Влада Криму планує дерибан заповідних територій (документ)
- Подробиці
- Опубліковано 01.08.2014 12:25
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 9295
В.О.Голови самопроголошеної Республіки Крим С.Аксенов збирається на свій розсуд вирішити, які заповідні території в Криму залишити, а які скасувати. Про це він написав у своєму листі від 11.06.2014 року Міністру природних ресурсів і екології РФ.
Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Національного екологічного центру України (НЕЦУ).
Замість затвердження списку наявних заповідних територій півострова, кримська влада планує провести їх обстеження і лише тоді - затвердити перелік тих, які буде вирішено залишити. Хто буде проводити обстеження і головне - для чого - не пояснюється.
Нагадуємо, що анексія Криму ставить під загрозу знищення третини українських заповідників, що розміщуються саме на території півострова http://pryroda.in.ua/dop-kyiv/separatysty-znyschuyut-zapovidnyky-infohrafika/. Адміністрації всіх заповідників підпорядковані державними установами України: Міністерство природи України (Казантипський та Опукський природні заповідники (далі - ПЗ), національний природний парк «Чарівна Гавань»), Державному агентству лісових ресурсів (Кримський ПЗ та Ялтинський гірсько-лісовий ПЗ), Національній академії наук України (Карадазький ПЗ) та Академії аграрних наук (ПЗ «Мис Мартьян»). Власного органу, який би опікувався заповідними територіями, в Криму немає. Питання подальшої долі кримських заповідників лишається одним з найбільш актуальних проблем в галузі охорони природи в Україні.
ДОВІДКА
Загальна площа 183 об’єктів природно-заповідного фонду Криму становить 216 тисяч гектар (6% від загальної площі ПЗФ України). У Криму в тому числі знаходиться 6 з 19 природних заповідників України - найбільш цінної категорії природно-заповідного фонду. Адміністрації всіх заповідників підпорядковані державними установами України: Міністерство природи України (Казантипський та Опукський природні заповідники (далі - ПЗ), національний природний парк «Чарівна Гавань»), Державному агентству лісових ресурсів (Кримський ПЗ та Ялтинський гірсько-лісовий ПЗ), Національній академії наук України (Карадазький ПЗ) та Академії аграрних наук (ПЗ «Мис Мартьян»).
- Позиція Аксьонова щодо заповідників Криму відома ще до анексії. Спроби відвести 700 га Ялтинського заповідника під котеджі, побудувати готель у Карадазькому заповіднику і багато іншого. Все це дає нам зрозуміти, що сьогоднішня заява самопроголошеного голови Криму – майже офіційна заява про намір вивести частину заповідних територій з природоохоронного статусу і забудувати їх, – коментує ситуацію заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк.
Також з цієї категорії...
Водохранилища Крыма продолжают пересыхать
29 мая 2016 г.
Портрет предателя Украины в Крыму
11 июл. 2018 г.
В Крыму можно снимать фильмы...
2 сент. 2018 г.
Набираючі популярність...
Західні медіа пишуть, як Україна...
21 нояб. 2024 г.
Білий дім планує скасувати майже...
21 нояб. 2024 г.
На тлі застосування британських крилатих...
21 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській землі21.11.2024 14:06
Збито шість крилатих ракет ворогаПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі