​США вийшли з Ради ООН з прав людини

Держсекретар США Майк Помпео і посол США в ООН Ніккі Гейлі у вівторок увечері виступили з питання про Раду ООН з прав людини. Сполучені Штати прийняли рішення про вихід з Ради ООН з прав людини, після того як інші країни «не захотіли приєднатися до нашої боротьби», щоб реформувати «лицемірний і слугуючий тільки власним інтересам» орган, сказала посол США в ООН Ніккі Гейлі, повідомляє «Голос Америки».


«При цьому я хочу чітко заявити, що цей крок не є відступом від наших зобов'язань у галузі прав людини», - ці слова Гейлі цитує, зокрема, агентство Reuters.

Раніше співробітники Держдепартаменту на умовах анонімності повідомили журналістам ряду агентств, що Помпео і Гейлі, як очікується, виступлять разом, оголосивши про рішення про вихід США зі складу Ради.

Перша реакція

Стефан Духаррик, прес-секретар генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, опублікував заяву в зв'язку з рішенням американської адміністрації.

«Генеральний секретар волів би, щоб Сполучені Штати залишалися в Раді з прав людини. Структура ООН з прав людини грає дуже важливу роль в просуванні і захисті прав людини в усьому світі».

Група з 12 знаних неурядових організацій, включаючи такі, як Human Rights First, Freedom House and Save the Children, направила лист держсекретареві Помпео, в якому висловила глибоке розчарування цим рішенням. При цьому в листі відзначалися «законні побоювання з приводу недоліків» в організації та діяльності Ради ООН з прав людини.

«Але жоден з цих недоліків не вимагає відходу з Ради, а відсутність США лише посилить слабкі сторони Ради», - йдеться в листі.

Саліл Шетті, глава Amnesty International, закликав США скасувати своє рішення, погодившись з тим, що у Ради ООН є свої недоробки.

Вашингтон давно попереджав про можливість свого виходу з Ради ООН з прав людини, якщо вона не буде реформована.

Минулого тижня агентство Reuters повідомило, що, за словами активістів і дипломатів, переговори зі Сполученими Штатами про те, як повиненна бути реформована рада, не задовольнили вимогам Вашингтона.

Ніккі Гейлі. Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.