Анексія Криму залишить Червону книгу України без 1/5 охоронюваних видів (інфографіка)

red book

 
На Кримському півострові, територія якого складає всього 4,3% від загальної площі України, зустрічається половина видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги. А п'яту частину Червоної книги України у випадку анексії Криму взагалі доведеться викреслити - це види, які присутні лише у Криму, повідомили «Конфліктам і законам» у прес-службі Національного екологічного центру України (НЕЦУ).


Червона книга України містить 542 види тварин і 826 видів рослин та грибів (загалом 1368 видів живих організмів). З них 649 видів (49%) поширені на території АРК, причому 257 (19%) - лише на території Криму. 64 види є вузькими ендеміками - тобто зустрічаються лише у Криму і більш ніде на планеті.

«Як українське, так і російське законодавство, передбачають формування регіональних червоних книг, які діють у межах областей, автономних республік або міст з особливим статусом, - пояснює активіст Дружини охорони природи м. Києва Дарья Щиряєва. - В Україні такі списки затверджені у 25 областях, але в Криму та Севастополі їх немає. Тому охорона кримських видів забезпечується лише Червоною книгою України. У випадку переходу Криму у склад РФ, більшість червонокнижних видів втрачає свій статус (543 з 649 видів, або 84%), оскільки вони не входять до складу Червоної книги РФ».



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.