За легалізацію злочинно набутого майна депутати пропонують заплатити в бюджет копійки
- Подробиці
- Опубліковано 23.08.2018 14:43
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2270
Законопроект 8257д передбачає, що особа може здійснити добровільне декларування, що надасть їй гарантії звільнення від фактично будь-якої відповідальності. Такі особи звільнятимуться від кримінальної, адміністративної, фінансової відповідальності, відповідальності за порушення митних правил; на них не поширюватиметься обов'язок показувати джерела походження коштів, а контролюючі органи не можуть використовувати інформацію, що вказана в декларації як доказ вчинення правопорушення. Подати таку добровільну декларацію зможуть усі, крім осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Зауваження по суті законопроекту
Законопроектом передбачено широке коло гарантій (фактично статус «недоторканності»). Все це є абсолютно не співрозмірним з податком, який має сплатити суб’єкт декларування (2,5% щодо усіх об’єктів, крім грошових коштів), а також максимум 6% щодо грошових коштів.
Основні корупціогенні ризики законопроекту:
1. Законопроектом визначено, що держава гарантує «збереження таємниці щодо суб’єктів декларування». Це створює ризик приховування інформації, що вказана в декларації, і неможливість будь-якої перевірки зазначених даних, в тому числі з боку громадськості.
2. Передбачена законопроектом «відсутність необхідності вказувати джерела походження коштів» призведе, по-перше, до того, що уповноважені органи на власний розсуд будуть надавати передбачені законопроектом гарантії, та ще й при цьому не зможуть контролювати, які саме кошти отримали статус «недоторканних». По-друге, це сприятиме так званій «індульгенції» і після цього правоохоронні органи (зокрема, НАБУ, ГПУ, СБУ та інші) не зможуть жодним чином притягнути особу до будь-якої відповідальності.
3. У законопроекті відсутні будь-які механізми контролю за діяльністю уповноважених осіб. Все це призведе до того, що будь-хто зможе задекларувати будь-яке майно та уникнути відповідальності, отримавши статус «недоторканності».
Законопроект №8258 є пов'язаним із законопроектом, він вносить зміни до Податкового кодексу України та передбачає 2,5% оподаткування щодо усіх об’єктів, крім грошових коштів, та максимум 6% щодо грошових коштів.
Джерело: Рада громадських експертиз при Антикорупційному комітеті ВРУ
Фото telegraf.com.ua
Також з цієї категорії...
Відбулася перша сесія Верховної Ради...
12 дек. 2012 г.
«УДАР» не дозволить провладній більшості...
10 июл. 2013 г.
Рада заборонила «руськім» журналістам акредитацію...
12 февр. 2015 г.
Набираючі популярність...
О культе личности Трампа и...
22 нояб. 2024 г.
«кремлю неможна довіряти» - головний...
23 нояб. 2024 г.
Життя українців для Зеленського не...
24 нояб. 2024 г.
Останні новини
24.11.2024 09:42
Життя українців для Зеленського не коштує ані копійки?23.11.2024 09:05
Учора силами ППО збито 64 ворожі БпЛА23.11.2024 08:56
1420 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі