Влада Криму планує дерибан заповідних територій (документ)
- Подробиці
- Опубліковано 01.08.2014 12:25
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 9418
В.О.Голови самопроголошеної Республіки Крим С.Аксенов збирається на свій розсуд вирішити, які заповідні території в Криму залишити, а які скасувати. Про це він написав у своєму листі від 11.06.2014 року Міністру природних ресурсів і екології РФ.
Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Національного екологічного центру України (НЕЦУ).
Замість затвердження списку наявних заповідних територій півострова, кримська влада планує провести їх обстеження і лише тоді - затвердити перелік тих, які буде вирішено залишити. Хто буде проводити обстеження і головне - для чого - не пояснюється.
Нагадуємо, що анексія Криму ставить під загрозу знищення третини українських заповідників, що розміщуються саме на території півострова http://pryroda.in.ua/dop-kyiv/separatysty-znyschuyut-zapovidnyky-infohrafika/. Адміністрації всіх заповідників підпорядковані державними установами України: Міністерство природи України (Казантипський та Опукський природні заповідники (далі - ПЗ), національний природний парк «Чарівна Гавань»), Державному агентству лісових ресурсів (Кримський ПЗ та Ялтинський гірсько-лісовий ПЗ), Національній академії наук України (Карадазький ПЗ) та Академії аграрних наук (ПЗ «Мис Мартьян»). Власного органу, який би опікувався заповідними територіями, в Криму немає. Питання подальшої долі кримських заповідників лишається одним з найбільш актуальних проблем в галузі охорони природи в Україні.
ДОВІДКА
Загальна площа 183 об’єктів природно-заповідного фонду Криму становить 216 тисяч гектар (6% від загальної площі ПЗФ України). У Криму в тому числі знаходиться 6 з 19 природних заповідників України - найбільш цінної категорії природно-заповідного фонду. Адміністрації всіх заповідників підпорядковані державними установами України: Міністерство природи України (Казантипський та Опукський природні заповідники (далі - ПЗ), національний природний парк «Чарівна Гавань»), Державному агентству лісових ресурсів (Кримський ПЗ та Ялтинський гірсько-лісовий ПЗ), Національній академії наук України (Карадазький ПЗ) та Академії аграрних наук (ПЗ «Мис Мартьян»).
- Позиція Аксьонова щодо заповідників Криму відома ще до анексії. Спроби відвести 700 га Ялтинського заповідника під котеджі, побудувати готель у Карадазькому заповіднику і багато іншого. Все це дає нам зрозуміти, що сьогоднішня заява самопроголошеного голови Криму – майже офіційна заява про намір вивести частину заповідних територій з природоохоронного статусу і забудувати їх, – коментує ситуацію заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк.
Також з цієї категорії...

Беглый глава МВД Украины Захарченко...
16 янв. 2015 г.

Крым обвинил Украину в срыве...
20 июн. 2015 г.

Набережная Коктебеля сегодня - как...
19 апр. 2017 г.
Набираючі популярність...

Супермен Трамп і підступний Лютор-путін
11 июл. 2025 г.

Відкрита правда про «коаліцію рішучих»,...
16 июл. 2025 г.

Щодо пересування ліжок у Кабміні
18 июл. 2025 г.
Останні новини
26.07.2025 10:00
Збито-подавлено 200 цілей противника26.07.2025 09:52
1080 кацапів подохло минулої доби на українській землі25.07.2025 10:09
Збито-подавлено 54 ворожих БпЛА25.07.2025 10:00
980 москалів подохло минулої доби на українській земліГоловні новини за сьогодні 24 липня. Безпілотники атакували російські міста Сочі та Адлер у Краснодарському краї
Коментарі