Хто стоїть за вбивством захисника Жукового острова?

gn=center>

2 червня відбулася прес-конференція екологів, журналістів та громадських активістів на тему «Хто стоїть за вбивством захисника Жукового острова?».

Як вже повідомлялося, 26 травня було вбито Олександра Гончарова, мешканця района Корчувате, котрий раніше намагався припинити незаконний видобуток піску на території заказника «Жуків Острів». На прес-конференції природоохоронні організації та журналісти виклали власну версію причин трагедії.

«Я на 99% впевнений, що цей злочин пов’язаний зі спробами Гончарова перешкодити незаконному видобутку піску на території заказника», - вважає Володимир Борейко, керівник Київського еколого-культурного центру, котрий співпрацював із загиблим у питанні захисту заказника.

На підтвердження такої версії є свідчення дружини загиблого, Моніки Матеової, котру вбивці побили під час нападу на її чоловіка. Матеова свідчить про цілеспрямований характер дій нападників, про наявність у них зброї, та розказує, що вони погрожували їй, щоб вона не скаржилася на незаконний намив піску. Цим спростовується основна версія міліції щодо побутового характеру конфлікту, що призвів до вбивства.

Позиція міліції викликає занепокоєння у активістів, оскільки в своїх публічних заявах представники МВС перекручують позицію головного свідка – Матеової – стверджуючи, ніби вона також дотримується «побутової» версії вбивства (нібито через питання оренди човна).

Журналіст Олексій Кутєпов, що за сприяння Гончарова готував телесюжет для каналу АйСіТіВі про незаконний намив піску, розповів, що напередодні трагедії загиблий скаржився на погрози фізичної розправи з боку організаторів намиву. Кутєпов підкреслив той факт, що вбивство відбулося практично безпосередньо після того, як за допомоги Гончарова було проведено зйомки незаконного намиву.

Заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк зазначив, що зараз триває три судові процеси щодо заказника, ініційовані прокуратурою та громадськістю, протягом півріччя порушено дві кримінальні справи щодо незаконного намиву піску для продажу. 6 червня у Голосіївському районному суді відбудеться слухання в кримінальній справі по попередньому аналогічному гідронамиву під продаж піску.

Проте ні кримінальні справи, ні суди, ні навіть рішення профільного комітету Верховної Ради України не зупиняють нищення заказника. Учасники прес-конференції засвідчили, що незаконні намивні роботи біля території заказника тривають, що є свідченням некомпетентності влади.

Учасники прес-конференції ініціюють громадське розслідування та кампанію нагляду за офіційним розслідуванням, і вимагають якнайшвидшого покарання як безпосередніх виконавців, так і тих, кому це вбивство є вигідним.

Наступна стаття »



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.