​Майже 30 незаконних мігрантів втопилися, перебираючись через Ла-Манш з Франції до Британії

Керівники Великої Британії та Франції пообіцяли більше співпрацювати у намаганнях зупинити спроби мігрантів перетинати у човнах протоку Ла-Манш після того, як 24 листопада у морі загинули принаймні 27 людей, повідомляє Голос Америки.


Прем’єр-міністр Борис Джонсон розмовляв по телефону з президентом Еммануелем Макроном після повідомлення, що 17 чоловіків, 7 жінок і 3 дітей втопилися після того, як їхній човен перекинувся поблизу північного узбережжя Франції.

Міністр внутрішніх справ Франції сказав, що загалом у надувному човні були 34 людини, і лише двох з них врятували, а доля однієї особи не відома.

У викладі розмови Джонсона і Макрона сказано, що вони погодилися з потребою «спільних зусиль, щоб не допускати ці вбивчі перепливання і зробити усе можливе, аби зупинити банди, які ставлять життя людей під загрозу».

Уряди в Лондоні і в Парижі стверджують, що на нелегальній міграції наживаються організовані злочинці, які намовляють мігрантів і беруть з них по кілька тисяч євро за місце у човні.

Французька поліція каже, що заарештувала 5 осіб в межах розслідування загибелі людей. Слідчі встановлюють імена загиблих і їх громадянство.

Ця трагедія знову привернула увагу до небезпечного способу, який мігранти використовують, щоб дістатися Великої Британії і просити притулку.

Протока Ла-Манш в одному з найвужчих місць сягає трохи більше 30 кілометрів завширшки, і в останні роки щораз більше людей, які не мають дозволу дістатися Британії законно, пробують нелегально перетнути морський кордон часто у надувних моторних човнах.

За даними британського міністерства внутрішніх справ, лише за цей рік таким небезпечним способом британських берегів дісталися понад 25 тисяч людей; у листопаді був рекорд - понад тисяча за один день.

Випадки загибелі людей у протоці непоодинокі, оскільки для невеликих човнів навіть така порівняно невелика відстань є небезпечною через потужні течії, вітри і загрозу від великих транспортних суден та поромів.

Небезпечне перетинання протоки є лише одним із засобів, яким мігранти намагаються потрапити у Велику Британію.

Згідно з офіційними даними 2019 року, у Британії було подано 45 000 прохань про надання притулку.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні прокоментував ситуацію під Курськом, та не тільки

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.