Зміни до Закону про місцеві вибори під загрозою

vr tvk

 
25 травня відбудуться вибори 38 міських голів та депутатів 2-х міських рад, у тому числі в столиці та 6 обласних центрах. Офіційно кампанія стартує 4 квітня. Проте парламетарі планують розглянути важливі зміни до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» лише 8 квітня. Удосконалення нормативно-правової бази та перегляд ключових норм чинного законодавства є необхідною дією, яка позитивно вплине на вибори та не дасть маніпулювати їх перебігом, як це було у 2010 році.


Нагадуємо, що останні  чергові вибори до органів місцевого самоврядування були визнані Громадянською мережею ОПОРА як такі, що відбулись з численними порушенням міжнародних принципів та стандартів. Серед першочергових причин такої оцінки – закон, розкритикований українськими експертами, поважними міжнародними організаціями та окремими членами ЦВК.

На засіданні Верховної Ради 1 квітня депутати розглядали у другому читанні Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (щодо техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу) №2664 авторства Р. Князевича. Після першого читання до нього було внесено 311 поправок. Небереборною перепоною для ефективного голосування 1 квітня стали зміни, запропоновані Давид Жванієм, №307 та 308, відповідно до яких Центральна виборча комісія повинна була оновити склад Київської міської та Одеської міської територіальних виборчих комісій. Частина парламентської коаліції, депутати якої були близькі до партії регіонів, вимагає залишити територіальну комісію в Києві та Одесі в чинному складі, до членів якого можуть виникати питання щодо їх дій під час попередніх виборів.

«Група «Економічний розвиток» хоче, щоб переформатувань не було. По них там з-десяток судових рішень є по фальсифікаціях. От і вони і не голосують», - зазначив Валерій Карпунцов (УДАР), фракція якого вимагає змін у складі ТВК.

Значна увага нової редакції Закону також приділена створенню районних виборчих комісій у місті Києві. Окрім того, документом передбачено самовисування на виборах міських голів, утворення районних ТВК, заборона на участь керівників закладів (тюрми, лікарні тощо) у роботі виборчих комісій на спецдільницях, включення до складу ТВК кандидатів від місцевих партій та проведення окремого жеребкування по кожній окремій виборчій комісії, затвердження обґрунтованого кворуму для виборчих комісій, унеможливлення зняття з реєстрації кандидатів під час кампанії за порушення, удосконалення процедури голосування на дому.

Українські експерти неодноразово наголошували на необхідності запровадження двотурової системи (вибори абсолютною більшістю) для виборів міських голів. Громадянська мережа ОПОРА важає, що другий тур місцевих виборів може бути проведений одночасно з другим туром президентських, що не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету. При повторному розгляді законопроекту Микола Катеринчук запропонував внести поправку (№280) щодо проведення другого туру місцевих виборів, проте вона була відхилена.

Оскільки чинна редакція Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» не дозволяє провести чесні і демократичні вибори, ОПОРА наголошує на необхідності термінового ухвалення рішення щодо змін до діючого Закону. Сподіваємось, що 8 квітня депутати все ж ухвалять нову редакцію, адже реформа виборчого законодавства дозволить виборам відбутися в демократичний спосіб, повідомляє прес-служба ГМ ОПОРА.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.