити з кризи».

А.Парубій далі зазначив: «ми пройшли це випробування. Український парламент працює. Український парламент ухвалює закони для зміцнення оборони. Український парламент продемонстрував: ми готові і далі боротися з корупцією. Це найбільше зло в Україні після путіна. Бо цей парламент створив Антикорупційну прокуратуру. Це цей наш парламент створив Національне антикорупційне бюро. І саме цей парламент після розслідування НАБУ ухвалив рішення про арешт, в тому числі, і депутата Онищенка, якого звинувачують у розкраданні мільярдів. Третє. Український парламент продемонстрував, що він готовий зламати схеми і ухвалювати закони, які не могли ухвалити депутати жодного попереднього скликання Верховної Ради. Саме ця Верховна Рада провела декомунізацію наших населених пунктів. Ми перейменували більше тисячі населених пунктів в Україні. Ми повернули українським містам споконвічні назви. Це і Олешки на Херсонщині, і Кам’янське - на Дніпровщині, Бахмут - на Донеччині, Горішні плавні - на Полтавщині. І власне ми цим продемонстрували, що ми тут, в цьому парламенті, маємо понад триста вперше за 25 років Української держави, понад триста проукраїнських проєвропейських депутатів. І це наша відповідь всім тим, які говорять, що парламент не здатен працювати. Ми не завершуємо роботу Верховної Ради. Ми лише закриваєм сьогодні чергове пленарне засідання. Наступного тижня нас чекає робота в комітетах. І я переконаний і твердо знаю, що у випадку загострення ситуації на сході ми швидко зберемо 150 підписів для того, щоб зібрати позачергову сесію.

Я впевнений, ми буде змобілізовані, ми зберемося для того, щоб приймати рішення на захист нашої держави, на захист України».

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій оголосив четверту сесію Верховної Ради України восьмого скликання закритою.

Чергова, п’ята, сесія Верховної Ради України восьмого скликання розпочне роботу у вівторок, 6 вересня 2016 року, повідомляє Інформаційне управління ВР України.



Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Дарницький суд. Трансляція рішення судді Заставенко у справі «Медведчук проти Стуса». P.S. Рішення «іменем України» винесене

подробнее

Опрос

Вы проголосуете на местных выборах за кандидатов от "Слуг народа"?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.