​Пленарні засідання Верховної Ради України 5 березня 2020 року

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив пленарне засідання. Народні депутати продовжили розглядати правки до законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення №2178-10.


Парламентарії розглянули правки до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України.

Автори правок, зокрема, пропонували внести доповнення щодо: не допущення до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2021 року, купівлі-продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, земель, що перейшли до комунальної власності; визнання недійсними угод, які були укладені до проведення Всеукраїнського референдуму стосовно купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення та під час дії заборони на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення; заборони до проведення та встановлення результатів Всеукраїнського референдуму щодо набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності; встановлення мораторію на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення юридичним особам приватного права, крім фермерських господарств, якщо інше не буде вирішено Всеукраїнським референдумом з цього питання; запровадження купівлі-продажу або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), за умови набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, після проведення та встановлення результатів Всеукраїнського референдуму щодо вільної купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2024 року, в порядку, визначеному цим Законом.

Головуючий надавав слово для виступу тим авторам, які наполягали на розгляді всіх їхніх правок.

Автори правок також пропонували викласти у новій редакції назву статті 30 Закону України «Про Державний земельний кадастр» та внести доповнення до неї.

За результатами голосування жодна з правок не була підтримана.

Народні депутати розглянули 2722 правок з 4018-и порівняльної таблиці.

Головуючий оголосив перерву у засіданні.

Народні депутати після закінчення перерви продовжили розгляд правок.

Правки стосувалися внесення змін до Закону України «Про санкції» стосовно: оскарження встановлення заборони на отримання у власність земельних ділянок в судовому порядку; здійснення переходу права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення виключно в разі підтримання рішення про запровадження вільного обігу земель сільськогосподарського призначення на Всеукраїнському референдумі з цього питання; заборони внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств до проведення та встановлення результатів Всеукраїнського референдуму стосовно купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення; заборони до встановлення результатів Всеукраїнського референдуму стосовно купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення здійснення відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення (в т.ч. передача як внесок до статутного капіталу юридичної особи, застава, укладання договорів емфітевзису тощо) окрім передання у спадщину, передання у власність держави або органів місцевого самоврядування, договорів міни (різниця між нормативними грошовими оцінками яких становить не більше 10 відсотків); оскарження встановлення заборони на отримання у власність земельних ділянок в судовому порядку тощо.

Парламентарії також розглянули правки до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», на яких наполягали їх автори.

Правки, на голосуванні яких наполягали їх автори, за результатами голосування не були підтримані.

На завершення ранкового засідання розглянуто 2897 правок з 4018-и.

Головуючий закрив ранкове засідання.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив вечірнє засідання.

Народні депутати продовжили розглядати правки до законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення №2178-10.

Парламентарії, зокрема, розглянули правки до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» стосовно: проведення уповноваженою державною установою моніторингу та співставлення інформації з державних реєстрів для встановлення осіб, які опосередковано володіють земельними ділянками сільськогосподарського призначення та використання цієї інформації для недопущення порушень частини 1 статті 130 Земельного кодексу; визначення повноважень Державного реєстру прав; включення до Державного реєстру прав записів про ціну (вартість) нерухомого майна та речових прав на нього чи розмір плати за користування нерухомим майном за відповідними правочинами після проведення та встановлення результатів Всеукраїнського референдуму щодо вільної купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення.

Народні депутати 244 голосами підтримали правку №3017 стосовно зміни нумерації у пункті 4 Розділу І Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

За результатами голосування усі інші правки відхилено.

На завершення вечірнього засідання розглянуто 3182 правки з 4018-и.

Розгляд правок до законопроекту №2178-10 буде продовжено на наступному черговому пленарному засіданні.

Головуючий закрив вечірнє засідання.

За матеріалами Інформаційного управління ВР України

Фото з прямої трансляції на каналі «Рада»Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Минулої доби на ворожі провокації українські підрозділи вогонь у відповідь не відкривали. Бойових втрат серед наших підрозділів немає

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.