​росія веде в Криму «гібридну депортацію»

Значна частина мешканців анексованого росією Криму не відмовилася від українських паспортів, - повідомляє кореспондент Польського радіо Мацєй Ястшембський. Українське громадянство мають, зокрема, кримські татари, котрі називають себе лояльними громадянами України.


П’ять років тому російська федерація ввела на півострів свої війська, організувала нелегальний референдум, на підставі якого відбулася анексія Криму. Дії росії засудили Європейський Союз та США.

У 2014 році, після підписання «Договору про прийняття Криму в склад рф», мешканців Криму автоматично визнано громадянами росії. Ті, хто відмовився приймати російський паспорт, були змушені виїхати з Криму. Проти такої практики виступають кримські татари, котрі не відмовилися від своїх українських паспортів.

Один з лідерів кримсько-татарської спільноти Наріман Джелалов у розмові з кореспондентом Польського радіо сказав, що москва, змушуючи кримчан приймати російські паспорти, веде «гібридну депортацію»:

«Один наш друг зіткнувся з такою проблемою: він не відмовлявся від російського громадянства, але не взяв російський паспорт. Як наслідок, його просто витурили з Криму, і він тепер не може сюди приїхати. Ми вважаємо, що ми не можемо дозволити на ось цю, як її називаємо «гібридну депортацію».

Міжнародні правозахисні організації повідомляють, що кримські татари належать до найбільш репресованої групи в Криму.

Фото crimeahrg.org



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.