Українська влада має реагувати на затримання журналістів у Криму

pivostriv

 
Дві масові журналістські організації вимагають від української влади офіційної реакції на події в окупованому Росією Криму, пов’язані з обшуками у домівках кримських журналістів та їхніми допитами збоку окупаційних спецслужб півострова. У спільній заяві Незалежної медіа-профспілки і Національної спілки журналістів України сказано, що реакція від державних органів України тим більше потрібна, оскільки такі факти вже стали негативною тенденцією, яка свідчить про повномасштабне згортання свободи слова у Криму.


Про це повідомили «Конфліктам і законам» у прес-службі Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ).

9 квітня стало відомо про обшук у квартирі колишнього заступника головного редактора видання BlackSeaNews, члена НСЖУ з 2006 року Тетяни Гучакової. Після російської анексії Криму редакція BlackSeaNews переїхала до Києва. Але Тетяна Гучакова не змогла залишити півострів через свою хвору 78-річну матір. Обшук тривав 10 годин. У Тетяни Гучакової було вилучено всю її комп’ютерну техніку. Її саму відвезли на нічний допит, який, згідно норм процесуального кодексу Росії, не може тривати поза межами робочого часу співробітників спецслужб.

Наразі невідомо, в рамках якої кримінальної справи проводився обшук у її квартирі та у який процесуальний статус має журналістка.

НСЖУ і НМПУ звернулися по допомогу в отриманні інформації про затримання та сприяння в захисті прав колеги до Союзу журналістів Росії (в рамках діалогу між професійними журналістськими організаціями, ініційованого Офісом Представника ОБСЄ у справах свободи слова).

7 квітня на допит до кримського управління ФСБ була викликана колишня редактор «Центру» Анна Шайдурова. Виявилося, що вона у зазначеній кримінальній справі, яка порушена за статтею 280.1 КК РФ (публічні заклики до порушення територіальної цілісності Російської Федерації) у зв’язку з публікацією у «Центрі журналістських розслідувань» про волонтерів батальйону «Крим».

Автором публікації є член комітету медіа-профспілки Анна Андрієвська. За місцем її реєстрації у Криму 13 березня співробітниками ФСБ також був проведений обшук.

Того ж дня обшук стався і у квартирі за місцем реєстрації колишньої співробітниці «Центру журналістських розслідувань» Наталі Кокоріної. Остання також була допитана у кримському управлінні ФСБ як свідок по зазначеній кримінальній справі.

Анна Андрієвська є у цій справі підозрюваною, вона вже рік не живе у Криму, покинула його після російської окупації, що рятує її від затримання російськими спецслужбами. У той же час юристи зазначають, що ця кримінальна справа є політично мотивованою, оскільки у матеріалі не міститься жодних закликів щодо порушення територіальної цілісності Росії. Судячи з ситуації, яка склалася у Криму, незаконні дії з боку окупаційних спецслужб на півострові можуть не закінчитися тільки переліченими фактами. Але українська влада досі не відреагувала на ці випадки відвертого нахабного тиску на журналістів, громадян України на півострові.

У зв’язку з чим НСЖУ і НМПУ вимагають:

від Президента України та Міністерства закордонних справ України – відреагувати офіційною нотою протесту на незаконне переслідування журналістів, громадян України у Криму.

від прокуратури АРК, яку утворено у складі Генпрокуратури України – відкрити кримінальні провадження стосовно представників спецслужб, які чинять незаконні дії стосовно журналістів у Криму, та ввести персональні санкції стосовно них в Україні.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.