​Лукашенко заявив, що готовий використати армію, щоб не допустити «майданів»

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенка заявив у п’ятницю, що не хотів би використовувати армію для впровадження громадського порядку у країні, але «всіляке може бути». Його слова навело інформаційне агентство «БелТА», повідомляє Польське радіо.


Лукашенка заявив, що всі війни починаються сьогодні від вуличних протестів та демонстрацій, а «потім майдани». При цьому він зазначив, що в Білорусі також виник ризик дестабілізації ситуації за участі зовнішніх сил.

«На майдан, якщо своїх немає (у нас замало «майданутих»), їх підтягнуть з боку. Це професійні військові, бандити, які спеціально готуються, в основному в рамках ПВК (приватні військові компанії – ред.) по всьому світу і заробляють великі гроші на провокації в тих чи інших державах», - заявив він.

«Коли мені довелося визначатися, які Збройні сили нам потрібні, особливо після 2010 року, я зрозумів, що треба мати в запасі підготовлених бійців, частини в Збройних силах. На всякий випадок», - додав він. «Небажано, звичайно, щоб нам довелося вдаватися до Збройних сил. Але всяке може бути. Прикладом тому є США», - зазначив Лукашенка.

Президент Білорусі підкреслив, що президент США Дональд Трам мусив у деяких штатах ввести військо на вулиці, і те, що нині відбувається у Сполучених Штатах, є страшною катастрофою для усього світу. «Якщо Президент США витримає цей тиск, це буде хороший знак і для нас. Тому що якщо він нахилиться, а не дай боже, впаде ця імперія, світу буде несолодко», - підкреслив білоруський лідер.

Учора Лукашенка пригрозив витуренням з Білорусі іноземних ЗМІ, котрі «закликають до майдану». За словами президента Білорусі, такі західні мас-медіа, як BBC і Радыё Свабода, не лише упереджені, але й закликають до «масових заворушень».

«Видворяйте їх звідси, якщо вони не дотримуються наших законів і закликають людей на «майдани», - сказав Лукашенка.

У Білорусі проходить виборча кампанія. Аляксандр Лукашенко балотується на шостий термін поспіль. Його основні демократичні опоненти не допущені до виборів, є багато заарештованих. У країні проходять акції протесту як опозиційні, так і стихійні. Їх учасників і журналістів, котрі висвітлюють демонстрації, жорстоко затримують.

У середу понад 200 журналістів звернулися до влади і силовиків Білорусі з вимогою зупинити переслідування ЗМІ. За два місяці передвиборчої кампанії під час акцій протесту були затримані десятки журналістів, у тому числі співробітники Білоруської редакції Радіо Свобода.

Вибори президента в Білорусі пройдуть 9 серпня.

Фото Popular News/CC BY-SA



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.