Казахстан готується уникнути «кримського сценарію» на своїй території
- Подробиці
- Опубліковано 31.03.2014 18:42
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 6005
Судячи з усього, Казахстан уважно стежив за українськими подіями і вирішив не допустити «кримський сценарій» на своїй території. Керівництво Казахстану прийняло рішення різко збільшити казахське населення півночі країни.
Про це пише via-midgard.info, повідомляють «Конфлікти і закони».
Поки мова йде про переселення 300 тисяч казахів з Півдня країни в північні області. Ну а допоможе казахам в цьому плані Китай. Причому допоможе він не тільки інвестиційними проектами, а й додатковою робочої силою. І не звідкись, а з Синьцзян-Уйгурського автономного району, і саме з тих районів, що населені казахами і уйгурами. Так що Китай, схоже, може відправити у Казахстан власних казахів і уйгурів, що проживають в даному автономному районі.
Згідно з укладеним договором, Казахстан надасть Китаю право на оренду і використання земель, ну а Китай візьме на себе всі питання, пов'язані з фінансуванням і забезпеченням необхідною технікою. Причому вся продукція, яка вироблятиметься завдяки цьому договору, буде реалізовуватися на казахському та китайському ринках.
На даний момент росіяни становлять 23,7 % населення Казахстану, або 3 мільйони 869тисіч чоловік. Причому проживають вони вельми компактно на півночі Казахстану, в регіоні, який має історичну назву - Південний Сибір і який був відданий більшовиками утвореній ними Казахській РСР. Якщо поглянути на етнічну карту цієї країни, то можна легко переконатися в тому, що дані області мають до Казахстану дуже віддалене відношення і більше нагадують відрізаний від Росії шматок, адже частка російського населення тут дуже значна. І судячи з заяв казахського керівництва, вони вирішили виправити це «непорозуміння», змінивши етнічний склад регіону.
Взагалі, щодо етнічних анклавів є чотири основні стратегії поведінки держави: перша, це повне визнання прав нацменшин і закріплення за ними території компактного проживання на правах автономії або навіть національної республіки. Друга - політика асиміляції і поступового розчинення іншокультурного населення в масиві титульної нації країни. Третя - вичавлювання, яке в радикальних формах приймає характер масового вигнання і геноциду. Ну і четверта тактика, якої дуже активно користувався і продовжує користуватися Китай - це замінна міграція представників титульної нації на територію національних меншин.
І, судячи з усього, Казахстан вирішив піти саме китайським шляхом, почавши стимулювати казахську міграцію на російську північ країни. Звичайно, демографічний потенціал казахів куди нижчий від китайського і вони суто фізично не можуть, подібно ханьцям, за пару років повністю змінити етнічну карту регіону, ставши в ньому абсолютною національною більшістю. Але все ж ними обраний саме цей шлях. Шлях форсованої «коренізації» історично російських регіонів.
Звичайно, китайські уйгури і казахи теж їм в цьому допоможуть, але все одно їх числа буде недостатньо. А це означає, що, крім звичайного заселення, їм доведеться користуватися й іншими методами. Наприклад - поступовим вичавлюванням російського населення, як це вже активно робиться на Півдні цієї країни, звідки зараз йде основний потік російських переселенців до Росії.
Звичайно, Казахстан - це не Таджикистан, де стосовно російського населення у свій час проводилася політика справжнього геноциду. У казахів інші методи - дискримінація і витискання. А тепер до них додалася ще й замінна міграція. Так що незабаром ми цілком можемо очікувати значного зростання російських біженців з цієї країни.
Можна сказати, що Казахстан приступив до остаточного рішення «російського питання». І звідси виникає логічне запитання: чи буде політичне керівництво РФ захищати права росіян і російськомовних в Казахстані, або ж «російське питання» Росією офіційно визнається тільки в Україні і росіяни Казахстану так і залишаться для Кремля «народом-привидом»?
Також з цієї категорії...
В португальской столице студенты выступили...
22 нояб. 2012 г.
Гватемала экстрадировала своего бывшего президента...
25 мая 2013 г.
США скликають Радбез ООН через...
5 июл. 2017 г.
Набираючі популярність...
Західні медіа пишуть, як Україна...
21 нояб. 2024 г.
Білий дім планує скасувати майже...
21 нояб. 2024 г.
На тлі застосування британських крилатих...
21 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі