​Трамп заявив, що Туреччину виключать з програми F-35 - через придбання російських ракетних установок

«Через те, що цю ракетну установку вироблено в росії, їм тепер заборонено купувати більше 100 літаків. Я б сказав, Lockheed не вельми задоволений. Це багато робочих місць. І справді, я завжди мав гарні відносини з (президентом Туреччини) Ердоганом», - заявив Трамп, виступаючи перед американськими урядовцями у вівторок, передає «Голос Америки».


Трамп назвав ситуацію несправедливою. «Через те, що вони купили російську систему, нам не дозволено продати їм літаки на мільярди. Ця ситуація - несправедлива», - додав президент.

Цього місяця Туреччина почала приймати перші поставки російської протиповітряної ракетної системи С-400.

США виступали рішуче проти закупівлі Туреччиною російської системи і заявляли, що в разі такої закупівлі Туреччині можуть загрожувати санкції, передбачені законом США «Про протидію суперникам Америки шляхом санкцій» (CAATSA); країну також може бути виключено з програми побудови та закупівлі сучасних винищувачів F-35.

Плани Пентагону виключити Туреччину з програми F-35 у разі закупівлі нею С-400 підтвердила всередині липня Кейті Вілбаргер, в.о. помічника міністра оборони США з міжнародних питань. Спілкуючись з аналітиками, Вілбаргер підкреслила, що НАТО та країни-партнери програми F-35 єдині в тому, що Туреччина не має розміщувати російську систему.

Міністерство оборони США турбує, що С-400 може бути використано для збору даних про можливості F-35 і ця інформація може опинитись в руках росії. Вілбаргер заперечила закиди, що Туреччина не мала альтернативи закупівлі російської системи. «Ми неодноразово пропонували їм можливості купити систему (протиповітряної оборони) Patriot і пропозиція була більш щедрою, ніж для будь-кого іншого, але вони не погодились», - додала вона.

У своїх ремарках у вівторок Трамп не згадав про запровадження санкцій проти Туреччини у зв'язку з придбанням С-400. Однак американські конгресмени рішуче підтримують запровадження таких санкцій, зауважують оглядачі.

Винищувач F-35. Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 7 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.