Пленарні засідання Верховної Ради України 21 грудня 2017 року

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив ранкове засідання. А.Парубій запросив народних депутатів у перерві переглянути фільм «Кіборги. Герої не вмирають» та зустрітися з творчою групою. Головуючий поінформував про порядок розгляду питань на засіданні.


Народні депутати продовжили розгляд правок до підготовленого до другого читання проекту Закону про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність №6016-д.

Прийнято Закон «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність».

Законодавчим актом визначено правові засади аудиту фінансової звітності, здійснення аудиторської діяльності в Україні та врегульовано відносини, що виникають при її здійсненні.

Законом приведено норми національного законодавства у сфері аудиторської діяльності у відповідність із законодавством Європейського Союзу, зокрема із положеннями Директиви 2006/43/ЄС та Регламенту 537/2014.

Законом уточнено механізм фінансування органу суспільного нагляду, Аудиторської палати (перехід на змішану модель фінансування за рахунок фіксованого внеску (3 мінімальні заробітні плати на фінансування ОСН і 0,3 мінімальної зарплати - АПУ) та змінної складової (не більше 2% від суми винагороди за договором з обов’язкового аудиту відповідного суб’єкта).

Законом приведено у відповідність інші закони щодо визначення вимог до суб’єктів аудиторської діяльності, які мають право проводити обов’язковий аудит фінансової звітності, в тому числі обов’язковий аудит державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50% акцій належать державі, політичних партій (застосування правил і положень, визначених виключно цим Законом).

Законом також:

відтерміновано накладення стягнень та зменшено розміри в частині відповідальності аудиторів (з 200 мінімальних заробітних плат до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), а також відтерміновано штрафи в частині відповідальності за неоприлюднення фінансової звітності разом з аудиторським висновком;

уточнено механізм страхування професійної відповідальності аудиторів, а саме: замість обов’язкового страхування запроваджується страхування цивільно правової відповідальності, як і вимагає Директива 2006/43/ЄС;

уточнено перелік неаудиторських послуг (визначено чіткі обмеження щодо одночасного надання послуг з обов’язкового аудиту і неаудиторських послуг);

імплементовано вимоги Європейського законодавства в частині атестації аудиторів (уточнено механізм зарахування теоретичних знань особі, що атестується, вимоги щодо атестації встановлені в залежності від досвіду роботи претендента тощо).

Закон набирає чинності з 1 січня 2018 року та вводиться в дію з 1 жовтня 2018 року, крім підпункту 1 пункту 9 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону щодо внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, який набирає чинності через 12 місяців з дня набрання чинності цим Законом.

Закон прийнято з техніко-юридичними правками.

Проект Закону зареєстровано за №6016-д.

Народні депутати включили до порядку денного сесії ряд законопроектів.

Парламентарії 235 голосами відкликали законопроект про антикорупційні суди №6011.

Головуючий запропонував поставити на переголосування проекту Закону про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність №6016-д через повідомлення про неперсональне голосування.

Із заявою, у якій вимагалося повернутися до розгляду законопроекту щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу №5722-д, виступив представник двох фракцій.

Народні депутати з фракцій, які вимагали виголосити заяву, оточили трибуну для виступів, вимагаючи розгляду законопроекту перед питанням про усунення неузгодженостей у тексті прийнятих законів.

Головуючий запропонував розглянути питання про усунення неузгодженостей у тексті прийнятих законів, а потім розглянути законопроект щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу №5722-д.

Народні депутати 281 голосом підтримали пропозицію головуючого.

Парламентарії розглянули питання про усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Закону України про Державний бюджет України на 2018 рік і про усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році.

Народні депутати приступили до розгляду проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу №5722-д.

Прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу».

Законодавчим актом встановлено, що загальнобудинковий лічильник газу може бути встановлений лише за згодою співвласників багатоквартирного будинку та передбачити, що встановлення індивідуальних лічильників природного газу може здійснюватися на умовах співфінансування побутових споживачів та суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території за рахунок тарифу на розподіл природного газу.

Законом встановлено заборону для Операторів ГРМ щодо припинення постачання газу у багатоквартирний будинок у разі ненадання співвласниками такого будинку згоди на встановлення загальнобудинкового лічильника газу.

Законом змінено термін встановлення індивідуальних лічильників газу з 01 січня 2018 року на 01 січня 2021 року.

Законом також встановлено, що суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов’язані забезпечити встановлення саме індивідуальних лічильників газу, а не загальнобудинкових.

Законом визначено механізм встановлення індивідуальних лічильників газу малозабезпеченим категоріям громадян (отримувачам субсидій та інших соціальних виплат) незалежно від наявності загальнобудинкового лічильника.

Закон прийнято з урахуванням пропозицій профільного комітету та техніко-юридичними правками.

Проект Закону зареєстровано за №5722-д.

А.Парубій оголосив, що вихованці Пласту - Національної скаутської організації України принесли до Парламенту Вифлиємський вогонь миру.

У сесійні залі відбулася традиційна передріздвяна церемонія передачі Вогню з місця народження Ісуса Христа.

Голова Верховної Ради України подякував пластунам.

Народні депутати продовжили розгляд питань порядку денного.

На доопрацювання після розгляду правок 240 голосами направлено проект Закону про Дисциплінарний статут Національної поліції України №4670.

Народні депутати не підтримали пропозицію головуючого про включення до порядку денного сесії законопроектів №№7363, 7363-1, 7363-2, 6675, 7410.

На вимогу двох фракцій головуючий оголосив перерву і достроково закрив ранкове засідання.

По перерві Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив вечірнє пленарне засідання.

На засіданні зареєструвалося 365 народних депутатів України.

Парламентарії продовжили розгляд питань порядку денного.

Народний депутат Антон Геращенко представив проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», №5364. Він повідомив, що при підготовці до другого читання до законопроекту було внесено 345 правок.

Після розгляду правок за ухвалення Закону проголосували 237 народних депутатів.

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів»

Законодавчим актом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України «Про дорожній рух», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про страхування», «Про Національну поліцію».

Закон, серед іншого, передбачає:

- створення законодавчого механізму невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом запровадження фото-, відеофіксації правопорушень;

- поширення чинного законодавчого механізму притягнення до адмінвідповідальності особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, за окремі порушення правил дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, на випадки порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів, зокрема, несплату вартості послуг з паркування або паркування на місцях для інвалідів особами, що не мають такого права;

- обов’язкове залишення копії постанови або повідомлення про рішення про притягнення до адмінвідповідальності за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, на лобовому склі транспортного засобу;

- визначення підстав звільнення від відповідальності особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, а саме при вибутті з її володіння номерного знаку або автомобіля внаслідок протиправних дій інших осіб, передачі права керування автомобілем іншій особі на відповідній правовій підставі або якщо особа-фактичний порушник сплатить штраф і особисто звернеться до органу стягнення із заявою та копією документа про оплату штрафу;

- наділення повноваженнями розгляду справ про адміністративні правопорушення та здійснення тимчасового затримання транспортного засобу інспекторів з паркування – а саме: уповноважених виконавчими органами сільських, селищних та міських рад посадових осіб цих органів або посадових осіб відповідних комунальних підприємств, що здійснюють діяльність у сфері паркування транспортних засобів;

Законом передбачено надати уповноваженим місцевою владою інспекторам з паркування право притягати до відповідальності порушників правил зупинки-стоянки автомобілів в межах відповідного населеного пункту, якщо це порушення зафіксоване в режимі фотозйомки/відеозапису.

Закон покликаний сприяти розвитку системи паркування в Україні, наданню органам місцевого самоврядування дієвих важелів щодо розв’язання транспортних проблем міст, зменшенню навантаження на вулично-дорожню мережу населених пунктів, поліпшенню екологічної ситуації в центральних частинах міст, підвищенню рівня якості надання послуг з паркування, збільшенню надходжень коштів до місцевих бюджетів шляхом підвищення дисципліни зі сплати послуг з паркування, підвищенню зручності користування послугами паркування для громадян, використанню майданчиків для паркування з максимальною ефективністю за рахунок раціональної організації та введення нових інноваційних.

Закон ухвалено з техніко-юридичними правками.

Проект Закону зареєстровано за № 5364.

Народні депутати відхилили пропозицію внести до порядку денного законопроект № 6675.

Головуючий на засіданні надав слово для оголошення заяв двом фракціям парламенту.

Після чого народні депутати розглянули проект Постанови про календарний план проведення восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання, № 7423.

За результатами обговорення народні депутати ухвалили Постанову про календарний план проведення восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання. Під час голосування за основу та в цілому документ підтримали 206 парламентаріїв.

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про безпечність та гігієну кормів». За нього проголосували 229 народних депутатів України.

Прийнято Закон «Про безпечність та гігієну кормів».

Законодавчий акт визначає правові та організаційні засади гарантування безпечності кормів у процесі їх виробництва, обігу та використання, зокрема встановлює вимоги щодо гігієни, маркування, пакування та представлення кормів, регулює відповідні суспільні відносини між операторами ринку та органами державної влади.

Завданням закону є встановлення законодавчо врегульованих відносин між суб'єктами господарювання, що здійснюють свою діяльність на ринку кормів, кормових добавок та преміксів, чітка регламентація прав та обов'язків, а також відповідальності за якість і безпечність продукції, а також приведення у відповідність термінології з метою забезпечення гармонізації із законодавством ЄС.

Проект Закону зареєстровано за № 2845.

Ухвалено Закон « Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законів України щодо здійснення моніторингу закупівель».

Законодавчий акт спрямований на попередження втрат публічних коштів шляхом здійснення органами державного фінансового контролю ефективного моніторингу закупівлі з метою попередження порушень у сфері закупівель та дотримання замовниками законодавства на всіх стадіях закупівлі.

У документі передбачено запровадження:

автоматичних індикаторів ризиків, що забезпечить можливість автоматично здійснювати вибір процедури закупівля, що містить ознаки порушень законодавства у сфері закупівель;

вичерпного переліку підстав для проведення моніторингу закупівель, що дозволить врегулювати питання повноважень органу державного фінансового контролю щодо прийняття рішення про початок моніторингу закупівлі за наявності однієї або декількох таких підстав;

обов’язкової публікації інформації в електронній системі закупівель про початок і закінчення моніторингу, про результати його проведення, про обмін інформацією між органом державного фінансового контролю та замовником на всіх етапах проведення моніторингу;

принципу не втручання контролюючого органу у процес проведення закупівель, що сприятиме не затягуванню процесу закупівлі;

чіткого розподілу функцій органів влади уповноважених на здійснення контролю у сфері публічних закупівель.

Закон ухвалено з техніко-юридичними правками.

Проект Закону зареєстровано за №4738-д.

Ухвалено Закон «Про внесення змін до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» щодо відновлення можливостей розвитку малого та середнього бізнесу з використанням позикового фінансування на території проведення антитерористичної операції».

Законодавчий акт спрямований на поліпшення інвестиційного клімату та врегулювання питання забезпечення чинних та нових іпотечних договорів об’єктами нерухомого майна, що знаходяться на підконтрольній державній владі частині території проведення антитерористичної операції.

Документ має на меті створення належних умов для забезпечення стабільної роботи та відновлення кредитування середнього та малого підприємництва. Також він сприятиме усуненню дискримінаційних ознак у зв’язку з різними правовими режимами господарювання для підприємств.

Проект Закону зареєстровано за № 7338.

На завершення пленарного засідання Голова Верховної Ради Андрій Парубій поставив на голосування проект Закону № 6675, яке не набрало необхідної кількості голосів.

Головуючий закрив вечірнє пленарне засідання. Наступне засідання парламенту розпочнеться у п’ятницю, о 10.00.

За матеріалами Інформаційного управління ВР України

Фото з прямої трансляції на каналі «Рада»



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 23 січня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.