Зміни до Закону про місцеві вибори під загрозою

vr tvk

 
25 травня відбудуться вибори 38 міських голів та депутатів 2-х міських рад, у тому числі в столиці та 6 обласних центрах. Офіційно кампанія стартує 4 квітня. Проте парламетарі планують розглянути важливі зміни до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» лише 8 квітня. Удосконалення нормативно-правової бази та перегляд ключових норм чинного законодавства є необхідною дією, яка позитивно вплине на вибори та не дасть маніпулювати їх перебігом, як це було у 2010 році.


Нагадуємо, що останні  чергові вибори до органів місцевого самоврядування були визнані Громадянською мережею ОПОРА як такі, що відбулись з численними порушенням міжнародних принципів та стандартів. Серед першочергових причин такої оцінки – закон, розкритикований українськими експертами, поважними міжнародними організаціями та окремими членами ЦВК.

На засіданні Верховної Ради 1 квітня депутати розглядали у другому читанні Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (щодо техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу) №2664 авторства Р. Князевича. Після першого читання до нього було внесено 311 поправок. Небереборною перепоною для ефективного голосування 1 квітня стали зміни, запропоновані Давид Жванієм, №307 та 308, відповідно до яких Центральна виборча комісія повинна була оновити склад Київської міської та Одеської міської територіальних виборчих комісій. Частина парламентської коаліції, депутати якої були близькі до партії регіонів, вимагає залишити територіальну комісію в Києві та Одесі в чинному складі, до членів якого можуть виникати питання щодо їх дій під час попередніх виборів.

«Група «Економічний розвиток» хоче, щоб переформатувань не було. По них там з-десяток судових рішень є по фальсифікаціях. От і вони і не голосують», - зазначив Валерій Карпунцов (УДАР), фракція якого вимагає змін у складі ТВК.

Значна увага нової редакції Закону також приділена створенню районних виборчих комісій у місті Києві. Окрім того, документом передбачено самовисування на виборах міських голів, утворення районних ТВК, заборона на участь керівників закладів (тюрми, лікарні тощо) у роботі виборчих комісій на спецдільницях, включення до складу ТВК кандидатів від місцевих партій та проведення окремого жеребкування по кожній окремій виборчій комісії, затвердження обґрунтованого кворуму для виборчих комісій, унеможливлення зняття з реєстрації кандидатів під час кампанії за порушення, удосконалення процедури голосування на дому.

Українські експерти неодноразово наголошували на необхідності запровадження двотурової системи (вибори абсолютною більшістю) для виборів міських голів. Громадянська мережа ОПОРА важає, що другий тур місцевих виборів може бути проведений одночасно з другим туром президентських, що не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету. При повторному розгляді законопроекту Микола Катеринчук запропонував внести поправку (№280) щодо проведення другого туру місцевих виборів, проте вона була відхилена.

Оскільки чинна редакція Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» не дозволяє провести чесні і демократичні вибори, ОПОРА наголошує на необхідності термінового ухвалення рішення щодо змін до діючого Закону. Сподіваємось, що 8 квітня депутати все ж ухвалять нову редакцію, адже реформа виборчого законодавства дозволить виборам відбутися в демократичний спосіб, повідомляє прес-служба ГМ ОПОРА.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Бойових втрат внаслідок ворожих обстрілів серед особового складу Об’єднаних сил як минулої, так і поточної доби не було

подробнее

Опрос

Нужно ли объявить импичмент Зеленскому за посягательства на Конституцию?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.