Пленарні засідання Верховної Ради України 21 березня 2019 року
- Подробиці
- Опубліковано 21.03.2019 20:19
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1975
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив ранкове засідання. А.Парубій повідомив, що надійшли заяви від фракцій про перерву, яку вони готові замінити на виступи. Із заявою від фракцій партії «Блок Петра Порошенка» і Політичної партії «Народний Фронт» виступив Максим Бурбак. Від груп «Воля народу» і «Партія «Відродження» виступив Володимир Литвин.
А.Парубій зазначив, що сьогодні Парламент продовжує розгляд проекту Закону про забезпечення функціонування української мови як державної (№ 5670-д), розгляд якого у другому читанні було розпочато 28 лютого.
Голова Верховної Ради нагадав, що під час розгляду правок до законопроекту головуючі будуть надавати для виступів народних депутатів додатково не більше 10 секунд.
Головуючий запросив на трибуну голову Комітету з питань культури і духовності Миколу Княжицького, який перед початком розгляду правок до законопроекту виступив із короткою заявою.
У своєму виступі він навів слова директора Інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича: «Боротьба за мовний закон – найважливіше політичне протистояння сьогодення і його результат визначатиме майбутнє України не менше, ніж президентські вибори». М.Княжицький закликав дослухатися до цих слів і прийняти закон про державну мову, зазначивши: «Незалежність кожної країни, яка нашим сусідом – чи то Польща, чи то Угорщина, чи то Чехія, чи то Румунія – розпочалися з того, що, фактично, ці країни визначили свої мови як мови державного і основного спілкування».
Народні депутати розглядають правки до п’ятого розділу законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної: ЗАСТОСУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ МОВИ В ПУБЛІЧНИХ СФЕРАХ (правки 424–994).
Ранкове засідання Верховної Ради розпочалось із розгляду 825 правки до проекту Закону.
Головуючий надав слово для виступу Першому заступнику Голови Верховної Ради Ірині Геращенко, яка поінформувала про міні-саміт Україна – Європейський Союз, який відбувся 20 березня у Брюсселі.
Перед оголошенням перерви виступив голова МФО «Парламентська платформа боротьби з туберкульозом» народний депутат Сергій Кіраль. Він наголосив на актуальності проблеми туберкульозу в Україні. «За абсолютними величинами кількості хворих ми другі в Європі. І тільки за даними 2018 року, в Україні зареєстровано 21314 нових випадків туберкульозу», - зазначив народний депутат.
С.Кіраль поінформував про заходи до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, які відбудуться сьогодні у Верховній Раді під лозунгом: «Настав ЧАС подолати туберкульоз!»
Голова Верховної Ради у свою чергу нагадав, що сьогодні Міжнародний день людини з синдромом Дауна і закликав демонструвати підтримку і толерантне ставлення до людей, які мають особливості.
А.Парубій оголосив перерву на 30 хвилин, зазначивши, що засідання продовжиться із розгляду 918 правки до проекту Закону про забезпечення функціонування української мови як державної.
Після перерви головуючий надав слово для виступу із заявою від фракцій політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» та політичної партії «Об'єднання «Самопоміч» народному депутату Сергію Соболєву.
Народні депутати продовжили розгляд правок до п’ятого розділу законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної: ЗАСТОСУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ МОВИ В ПУБЛІЧНИХ СФЕРАХ (правки 424–994).
Перед оголошенням перерви із заявою від фракції Радикальної партії Олега Ляшка і групи «Воля народу» виступила народний депутат Альона Бабак.
А.Парубій закрив ранкове засідання.
Голова Верховної Ради відкрив вечірнє пленарне засідання і надав слово для виступу із заявою від фракцій партії «Блок Петра Порошенка» і політичної партії «Народний Фронт» Володимиру Ар'єву.
Головуючий запросив на трибуну М.Княжицького і оголосив про продовження розгляду законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної з 994 правки.
Народні депутати розглянули правки до шостого розділу законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної, назву якого пропонується викласти у наступній редакції: ЗАСТОСУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ЯК ДЕРЖАВНОЇ У ВЛАСНИХ НАЗВАХ ТА ІМЕНАХ (правки 995-1032).
У засіданні Верховної Ради і обговоренні правок до законопроекту бере участь Віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко.
Верховна Рада розпочала розгляд правок до сьомого розділу законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної, який має назву: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАНДАРТІВ ДЕРЖАВНОЇ МОВИ (правки 1033-1273).
А.Парубій продовжив вечірнє засідання на 15 хвилин.
Головуючий повідомив, що «завтра Парламент продовжить розгляд законопроекту із 1218 правки».
Потім Голова Верховної Ради надав слово народному депутату Сергію Євтушку, який виступив із заявою від фракцій Радикальної партії Олега Ляшка і політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина».
Закриваючи вечірнє засідання, А.Парубій повідомив, що до Президії надійшла заява від групи «Партія «Відродження» із вимогою оголосити перерву, однак вона готова замінити її на виступ. Таким чином, завтра засідання Верховної Ради розпочнеться із виступу представника групи.
За матеріалами Інформаційного управління ВР України
Фото з прямої трансляції на каналі «Рада»
Також з цієї категорії...

Пленарні засідання Верховної Ради 5...
6 июл. 2012 г.

Відкрилася друга сесія Верховної Ради...
22 февр. 2013 г.

ТСК з розслідування побиття журналістів...
3 июл. 2013 г.
Набираючі популярність...
Черговий мирний розводняк
11 мая 2025 г.

Катар подарил Трампу позолоченный «летающий...
13 мая 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08:00...
14 мая 2025 г.
Останні новини
14.05.2025 11:17
1240 кацапів подохло минулої доби на українській землі13.05.2025 09:34
Катар подарил Трампу позолоченный «летающий дворец»13.05.2025 09:11
Збито 10 ворожих БпЛА13.05.2025 08:30
1070 москалів подохло минулої доби на українській землі12.05.2025 08:43
1170 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 10 травня обговорили наступні теми:
Коментарі