Закликаємо світ зробити «справу Миколи Семени» гучною
- Подробности
- Опубликовано 23.03.2017 17:10
-
Автор: Конфликты и законы Конфликты и законы
- Просмотров: 985
20 березня в окупованому Криму розпочався розгляд по суті кримінальної справи російської фсб стосовно кримського журналіста Миколи Семени. На сьогоднішній день Микола Семена опинився заручником у власній домівці — у Криму, йому загрожує до п'яти років ув'язнення за те, що він не визнає російської окупації півострова.
Засідання суду Залізничного районного суду міста Сімферополя, що контролюється кремлем, яке було призначене на 20 березня, перенесено на 3 квітня 14:00 через нестачу місця у залі для забезпечення гласності процесу.
Незалежна медіа-профспілка України в черговий раз висловлює солідарність з колегою та наполягає на незаконності його кримінального переслідування. На сьогодні ми маємо прецедент, коли журналіста незаконно судять за точку зору і публічне висловлювання факту, який визнаний та засуджений багатьма авторитетними міжнародними інституціями, такими як ООН, Рада Європи та ПАРЄ, ОБСЄ, Конгрес США та інші.
Оскільки «судовий процес» над Миколою Семеною відбувається на окупованій території, це робить сумнівним можливість об'єктивного розгляду справи і справедливого «вироку». Тому неможливо допустити, щоб ця незаконна судова розправа пройшла непомітно. Тим більше, що кримінальна справа фсб щодо Миколи Семени — не перша і не єдина: кримінального переслідування за аналогічною статтею кримінального кодексу рф (280.1) продовжується стосовно інших журналістів, які вимушені були покинути Крим та стати переселенцями на материковій частині України.
Усі ми — медіа-організації України, росії та світу — маємо гучно заявити про свою солідарність з Миколою Семеною та максимально оприлюднити інформацію щодо «судового процесу» над ним. Ми закликаємо українських, російських та міжнародних журналістів разом з нами слідкувати за судовим процесом над Миколою Семеною та оприлюднювати інформацію про нього на своїх ресурсах.
Ми вважаємо, що ця кримінальна справа має стати не просто «справою Семени», а нашою спільною боротьбою за свободу слова як базову європейську цінність.
Окрім європейських та західних партнерів, звертаємося і до союзу журналістів росії з пропозицією долучитися до громадського процесу захисту кримського журналіста Миколи Семени — як до організації, що на міжнародних майданчиках представляє країну, влада якої порушує права людини в Криму.
Прес-служба НМПУ
Микола Семена. Фото euromaidanpress.com
Также из этой категории...

Демократія по російські: главу Криму...
09 июля 2014 г.

Крым. Новые рейды по домам...
08 мая 2017 г.

Ватник глушит антифриз, а у...
11 июня 2017 г.
Набирающие популярность...

Четыре года «Страх: Трамп в...
22 янв. 2021 г.

Twitter заблокував сторінку дипмісії КНР...
22 янв. 2021 г.

З Польщі видворили українця, який...
22 янв. 2021 г.
Последние новости
22.01.2021 13:01
Перші години президента Джо Байдена у Білому домі - підсумки21.01.2021 22:20
Многие ватники уже понимают, чей КрымПершим іноземним лідером, з яким Байден проведе розмову, стане прем’єр Канади Джастін Трюдо - телефонний дзвінок запланований на п’ятницю
Комментарии